Open Lithuanian triathlon championship, Baltic cup
LTU, Panevėžys, 2017-07-15

Results

Classes AM, AW, BM, BW, CM, CW, DM, DW, MM, MW

Course 7.1 km 8 C

PlaceClassFamily name, NameCountryClub, City Laps Time
1DMVynnytskyi Vasyl LTU  8 18:22
2DMSkrypka Andrii LTU  8 18:30
3DMProščinko Danila LTU  8 18:37
4DMLiepa Artūrs LATCarnikavas sporta centrs, Kalngale 8 18:38
5DMKorniyenk Sandis LTU  8 19:05
6DMBilashenko Vladyslav LTU  8 19:33
7DMElo Olli FINStamina TC, Jyvaskyla 8 19:37
8DMZhukaven Aliansandr LTU  8 19:40
9DMDmitriev Yroslav RUSAquatics, Moscow 8 19:42
10DMHaradzetski Kiryl LTU  8 19:48
11DMBuhai Uladzislau BLRTrio, Brest 8 19:59
12CWZarovna Oleksandra UKRSC 4th element, Odessa 8 20:01
12DWBabych Oryna UKRSC 4th element, Odessa 8 20:01
14DMNovikov Mikhail RUSAquatics, Moscow 8 20:04
15CMDūzis Kristaps LATAquatics, Dobele 8 20:05
16CMKomissarov Konstantin RUSAquatics, Moscow 8 20:07
17DMFilatov Mikhail RUSAquatics, Moscow 8 20:18
18DMZasim Aliaksei BLRTrio, Brest 8 20:24
19DMVinokurov Andrei RUSAquatics, Moscow 8 20:31
20DMApkievičius Kasparas LTUPanevėžio TK, Panevėžys 8 20:40
21CWRuus Mari Mai ESTTartu ujumisklubi, Tartu linn 8 20:42
21DWPashchywa Veronika LTU  8 20:42
23DWRodrigues Carvalnho Mariana LTU  8 20:47
24CWZakharenko Anastasia RUSAquatics, Moscow 8 20:51
24CMKustukturov Artemiy RUSAquatics, Moscow 8 20:51
26CMMolotkov Saveliy RUSAquatics, Moscow 8 20:52
27CWSinevich Alina BLRMinsk 8 21:08
28CMStarikov Andrei RUSAquatics, Moscow 8 21:12
29DMAshitkov Artem RUSAquatics, Moscow 8 21:13
30CMBukavec Anatol LTU  8 21:15
31CWTurunen Elina FINOulu triathlon & cycling, Oulu 8 21:16
32DMZubko Aliaksei BLRTrio, Brest 8 21:25
33DMSalabutov Nikolai RUSAquatics, Moscow 8 21:29
34CMRimkus Kristupas LTUPanevėžio TK, Panevėžys 8 21:37
35DWKübar Paula ESTRaudmees SK, Pärnu 8 21:38
36CMDapkus Pijus LTUDarna TK, Panevėžys 8 21:49
37DWPrasolova Tatiana RUSAquatics, Moscow 8 21:53
38CWSavitsch Grete Maria ESTTabasalu triatloniklubi, Muraste 8 22:00
39DWVinciūnaitė Beatričė LTUDarna TK, Panevėžys 8 22:16
40CWBarzdenytė Deimantė LTUPanevėžio TK, Panevėžys 8 22:24
41DMKalmykou Dzianis BLRTrio, Brest 8 22:28
42CWŠniukštaitė Brigita LTUDarna TK, Panevėžys 8 22:32
42CMFreijs Elvins LATAquatics, Dobele 8 22:32
44CWBarrus Mia USAPanevėžio TK, Panevėžys 8 22:37
45CMJanovičs Niks Aksels LATAquatics, Dobele 8 22:39
46CWSteponėnaitė Emilė LTURuoniai TPK, Vilnius 8 22:42
47DMYakimuk Ilya BLRTrio, Brest 8 22:55
47DMLeshekevich Andrei LTU  8 22:55
49BMSavitsch Gert Martin ESTTabasalu triatloniklubi, Muraste 8 23:02
50CWVärik Hanna Liisa ESTTabasalu triatloniklubi 8 23:03
51CWPaurytė Ugnė LTUDarna TK, Panevėžys 8 23:08
51CMKapustsin Vadzim BLRTrio, Brest 8 23:08
53BMBarinovs Valeriys LTU  8 23:11
54BMMeijers Miks LATRiga 8 23:14
55MWTättar Aveli ESTSisekaitseakadeemia, Valga 8 23:18
56BMDyoma Artem UKRSC 4th element, Odessa 8 23:19
57BMVistiņš Ralfs LATAquatics, Dobele 8 23:30
57BWPlytnykaitė Smiltė LTURuoniai TPK, Nemenčinė 8 23:30
59MWLebedeva Anita LTU  8 23:32
60AMYabekov Yromir RUSAquatics, Moscow 8 23:34
61DMKartanas Titas LTUPanevėžio TK, Panevėžys 8 23:35
62BMPrasolov Pavel RUSAquatics, Moscow 8 23:51
63CWPonomar Dariia LTU  8 23:52
64CWEihmane Linda LATAquatics, Dobele 8 24:05
64CWKaramysheva Sofia RUSAquatics, Moscow 8 24:05
66CWKivimets Marianne ESTTabasalu triatloniklubi, Tallinn 8 24:18
66AWJansone Beate LATAquatics, Dobele 8 24:18
68BWBula Beāte LATAquatics, Dobele 8 24:22
69BWMõtsnik Hanna-marleen EST21cc, Tallinn 8 24:31
70AWGrishina Valeriia RUSAquatics, Moscow 8 24:37
71BMReisas Zigmas LTURuoniai TPK, Vilnius 8 24:39
72BMOrbidāns Roberts LATSalgales pagasts 8 24:40
73CMŠakalys Linas LTURuoniai TPK, Vilnius 8 24:47
74CMBulko Andriāns LATAquatics, Dobele 8 24:55
74CWKübar Marta ESTRaudmees SK, Pärnu 8 24:55
76BMAleksejevs Elijs LATAquatics, Dobele 8 25:07
77BWMõtsnik Kirke EST21cc, Tallinn 8 25:08
78BWJuhansoo Martina ESTSUKL Jõulu, Pärnu 8 25:11
79AMOrbidāns Jaroslavs LATSalgales pagasts 8 25:15
80MWTättar Kaja ESTValga 8 25:22
81MMLelle Rain ESTRaudmees SK, Pärnu 8 25:24
82AMKurbatskiy Evgeny RUSAquatics, Moscow 8 25:35
83MWVaisma Anne ESTRaudmees SK, Pärnu 8 25:43
84BMProkopavičius Domas LTUPanevėžio TK, Panevėžys 8 26:04
85MWLeitane Itaev LTU  8 26:09
86BWVorobiei Mariia UKRSC 4th element, Odessa 8 26:33
87CWKrylova Anna UKRSC 4th element, Odessa 8 26:44
88AWBulko Karolīna LATAquatics, Dobele 8 27:03
89MWMotsnik Kulli EST  8 27:06
90BWAžusenytė Milda LTUPanevėžio TK, Panevėžys 8 27:54
91AMSinevich Tsikhan BLRMinsk 8 27:57
92AMShevalye Christian RUSAquatics, Moscow 8 28:00
93BMŽukas Nikita LTURuoniai TPK, Vilnius 8 28:21
94AWBatyreva Varvara RUSAquatics, Moscow 8 36:25
95BMKarus Kirilka LTU  3 7:13
96AMDūzis Klāvs LATAquatics, Dobele 3 16:44

Split times