JWOC middle qual.
DEN, Silkeborg, 2019-07-10

Results

Class M1

Course 4.0 km 16 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Fosser Kasper NORNorway 21:59 5:27
2
Elias Guilhem FRAFrance 22:38 5:37
3
Aho Aaro FINFinland 22:58 5:42
4
Zbinden Chamuel SUISwitzerland 22:59 5:42
5
Granqvist Axel SWESweden 23:31 5:50
6
Thomas Alastair GBRGreat Britain 23:35 5:51
7
Herne Erik SWESweden 23:58 5:57
8
Aebersold Fabian SUISwitzerland 24:00 5:57
9
Jonsson Elias NORNorway 24:24 6:03
10
Ormay Mihaly HUNHungaria 24:25 6:03
11
Andrieux Quentin FRAFrance 25:02 6:13
12
Gajda Jan CZECzech Republic 25:12 6:15
13
Laraia Thomas USAUnited States of America 25:23 6:18
14
Chupek Jakub SVKSlovakia 25:29 6:19
15
Peltola Samuli FINFinland 25:32 6:20
16
Rõõm Andres ESTEstonia 25:50 6:25
16
Poulsen Malthe DENDenmark 25:50 6:25
18
Caune Ilgvars LATLatvia 26:02 6:28
19
Lynch Joseph NZLNew Zealand 26:23 6:33
20
Germanavičius Pranas LTULithuania 26:24 6:33
21
Nielsen Mikkel Holm DENDenmark 26:28 6:34
22
George Alastair AUSAustralia 26:29 6:34
22
Bettega Damiano ITAItaly 26:29 6:34
24
Hudd Zac GBRGreat Britain 26:34 6:36
25
Novak Lukas AUTAustria 26:46 6:39
26
Shuker Kurtis NZLNew Zealand 26:52 6:40
27
Rusin Jan CZECzech Republic 26:53 6:40
28
Gröll Georg AUTAustria 27:04 6:43
29
Klein Cedrk GERGermany 27:17 6:46
30
Bujdoso Zoltan HUNHungaria 27:39 6:52
31
Yarosh Valentyn UKRUkraine 27:43 6:53
32
Remezov Denis RUSRussia 27:56 6:56
33
Sanz Juan ESPSpain 28:23 7:03
34
Crefcoeur Lievin BELBelgium 28:37 7:06
35
Scheuermann Martin GERGermany 28:56 7:11
36
Papou Dzmitry BLRBelarus 29:30 7:19
37
Simo Matus SVKSlovakia 29:34 7:20
38
Plociennik Konrad POLPoland 30:24 7:33
39
Ivri Matan ISRIsrael 30:42 7:37
40
Zamir Sela ISRIsrael 31:33 7:50
41
Kossek Samet TURTurkey 32:13 8:00
42
Oishi Yosuke JPNJapan 33:07 8:13
43
Shterev Veselin BULBulgaria 33:42 8:22
44
Szikszai Csongor ROURomania 34:02 8:27
45
Poland Noah AUSAustralia 34:38 8:36
46
Van Aerschot Aurelien BELBelgium 34:52 8:39
47
Kaya Kalender Metehan TURTurkey 35:53 8:54
48
Farrand Graeme CANCanada 45:33 11:19
49
Chung Ho Yin HKGHong Kong 46:30 11:33
50
Grove Ryno RSARepublic of South Africa 46:33 11:33
51
Trogildo Foresti Joao Vitor BRABrazil 52:33 13:03
52
Hermes Lemes Larri Gabriel BRABrazil 56:11 13:57
  Ebrahiem Abd el Rahman EGYEgypt dsq  
  Riley Anthony USAUnited States of America dsq  
  Botygin Daniil RUSRussia dsq  
  Markovic Dusan SRBSerbia dsq  
  Gobec Jan CROCroatia dsq  
  Kaneko Satoshi JPNJapan dsq  

Split times