dbtopas login
European youth orienteering championship relay → Results racesults.lt

LTU LTU, Vilnius, 2021-08-21

Class MIX

Course 3.5 km 13 C

Place,
Leg
Team,
Family name, Name
CountryTime,
In leg
After leg
1 SWE-DEN-DEN___ ___ 1:29:00
1Braun Noel28:45 (  4)28:45 (  4)
2Maarup Mads Christian28:46 (  1)57:31 (  1)
3Skovbjerg Villads31:29 (  1)1:29:00 (  1)
2 NOR-NED-NOR___ ___ 1:35:03
1Urset Hans21:57 (  1)21:57 (  1)
2Jongenburger Carl Gustav37:07 (10)59:04 (  2)
3Eidsmo Mari35:59 (  5)1:35:03 (  2)
3 Czech RepublicCZE CZE 1:37:03
1Stehlik Simon30:00 (  6)30:00 (  6)
2Dittrichova Lucie33:41 (  7)1:03:41 (  5)
3Urbanek Adam33:22 (  3)1:37:03 (  3)
4 SwitzerlandSUI SUI 1:37:16
1Ren Elia29:17 (  5)29:17 (  5)
2Gasser Lukas29:57 (  3)59:14 (  3)
3Hubmann Lisa38:02 (  7)1:37:16 (  4)
5 SloveniaSLO SLO 1:41:31
1Turk Nejc37:26 (14)37:26 (14)
2Babic Katja32:20 (  6)1:09:46 (  7)
3Seljak Luka31:45 (  2)1:41:31 (  5)
6 BEL-ESP-BEL___ ___ 1:43:47
1Installe Mathias35:01 (11)35:01 (11)
2Lopez Gonzalez Nicolas31:30 (  5)1:06:31 (  6)
3Mazy Arnaud37:16 (  6)1:43:47 (  6)
7 FinlandFIN FIN 1:45:22
1Ojanaho Eeva Liina26:14 (  2)26:14 (  2)
2Raasakka Jussi35:23 (  8)1:01:37 (  4)
3Sallila Katarina43:45 (10)1:45:22 (  7)
8 EST-EST-GER___ ___ 1:50:54
1Jakobson August34:15 (10)34:15 (10)
2Eensaar Emil36:24 (  9)1:10:39 (  8)
3Saupe David40:15 (  9)1:50:54 (  8)
9 LithuaniaLTU LTU 1:57:33
1Mackevičius Tadas36:18 (13)36:18 (13)
2Dienytė Margarita41:36 (12)1:17:54 (11)
3Klevinskas Justas39:39 (  8)1:57:33 (  9)
10 FranceFRA FRA 2:01:50
1Magat Leandre30:57 (  8)30:57 (  8)
2Delenne Annabelle39:56 (11)1:10:53 (  9)
3Trochut Melissa50:57 (11)2:01:50 (10)
11 UkraineUKR UKR 2:12:27
1Petruniak Tetiana45:47 (18)45:47 (18)
2Buhaiov Oleksandr50:57 (18)1:36:44 (17)
3Ostapenko Yelyzaveta35:43 (  4)2:12:27 (11)
12 AUT-ITA-ITA___ ___ 2:18:57
1Buschek Anton35:19 (12)35:19 (12)
2Pecorari Iris Aurora46:34 (14)1:21:53 (13)
3Rigoni Alessia57:04 (12)2:18:57 (12)
13 Spain-Spain-PortugalESP ESP 3:16:02
1Ravell Judit46:15 (19)46:15 (19)
2de MIguel Armisen Monica49:25 (17)1:35:40 (16)
3Canana Joana1:40:22 (13)3:16:02 (13)
  DEN-SWE___ ___ dsq
1Thorsen Augusta May46:43 (20)46:43 (20)
2Svennerud Alma28:53 (  2)1:15:36 (10)
  FRA-SUI___ ___ dsq
1Perrin Arthur31:26 (  9)31:26 (  9)
2Stuedeli Anna48:08 (15)1:19:34 (12)
  GermanyGER GER dsq
1Rossner Jule30:05 (  7)30:05 (  7)
2Kaestner Anne51:52 (19)1:21:57 (14)
  SlovakiaSVK SVK dsq
1Syrovy Tomas39:42 (16)39:42 (16)
2Pompurova Kamila49:21 (16)1:29:03 (15)
  IrelandIRL IRL dsq
1McCauley Meadow1:15:49 (23)1:15:49 (23)
2Rowe Emily1:15:30 (21)2:31:19 (18)
3Murphy Dandns 
  PolandPOL POL dsq
1Lamparska Majadsq 
2Majowski Jan43:23 (13) 
  IsraelISR ISR dsq
1Satt Omerdsq 
2Zigmond Roi30:49 (  4) 
  BelarusBLR BLR dsq
1Bildziukevich Uladzislavadsq 
2Liaonava Palina1:10:34 (20) 
  RussiaRUS RUS dsq
1Ponomarev Kirill27:35 (  3)27:35 (  3)
2Egorov Paveldsq 
  BelarusBLR BLR dsq
1Bedarau Arseni38:52 (15)38:52 (15)
  BelarusBLR BLR dsq
1Labkovich Ivan40:42 (17)40:42 (17)
  RussiaRUS RUS dsq
1Lamova Anastasiia50:50 (21)50:50 (21)
2Beliakova Anastasiiadsq 
  LithuaniaLTU LTU dsq
1Drazdauskaitė Brigita57:58 (22)57:58 (22)
  TurkeyTUR TUR dsq
1Kulah Sude Naz1:19:05 (24)1:19:05 (24)
2Alten Mehmet Denizdns