dbtopas login
WOC sprint relay → Results racesults.lt

CZE CZE, Doksy, 2021-07-04

Class X

Course 1, 4 legs 3.7 km 20 C; 2, 3 legs 4.3 km 23 C

Place,
Leg
Team,
Family name, Name
CountryTime,
In leg
After leg
1 SwedenSWE SWE 1:02:19
1Alexandersson Tove15:03 (  1)15:03 (  1)
2Svensk Emil15:46 (  2)30:49 (  1)
3Bergman Gustav15:46 (  4)46:35 (  1)
4Hagström Sara15:44 (  5)1:02:19 (  1)
2 NorwayNOR NOR 1:02:45
1Haestad Bjornstad Victoria16:04 (  6)16:04 (  6)
2Heimdal Audun16:43 (  9)32:47 (  7)
3Harlem Fosser Kasper15:02 (  1)47:49 (  3)
4Benjaminsen Andrine14:56 (  1)1:02:45 (  2)
3 SwitzerlandSUI SUI 1:02:48
1Aebersold Simona15:22 (  2)15:22 (  2)
2Hadorn Joey15:58 (  4)31:20 (  2)
3Hubmann Martin16:10 (  7)47:30 (  2)
4Roos Elena15:18 (  3)1:02:48 (  3)
4 DenmarkDEN DEN 1:03:34
1Klysner Cecilie Friberg16:17 (  8)16:17 (  8)
2Ødum Soren Thrane16:04 (  5)32:21 (  4)
3Edsen Jakob Ekhard15:56 (  5)48:17 (  7)
4Alm Maja Møller15:17 (  2)1:03:34 (  4)
5 Czech RepublicCZE CZE 1:03:50
1Knapova Jana16:00 (  3)16:00 (  3)
2Nykodym Miloš16:24 (  6)32:24 (  5)
3Kral Vojtech15:43 (  3)48:07 (  5)
4Janošikova Tereza15:43 (  4)1:03:50 (  5)
6 Great BritainGBR GBR 1:03:52
1Leake Alice16:18 (  9)16:18 (  9)
2Street Ralph15:43 (  1)32:01 (  3)
3Hodkinson Peter James16:00 (  6)48:01 (  4)
4Carter Davies Megan15:51 (  6)1:03:52 (  6)
7 FinlandFIN FIN 1:05:14
1Klemettinen Veera16:15 (  7)16:15 (  7)
2Ruohola Akseli16:25 (  7)32:40 (  6)
3Niemi Aleksi15:36 (  2)48:16 (  6)
4Sianoja Maija16:58 (  9)1:05:14 (  7)
8 FranceFRA FRA 1:06:36
1Basset Isia16:03 (  4)16:03 (  4)
2Rauturier Maxime17:14 (16)33:17 (10)
3Basset Lucas16:10 (  7)49:27 (  8)
4Calandry Cecile17:09 (11)1:06:36 (  8)
9 PolandPOL POL 1:07:13
1Wiśniewska Hanna16:44 (11)16:44 (11)
2Olejnik Michał16:58 (11)33:42 (11)
3Pryjma Fryderyk16:49 (11)50:31 (11)
4Hornik Aleksandra16:42 (  8)1:07:13 (  9)
10 AustriaAUT AUT 1:07:50
1Nilsson Simkovics Anna17:11 (14)17:11 (14)
2Reiner Matthias Hans17:10 (15)34:21 (16)
3Merl Robert16:30 (  9)50:51 (14)
4Ramstein Laura16:59 (10)1:07:50 (10)
11 EstoniaEST EST 1:08:00
1Rihma Annika16:03 (  4)16:03 (  4)
2Sõnajalg Ats17:08 (14)33:11 (  9)
3Rjabõshkin Sergei17:02 (13)50:13 (  9)
4Kaasiku Evely17:47 (14)1:08:00 (11)
12 HungaryHUN HUN 1:08:10
1Weiler Virag17:09 (13)17:09 (13)
2Tugyi Levente16:50 (10)33:59 (12)
3Bakó Aron16:44 (10)50:43 (12)
4Sarkozy Zsofia17:27 (12)1:08:10 (12)
13 Neutral___ ___ 1:08:25
1Mironova Svetlana16:19 (10)16:19 (10)
2Nakonechnyi Dmitry17:41 (19)34:00 (14)
3Popov Artem16:49 (11)50:49 (13)
4Vinogradova Galina17:36 (13)1:08:25 (13)
14 LatviaLAT LAT 1:09:13
1Puķīte Irita18:53 (22)18:53 (22)
2Jubelis Andris17:03 (12)35:56 (20)
3Upītis Uldis17:02 (13)52:58 (18)
4Grosberga Sandra16:15 (  7)1:09:13 (14)
15 GermanyGER GER 1:09:43
1Starke Paula17:19 (16)17:19 (16)
2Späth Felix16:40 (  8)33:59 (12)
3Kolbe Colin17:27 (16)51:26 (15)
4Winkler Leonore18:17 (16)1:09:43 (15)
16 ItalyITA ITA 1:10:04
1Dallera Caterina17:13 (15)17:13 (15)
2Mariani Francesco17:06 (13)34:19 (15)
3Zagonel Giacomo17:56 (20)52:15 (16)
4Scalet Carlotta17:49 (15)1:10:04 (16)
17 SpainESP ESP 1:11:20
1Toledo Navarro Ana Isabel17:41 (17)17:41 (17)
2Gil Marcos Eduardo17:16 (17)34:57 (17)
3Del Campo Alvaro Prieto17:41 (18)52:38 (17)
4Camarasa Ana18:42 (18)1:11:20 (17)
18 BulgariaBUL BUL 1:12:25
1Ivanova Kristina18:04 (19)18:04 (19)
2Sirakov Ivan17:16 (17)35:20 (18)
3Yordanov Stefan17:58 (21)53:18 (19)
4Gotseva Liliana19:07 (19)1:12:25 (18)
19 SlovakiaSVK SVK 1:13:23
1Miklusova Tamara18:20 (20)18:20 (20)
2Bukovac Pavol18:00 (22)36:20 (21)
3Mušinsky Tomaš17:53 (19)54:13 (21)
4Sedilekova Ela19:10 (20)1:13:23 (19)
20 TurkeyTUR TUR 1:13:53
1Avci Elif Gökce17:42 (18)17:42 (18)
2Kacmaz Ahmet17:53 (21)35:35 (19)
3Sarac Cansel18:06 (22)53:41 (20)
4Esner Betul20:12 (21)1:13:53 (20)
21 JapanJPN JPN 1:19:35
1Matsumoto Moe22:00 (25)22:00 (25)
2Osaki Hirokazu18:18 (24)40:18 (25)
3Ito Itsuki19:02 (23)59:20 (23)
4Abe Yu20:15 (22)1:19:35 (21)
22 RomaniaROU ROU 1:22:43
1Anghel Andra Cecilia19:34 (24)19:34 (24)
2Ciobanu Roman19:57 (26)39:31 (24)
3Blejdea Alexandru Marine20:45 (25)1:00:16 (24)
4Divin Judit22:27 (23)1:22:43 (22)
  LithuaniaLTU LTU dsq
1Kutkaitė Aušrinė18:42 (21)18:42 (21)
2Gvildys Jonas Vytautas18:04 (23)36:46 (22)
3Bartkevičius Algirdasdsq 
4Gvildytė Teklė Emilija18:28 (17) 
  UkraineUKR UKR dsq
1Babych Olena17:05 (12)17:05 (12)
2Glibov Ruslan15:52 (  3)32:57 (  8)
3Rachuk Taras17:25 (15)50:22 (10)
4Dzema Katerynadsq 
  BelgiumBEL BEL dsq
1De Smul Ems19:33 (23)19:33 (23)
2Hus Wouter17:47 (20)37:20 (23)
3De Cuyper Warre17:32 (17)54:52 (22)
4Sillien Marinedsq 
  United States of AmericaUSA USA dsq
1Riley Angelica29:05 (26)29:05 (26)
2Riley Anthony19:25 (25)48:30 (26)
3Barrett Joseph19:16 (24)1:07:46 (25)
4Merka Alexisdsq