EYOC sprint + long
MKD, Strumica, 2014-06-26

Results

Class W18

Course 1.8 km 14 C

Select  sprint  long  

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Cych Weronika POLPoland 13:29 7:29
2
Postelnyak Olena UKRUkraine 13:37 7:34
3
Lundanes Ingrid NORNorway 13:42 7:37
4
Haataja Anna FINFinland 13:47 7:39
5
Ukskoski Karoliina FINFinland 13:56 7:44
6
Chladkova Simona CZECzech Republic 13:58 7:46
7
Müller Dorothea GERGermany 14:09 7:52
8
Arnesen Emma NORNorway 14:11 7:53
9
Gassner Anika AUTAustria 14:16 7:56
10
Weiler Virag HUNHungary 14:21 7:58
11
Hornik Aleksandra POLPoland 14:24 8:00
12
Hiršova Gabriela CZECzech Republic 14:26 8:01
13
Bachmann Sofie SUISwitzerland 14:27 8:02
14
Haug Marianne ESTEstonia 14:31 8:04
15
Pettersson Moa SWESweden 14:40 8:09
16
Müller Hanna SUISwitzerland 14:41 8:09
16
Koskinen Noora FINFinland 14:41 8:09
18
Malysheva Zlata RUSRussia 14:44 8:11
18
Hedberg Pim SWESweden 14:44 8:11
20
Droin Solene FRAFrance 14:47 8:13
21
Golsäter Linnea SWESweden 14:53 8:16
22
Viniczai Csenge HUNHungary 14:54 8:17
23
Cox Hannah GBRGreat Britain 14:58 8:19
23
Kobets Yuliya UKRUkraine 14:58 8:19
25
Wälti Joana SUISwitzerland 15:08 8:24
25
Köhle Barbara SUISwitzerland 15:08 8:24
27
Rigby Alice GBRGreat Britain 15:09 8:25
28
Olaussen Marie NORNorway 15:10 8:26
29
Kulhava Eliška CZECzech Republic 15:14 8:28
30
Štičkova Anna CZECzech Republic 15:15 8:28
31
Pettersson Elin SWESweden 15:25 8:34
32
Tillingsøe Nikoline DENDenmark 15:29 8:36
33
Long Róisin IRLIreland 15:33 8:38
34
Haberkorn Chloé FRAFrance 15:34 8:39
34
Kerpauskaitė Anelė LTULithuania 15:34 8:39
34
Vassend Tonje NORNorway 15:34 8:39
37
Moskalenko Daria UKRUkraine 15:38 8:41
37
Jones Sarah GBRGreat Britain 15:38 8:41
39
Winkler Leonore GERGermany 15:43 8:44
40
Beauvir Maelle FRAFrance 15:46 8:46
41
Wańczyk Zuzanna POLPoland 15:48 8:47
42
Polzer Carina AUTAustria 15:51 8:48
42
Kostina Natalia RUSRussia 15:51 8:48
42
Carter Davies Megan GBRGreat Britain 15:51 8:48
45
Girard Lucille FRAFrance 15:56 8:51
46
Zaļaiskalna Annija Anna LATLatvia 16:03 8:55
46
Jokela Emmi FINFinland 16:03 8:55
48
Papugova Andrea SVKSlovakia 16:04 8:56
49
Sušinskaitė Jogvilė LTULithuania 16:09 8:58
50
Nurieva Alina RUSRussia 16:12 9:00
51
Finderup Jensen Caroline DENDenmark 16:14 9:01
52
Giovanelli Anna ITAItaly 16:16 9:02
53
Moreira Beatriz PORPortugal 16:19 9:04
54
Szuromi Luca HUNHungary 16:21 9:05
55
Tammemäe Marie ESTEstonia 16:35 9:13
56
Mediantceva Iaroslava RUSRussia 16:43 9:17
57
Leiboma Laura LATLatvia 16:50 9:21
57
Luup Silvia ESTEstonia 16:50 9:21
59
O Boyle Caoimhe IRLIreland 16:51 9:22
60
Vasileva Radost BULBulgaria 16:58 9:26
61
Aparjode Kendija LATLatvia 17:02 9:28
62
Escudero Yara Bores ESPSpain 17:04 9:29
63
Meirkovich Marina ISRIsrael 17:05 9:29
64
Taufer Arianna ITAItaly 17:07 9:31
64
Mozhar Viktoryia BLRBelarus 17:07 9:31
66
Gecova Kristiana BULBulgaria 17:12 9:33
67
Laurutytė Vaiva LTULithuania 17:26 9:41
68
Corrochano Maria Rodriguez ESPSpain 17:46 9:52
69
Taufer Francesca ITAItaly 17:49 9:54
70
Faggyas Réka HUNHungary 17:53 9:56
71
Trummer Johanna AUTAustria 17:54 9:57
71
Milosevic Milica SRBSerbia 17:54 9:57
71
Yildirim Beyza TURTurkey 17:54 9:57
74
Reis Catarina PORPortugal 18:04 10:02
75
Bozkurt Ayse TURTurkey 18:06 10:03
76
Neda Katalin ROURomania 18:11 10:06
77
Šofrankova Antónia SVKSlovakia 18:17 10:09
78
Botica Artalejo Elena ESPSpain 18:24 10:13
79
Brice Madara LATLatvia 18:34 10:19
80
Ayali Hilla ISRIsrael 18:54 10:30
81
Zasheva Iveta BULBulgaria 18:58 10:32
82
Berger Marlene AUTAustria 19:08 10:38
83
Težak Dora CROCroatia 19:29 10:49
84
Kudre Doris ESTEstonia 19:51 11:02
85
Beguš Urša SLOSlovenia 19:52 11:02
86
Koženiauskaitė Akvilė LTULithuania 20:05 11:09
87
Georgescu Alice Andreea ROURomania 20:15 11:15
88
Lovrec Iva CROCroatia 20:33 11:25
89
Siegert Patricia GERGermany 20:35 11:26
90
Latakurskaya Tatsiana BLRBelarus 21:46 12:06
91
Dimova Marija MKDFYR Macedonia 22:10 12:19
92
Orehoci Roberta CROCroatia 22:20 12:24
93
Sözbir Rahime TURTurkey 22:42 12:37
94
Jeram Nuša SLOSlovenia 22:43 12:37
95
Vitanova Mikaela BULBulgaria 23:54 13:17
96
Yörük Kübra TURTurkey 25:49 14:21
97
Georgieva Liljana MKDFYR Macedonia 28:34 15:52
  Trencheva Ivana MKDFYR Macedonia dnf  
  Shopova Marija MKDFYR Macedonia dsq  
  McCavana Aoife IRLIreland dsq  
  Berenguer Sanchis Sofia ESPSpain dsq