dbtopas login
JWOC middle → Results racesults.lt

JWOC middle

DEN
DEN, Silkeborg, 2019-07-11

Class W

Course 4.3 km 14 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time Qualification min/km
1
Envall Isa
SWE
SWE
Sweden 29:59 W225:05 (  8) 6:55
2
Bunn Fiona
GBR
GBR
Great Britain 30:53 W124:56 (  1) 7:08
3
Janošikova Tereza
CZE
CZE
Czech Republic 31:23 W222:47 (  1) 7:15
4
Pezzati Elena
SUI
SUI
Switzerland 31:36 W224:09 (  3) 7:18
5
Kalinina Veronika
RUS
RUS
Russia 31:39 W224:48 (  6) 7:19
6
Kracht Agnes Nørgård
DEN
DEN
Denmark 32:16 W223:29 (  2) 7:27
7
Lundberg Hanna
SWE
SWE
Sweden 32:40 W126:08 (  7) 7:33
8
Lazareva Irina
RUS
RUS
Russia 32:57 W129:49 (20) 7:37
9
Oebro Ida
DEN
DEN
Denmark 33:01 W325:18 (  2) 7:38
10
Olsson Ella
SWE
SWE
Sweden 33:33 W327:56 (10) 7:45
11
Simonsen Annika Gautschi
DEN
DEN
Denmark 33:35 W224:35 (  5) 7:45
12
Molloy Grace
GBR
GBR
Great Britain 33:37 W125:18 (  3) 7:46
13
Vékony Vanda
HUN
HUN
Hungaria 33:38 W224:17 (  4) 7:46
14
Nurminen Inka
FIN
FIN
Finland 33:40 W326:58 (  5) 7:47
15
Smirnova Kristina
RUS
RUS
Russia 34:18 W328:20 (13) 7:55
16
Bertozzi Elisa
SUI
SUI
Switzerland 34:22 W328:23 (14) 7:56
17
Vassend Hanne
NOR
NOR
Norway 34:24 W330:33 (20) 7:57
18
Calandry Cecile
FRA
FRA
France 34:30 W226:04 (10) 7:58
18
Sirmā Signe
LAT
LAT
Latvia 34:30 W327:21 (  8) 7:58
20
Sonesson Alva
SWE
SWE
Sweden 34:33 W228:31 (19) 7:59
21
Chaloupska Barbora
CZE
CZE
Czech Republic 34:41 W324:31 (  1) 8:01
22
Lome Anine
NOR
NOR
Norway 35:01 W329:53 (18) 8:05
23
Tsyvilska Feia
UKR
UKR
Ukraine 35:06 W227:43 (16) 8:06
24
Ķuze Elza
LAT
LAT
Latvia 35:09 W129:15 (17) 8:07
25
Silvennoinen Siiri
FIN
FIN
Finland 35:13 W327:55 (  9) 8:08
26
Petrova Yasna
BUL
BUL
Bulgaria 35:16 W327:18 (  7) 8:09
27
Sieglova Eliska
CZE
CZE
Czech Republic 35:19 W328:05 (12) 8:09
28
Gassner Jasmina
AUT
AUT
Austria 35:23 W226:49 (13) 8:10
29
Mattila Elisa
FIN
FIN
Finland 35:27 W128:54 (16) 8:11
30
Sarkozy Zsofia
HUN
HUN
Hungaria 35:33 W226:34 (11) 8:13
31
Kopecka Anna
CZE
CZE
Czech Republic 35:37 W225:24 (  9) 8:14
31
Haapala Ida
FIN
FIN
Finland 35:37 W227:22 (15) 8:14
33
Lahdenpera Melina
FIN
FIN
Finland 35:38 W128:04 (12) 8:14
34
Biederman Adrianna
POL
POL
Poland 36:00 W224:48 (  6) 8:19
35
Telgma Teele
EST
EST
Estonia 36:02 W125:05 (  2) 8:19
36
Panchenko Daria
RUS
RUS
Russia 36:05 W129:26 (18) 8:20
37
Strand Synne
NOR
NOR
Norway 36:18 W128:52 (15) 8:23
38
Termansen Lise Brink
DEN
DEN
Denmark 36:33 W125:45 (  6) 8:27
39
Ostberg Tilda
SWE
SWE
Sweden 36:45 W326:37 (  3) 8:29
40
Traubaitė Judita
LTU
LTU
Lithuania 36:56 W330:16 (19) 8:32
41
Liegutė Ugnė
LTU
LTU
Lithuania 37:23 W128:19 (13) 8:38
42
Dyaksova Evangelina
BUL
BUL
Bulgaria 37:37 W228:01 (18) 8:41
43
Cory Wright Katie
NZL
NZL
New Zealand 37:38 W328:34 (15) 8:42
44
Dyaksova Andreya
BUL
BUL
Bulgaria 37:42 W128:03 (11) 8:43
45
Cych Agnieszka
POL
POL
Poland 37:52 W328:04 (11) 8:45
46
Palcau Alina
FRA
FRA
France 37:59 W126:28 (  8) 8:46
47
Kaellvik Leufven Johanna
SWE
SWE
Sweden 38:00 W126:36 (  9) 8:47
48
Gydesen Hedvig Valbjorn
DEN
DEN
Denmark 38:18 W128:25 (14) 8:51
49
Nyfeler Siri
SUI
SUI
Switzerland 38:21 W129:31 (19) 8:52
50
Spangenberg Ann Charlotte
GER
GER
Germany 38:22 W328:53 (16) 8:52
51
Pozo Prada Ines
ESP
ESP
Spain 39:13 W226:48 (12) 9:04
52
Doubson Julia
USA
USA
United States of America 39:26 W327:03 (  6) 9:07
53
Gardonyi Dora Csilla
HUN
HUN
Hungaria 39:30 W326:52 (  4) 9:07
54
Kastner Maya
AUT
AUT
Austria 39:44 W227:44 (17) 9:11
55
Melhuish Tara
AUS
AUS
Australia 41:00 W125:36 (  5) 9:28
56
Ozola Elīza
LAT
LAT
Latvia 42:28 W329:02 (17) 9:49
57
Kõivo Kristel
EST
EST
Estonia 45:55 W228:31 (19) 10:36
58
Campbell Eilidh
GBR
GBR
Great Britain 48:01 W227:17 (14) 11:06
  Haestad Bjornstad Victoria
NOR
NOR
Norway dsq W127:10 (10)  

Split times

Spausdinimui