Login

EOC middle
TUR, Sarikamis, 2019-02-08

Results

Class MEN

Course 7.5 km 21 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Rost Erik SWESweden 35:36 4:42
2
Moholdt Lars Hol NORNorway 35:39 4:43
3
Gorlanov Sergey RUSRussia 36:22 4:49
4
Khrennikov Eduard RUSRussia 36:41 4:51
5
Belomazhev Stanimir BULBulgaria 36:43 4:51
6
Madslien Jørgen NORNorway 37:05 4:54
7
Baklid Jorgen NORNorway 37:13 4:55
8
Schnyder Gion SUISwitzerland 37:18 4:56
9
Kiselev Vladislav RUSRussia 37:31 4:58
10
Blomgren Erik SWESweden 37:47 5:00
11
Horvat Petr CZECzech Republic 38:00 5:01
12
Kotro Tuomas FINFinland 38:02 5:02
13
Wiggen Øyvind NORNorway 38:09 5:03
14
Hammarberg Martin SWESweden 38:57 5:09
15
Häkkinen Janne FINFinland 39:26 5:13
16
Linnainmaa Tero FINFinland 39:37 5:14
17
Kvåle Bjørnar NORNorway 39:47 5:16
18
Škoda Jakub CZECzech Republic 40:10 5:19
19
Uusitalo Jyri FINFinland 40:20 5:20
20
Wickbom Rasmus SWESweden 40:58 5:25
21
Watterdal Øyvind Lien NORNorway 41:10 5:27
22
Tuomala Misa FINFinland 41:26 5:29
23
Laciga Radek CZECzech Republic 41:47 5:32
24
Trifonenkov Maxim RUSRussia 41:48 5:32
25
Lundholm Markus SWESweden 42:17 5:36
25
Walheim Sixten SWESweden 42:17 5:36
27
Lamov Andrey RUSRussia 42:50 5:40
28
Zlobin Aleksandr RUSRussia 42:59 5:41
29
Deininger Lukas SUISwitzerland 43:07 5:42
30
Jaama Mattis ESTEstonia 43:36 5:46
31
Matus Vojtech CZECzech Republic 45:28 6:01
32
Bieri Andrin SUISwitzerland 46:13 6:07
33
Hasek Jan CZECzech Republic 46:44 6:11
34
Comai Davide ITAItaly 46:45 6:11
35
Ambrazas Ignas LTULithuania 47:07 6:14
36
Hallop Kevin ESTEstonia 48:15 6:23
37
Suciu Simion ROURomania 48:59 6:29
38
Dimitrov Nikolai BULBulgaria 49:02 6:29
39
Tintar Mihai Andrei ROURomania 49:18 6:31
40
Vystavel Ondrej CZECzech Republic 49:33 6:33
41
Szep Zoltan ROURomania 51:33 6:49
42
Marych Kostiantyn UKRUkraine 51:50 6:51
43
Jaroszek Radosław POLPoland 52:02 6:53
44
Vaitkus Rokas LTULithuania 53:46 7:07
45
Blejdea Alexandru Marine ROURomania 58:13 7:42
46
Aycicek Ugur TURTurkey 58:59 7:48
47
Ozcan Servet TURTurkey 1:07:11 8:53
48
Kotan Emirhan TURTurkey 1:11:13 9:25
49
Aycicek Yasin TURTurkey 1:11:17 9:26
50
Gurcan Umut TURTurkey 1:13:36 9:44
51
Demir Erkan TURTurkey 1:17:11 10:13
  Corradini Francesco ITAItaly dnf  
  Ogorodnikov Vadim RUSRussia dsq  
  Aycicek Ozan TURTurkey dsq  
  Aktimur Onder TURTurkey dsq  

Split times