EOC middle
RUS, Khanty Mansiysk, 2020-03-11

Results

Class M

Course 13.2 km 31 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Gorlanov Sergey RUSRussia 59:42 4:31
2
Kiselev Vladislav RUSRussia 1:01:21 4:38
3
Lundholm Markus SWESweden 1:02:16 4:43
4
Rost Erik SWESweden 1:02:58 4:46
5
Baklid Jorgen NORNorway 1:03:05 4:46
6
Lamov Andrey RUSRussia 1:03:24 4:48
7
Malinovski Stepan RUSRussia 1:03:49 4:50
8
Moholdt Lars Hol NORNorway 1:03:59 4:50
9
Khrennikov Eduard RUSRussia 1:04:03 4:51
10
Kotro Tuomas FINFinland 1:05:30 4:57
11
Jaama Mattis ESTEstonia 1:05:34 4:58
12
Toivonen Eevert FINFinland 1:05:37 4:58
13
Linnainmaa Tero FINFinland 1:05:40 4:58
14
Belomazhev Stanimir BULBulgaria 1:05:41 4:58
15
Linkevich Igor RUSRussia 1:05:42 4:58
  Pavlenko Aleksandr RUSRussia 1:05:48 4:59
16
Saarela Ville Petteri FINFinland 1:06:02 5:00
17
Kvåle Bjørnar NORNorway 1:06:49 5:03
18
Tuomala Misa FINFinland 1:07:27 5:06
19
Wickbom Rasmus SWESweden 1:07:58 5:08
  Taran Nikolai RUSRussia 1:08:06 5:09
20
Rapp Linus SWESweden 1:08:19 5:10
21
Laciga Radek CZECzech Republic 1:08:22 5:10
  Mizonov Sergei RUSRussia 1:09:27 5:15
22
Boos Noel SUISwitzerland 1:09:34 5:16
23
Sazykin German RUSRussia 1:10:12 5:19
24
Walheim Sixten SWESweden 1:10:29 5:20
25
Zlobin Aleksandr RUSRussia 1:11:03 5:22
26
Heimdal Audun NORNorway 1:11:05 5:23
27
Kamsvaag Styrk NORNorway 1:11:25 5:24
28
Horvat Petr CZECzech Republic 1:11:35 5:25
29
Škoda Jakub CZECzech Republic 1:12:03 5:27
30
Schnyder Gion SUISwitzerland 1:12:36 5:30
  Taskaev Maksim RUSRussia 1:12:38 5:30
31
Deininger Lukas SUISwitzerland 1:12:57 5:31
32
Argalas Michal CZECzech Republic 1:14:06 5:36
33
Viippola Aapo FINFinland 1:14:27 5:38
34
Aas Henrik Fredriksen NORNorway 1:18:53 5:58
35
Fesselhofer Roland AUTAustria 1:20:16 6:04
36
Widmer Lars SUISwitzerland 1:20:20 6:05
37
Matus Vojtech CZECzech Republic 1:20:23 6:05
38
Bartos Vojtech CZECzech Republic 1:20:59 6:08
39
Petrulis Vitalijus LTULithuania 1:21:00 6:08
  Ishihara Yuki JPNJapan 1:21:01 6:08
40
Csucs Klaus ROURomania 1:21:42 6:11
41
Šulčys Nerijus LTULithuania 1:23:51 6:21
42
Šulčys Kasparas LTULithuania 1:26:46 6:34
43
Hallop Kevin ESTEstonia 1:28:46 6:43
44
Suciu Simion ROURomania 1:29:04 6:44
45
Szep Zoltan ROURomania 1:34:41 7:10
  Kolomeyets Dmitriy KAZKazakhstan 1:38:35 7:28
46
Petrovic Blaž SLOSlovenia 1:44:59 7:57
47
Rojc Iztok SLOSlovenia 1:53:33 8:36
  Aoki Masami JPNJapan 1:56:06 8:47
  Naboka Sergey KAZKazakhstan 2:26:45 11:07