dbtopas login
European youth orienteering championship long → Results

European youth orienteering championship long

BUL
BUL, Velingrad, 2023-06-24

Class M18

Course 7.3 km 18 C

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Kucera Tomas
CZE
CZE
Czech Republic 58:50 8:03
2
Rosen Ludwig
SWE
SWE
Sweden 58:56 8:04
3
Dequiedt Loic
GER
GER
Germany 1:00:05 8:13
4
Wik Kristoffer Strom
NOR
NOR
Norway 1:01:08 8:22
5
Wylenmann Leander
SUI
SUI
Switzerland 1:01:21 8:24
5
Berger Loic
SUI
SUI
Switzerland 1:01:21 8:24
7
Selin Svante
SWE
SWE
Sweden 1:01:56 8:29
8
Niklasson Nils Anders
NOR
NOR
Norway 1:02:07 8:30
9
Ankelo Jussi
FIN
FIN
Finland 1:02:18 8:32
10
Olaussen Sondre
NOR
NOR
Norway 1:02:21 8:32
11
Pachnik Jędrzej
POL
POL
Poland 1:02:30 8:33
12
Zridkavesely Adam
CZE
CZE
Czech Republic 1:02:49 8:36
13
Hammond James
GBR
GBR
Great Britain 1:03:13 8:39
14
Hirvilahti Joona
FIN
FIN
Finland 1:03:37 8:42
15
Derlot Antoine
FRA
FRA
France 1:03:44 8:43
16
Priks Ossi Rasmus
EST
EST
Estonia 1:03:53 8:45
17
Gasser Lukas
SUI
SUI
Switzerland 1:04:10 8:47
18
Fritzen Florian
FIN
FIN
Finland 1:04:22 8:49
19
Balint Gergo
HUN
HUN
Hungary 1:04:25 8:49
20
Bednarik Vilem
CZE
CZE
Czech Republic 1:06:03 9:02
21
De Clercq Rune
BEL
BEL
Belgium 1:06:20 9:05
21
Boehi Gratian
SUI
SUI
Switzerland 1:06:20 9:05
23
Zvirgzdiņš Edvards
LAT
LAT
Latvia 1:06:24 9:05
24
Selva Torras Bernat
ESP
ESP
Spain 1:06:33 9:06
25
Ek Odin
SWE
SWE
Sweden 1:06:37 9:07
26
Kovalchuk Serafim
UKR
UKR
Ukraine 1:07:25 9:14
27
Barrie Adam
GBR
GBR
Great Britain 1:07:55 9:18
28
Pou Bruns Ernest
ESP
ESP
Spain 1:08:39 9:24
29
Riissanen Pyry
FIN
FIN
Finland 1:09:09 9:28
30
Dzenītis Mārtiņš
LAT
LAT
Latvia 1:09:20 9:29
31
Hunt Felix
NZL
NZL
New Zealand 1:09:23 9:30
32
Murėnas Kasparas
LTU
LTU
Lithuania 1:09:24 9:30
33
Baath Ole
GER
GER
Germany 1:09:25 9:30
34
Brosch Ondrej
CZE
CZE
Czech Republic 1:10:00 9:35
35
Perrin Arthur
FRA
FRA
France 1:10:05 9:36
36
Wenzel Anton
FRA
FRA
France 1:10:07 9:36
37
Amat Font Jan
ESP
ESP
Spain 1:10:20 9:38
38
Soelva Jonas Leo
ITA
ITA
Italy 1:10:27 9:39
39
Corona Mattia
ITA
ITA
Italy 1:10:39 9:40
40
Maciejewski Bartłomiej
POL
POL
Poland 1:11:00 9:43
41
Methven Adam
GBR
GBR
Great Britain 1:11:11 9:45
42
Trepac Adam
SVK
SVK
Slovakia 1:11:24 9:46
43
Kasza Tomas
SVK
SVK
Slovakia 1:11:31 9:47
44
Balatoni Tamas
HUN
HUN
Hungary 1:11:41 9:49
45
Orsingher Denis
ITA
ITA
Italy 1:11:57 9:51
46
Lopes Dinis
POR
POR
Portugal 1:12:22 9:54
47
Majowski Jan
POL
POL
Poland 1:13:58 10:07
48
Benke Somorjai David
HUN
HUN
Hungary 1:14:01 10:08
49
Sahan Huseyin
TUR
TUR
Turkiye 1:14:45 10:14
50
Gaio Paride
ITA
ITA
Italy 1:15:10 10:17
51
Lesjak Jakov
CRO
CRO
Croatia 1:15:17 10:18
52
Saulīte Emīls
LAT
LAT
Latvia 1:15:24 10:19
53
Bourgeois Louis
BEL
BEL
Belgium 1:15:37 10:21
54
Stoecher Jacopo
AUT
AUT
Austria 1:16:00 10:24
55
Ļepeškins Ritvars
LAT
LAT
Latvia 1:16:09 10:25
56
Seljak Luka
SLO
SLO
Slovenia 1:16:26 10:28
57
Eshel Sahar
ISR
ISR
Israel 1:16:52 10:31
58
Bultrowicz Tymoteusz
POL
POL
Poland 1:17:46 10:39
59
Dienys Algirdas
LTU
LTU
Lithuania 1:18:08 10:42
60
Mazy Arnaud
BEL
BEL
Belgium 1:18:37 10:46
61
Monsberger Elias
AUT
AUT
Austria 1:18:39 10:46
62
Saupe David
GER
GER
Germany 1:18:48 10:47
63
Bukovac Filip
SVK
SVK
Slovakia 1:19:19 10:51
64
Matin Faddei
UKR
UKR
Ukraine 1:19:42 10:55
65
Garrido Diaz Alejandro
ESP
ESP
Spain 1:19:48 10:55
66
Swain Eddie
NZL
NZL
New Zealand 1:20:06 10:58
67
Merenäkk Renno
EST
EST
Estonia 1:20:19 11:00
68
Philibert Nathan
FRA
FRA
France 1:21:14 11:07
69
Buchberger Till
GER
GER
Germany 1:21:43 11:11
70
Rowe Oscar
IRL
IRL
Ireland 1:21:56 11:13
71
Croxford Riley
NZL
NZL
New Zealand 1:22:20 11:16
72
Jancik Filip
SVK
SVK
Slovakia 1:22:26 11:17
73
Horley Cooper
AUS
AUS
Australia 1:22:37 11:19
73
Iacob Ioan
ROU
ROU
Romania 1:22:37 11:19
75
Karachorov Nikola
BUL
BUL
Bulgaria 1:23:15 11:24
76
Krahv Chris Marcus
EST
EST
Estonia 1:23:34 11:26
77
Mackevičius Tadas
LTU
LTU
Lithuania 1:24:18 11:32
78
Gantar Primoz
SLO
SLO
Slovenia 1:25:08 11:39
79
Radajewski Owen
AUS
AUS
Australia 1:25:27 11:42
80
Milanov Lazar
BUL
BUL
Bulgaria 1:26:17 11:49
81
Popovic Srdjan
SRB
SRB
Serbia 1:26:36 11:51
82
Tamas Lucas
ROU
ROU
Romania 1:26:39 11:52
83
Vigh Ervin
ROU
ROU
Romania 1:26:40 11:52
84
Brouwier Mathis
BEL
BEL
Belgium 1:26:43 11:52
85
Prince Oliver
GBR
GBR
Great Britain 1:27:07 11:56
86
Rass Maximilian
AUT
AUT
Austria 1:27:52 12:02
87
O Brien Daire
IRL
IRL
Ireland 1:28:07 12:04
88
Jakobson August
EST
EST
Estonia 1:28:14 12:05
89
Ignatiev Maksym
UKR
UKR
Ukraine 1:28:23 12:06
90
Gabs August
DEN
DEN
Denmark 1:29:08 12:12
91
Marager Johannes
DEN
DEN
Denmark 1:34:47 12:59
92
Dolchinkov Velislav
BUL
BUL
Bulgaria 1:35:14 13:02
93
Knoef Jacob
NZL
NZL
New Zealand 1:37:31 13:21
94
Ozdemir Halil
TUR
TUR
Turkiye 1:39:16 13:35
95
Hoare Joshua
IRL
IRL
Ireland 1:39:52 13:40
96
Cicek Utku
TUR
TUR
Turkiye 1:41:08 13:51
97
Hristov Anton
BUL
BUL
Bulgaria 1:41:32 13:54
98
Galateanu Andrei
ROU
ROU
Romania 1:45:06 14:23
99
Zivkov Janko
SRB
SRB
Serbia 1:46:44 14:37
100
Strolė Salvijus
LTU
LTU
Lithuania 1:46:46 14:37
101
Tuzcuogullari Altar Ilgaz
TUR
TUR
Turkiye 1:47:26 14:43
102
Hadalin Jost
SLO
SLO
Slovenia 1:51:36 15:17
  Selin Wilmer
SWE
SWE
Sweden dsq  
  Drach Ivan
UKR
UKR
Ukraine dsq  
  Felfoldi Tamas
HUN
HUN
Hungary dsq  
  Damnjanovic Andrej
SRB
SRB
Serbia dsq  

Split times

Spausdinimui