dbtopas login
MTBO World Cup round 3 relay → Rezultatai

MTBO World Cup round 3 relay

ITA
ITA, Folgaria, 2023-09-23

Grupė MIX

Trasa 9.0 km 18 KP

Vieta,
Etapas
Komanda,
Pavardė, Vardas
ŠalisLaikas,
Etape
Po etapo
1 Lithuania
LTU
LTU
2:02:15
1Andrašiūnienė Gabrielė45:09 (  4)45:09 (  4)
2Gvildys Jonas Vytautas39:19 (  7)1:24:28 (  2)
3Maišelis Jonas37:47 (  3)2:02:15 (  1)
2 Czech Republic 2
CZE
CZE
2:03:01
1Kucharova Rózalie49:24 (11)49:24 (11)
2Kanta Martin36:21 (  2)1:25:45 (  5)
3Stransky Vojtech37:16 (  2)2:03:01 (  2)
3 Switzerland
SUI
SUI
2:03:28
1Jäggi Ursina48:36 (  8)48:36 (  8)
2Schnyder Flurin37:58 (  5)1:26:34 (  8)
3Jaeggi Adrian36:54 (  1)2:03:28 (  3)
4 Denmark
DEN
DEN
2:03:55
1Splittorff Holm Nikoline42:55 (  1)42:55 (  1)
2Friis Oliver41:33 (11)1:24:28 (  2)
3Örnhagen Jørgensen Morten Ingmar39:27 (  7)2:03:55 (  4)
5 Italy
ITA
ITA
2:04:01
1Pecorari Iris Aurora48:56 (10)48:56 (10)
2Bettega Fabiano37:00 (  3)1:25:56 (  6)
3Dallavalle Luca38:05 (  5)2:04:01 (  5)
6 France
FRA
FRA
2:05:37
1Garcin Lou48:14 (  7)48:14 (  7)
2Berthaud Armel38:13 (  6)1:26:27 (  7)
3Pourre Jeremi39:10 (  6)2:05:37 (  6)
  Switzerland 2
SUI
SUI
2:05:40
1Wellenreiter Celine48:39 (  9)48:39 (  9)
2Hotz Silas37:04 (  4)1:25:43 (  4)
3Rieder Noah39:57 (  8)2:05:40 (  7)
  Czech Republic
CZE
CZE
2:06:28
1Kamererova Valerie52:17 (14)52:17 (14)
2Ludvik Vojtech36:18 (  1)1:28:35 (  9)
3Bogar Kryštof37:53 (  4)2:06:28 (  8)
  Denmark 2
DEN
DEN
2:12:12
1Søgaard Camilla43:16 (  2)43:16 (  2)
2Hoffmann Noah Tristan40:47 (  9)1:24:03 (  1)
3Christoffersen Cæcillie Ruelokke48:09 (13)2:12:12 (  9)
  France 2
FRA
FRA
2:14:49
1Meyers Laurane51:32 (13)51:32 (13)
2Debray Paul41:38 (12)1:33:10 (10)
3Demaret Joly Albin41:39 (10)2:14:49 (10)
7 Spain
ESP
ESP
2:21:04
1Yllan Ortiz Elena58:22 (19)58:22 (19)
2Sanz Juan39:59 (  8)1:38:21 (14)
3Villar Gorriz Jose Antonio42:43 (11)2:21:04 (11)
  Czech Republic 4
CZE
CZE
2:21:09
1Chamrada Natali53:19 (15)53:19 (15)
2Tuma Matej43:38 (14)1:36:57 (12)
3Vacek Jan44:12 (12)2:21:09 (12)
  Czech Republic 3
CZE
CZE
2:22:43
1Kadlecova Tereza1:00:43 (20)1:00:43 (20)
2Hradil Jiri40:55 (10)1:41:38 (16)
3Hasek Jan41:05 (  9)2:22:43 (13)
  Spain 2
ESP
ESP
2:27:54
1Lüscher Alemany Jana54:54 (17)54:54 (17)
2Guerrero Javier Munoz44:07 (15)1:39:01 (15)
3Cortes Martinez Francisco48:53 (14)2:27:54 (14)
  France 3
FRA
FRA
2:28:08
1Colle Lou54:00 (16)54:00 (16)
2Blot Timothy41:51 (13)1:35:51 (11)
3Rudkiewicz Lucie52:17 (17)2:28:08 (15)
8 Estonia
EST
EST
2:29:08
1Linnus Mari49:35 (12)49:35 (12)
2Mahla Mihkel47:24 (18)1:36:59 (13)
3Poopuu Priit52:09 (16)2:29:08 (16)
9 Germany
GER
GER
2:32:19
1Dannowski Anke56:55 (18)56:55 (18)
2Anders Sebastian45:00 (16)1:41:55 (17)
3Huster Mark50:24 (15)2:32:19 (17)
10 Bulgaria
BUL
BUL
2:51:01
1Tabakova Teodora1:10:23 (21)1:10:23 (21)
2Pelov Marco47:11 (17)1:57:34 (18)
3Stoev Mihail53:27 (18)2:51:01 (18)
  Finland
FIN
FIN
dsq
1Nurminen Kaarina45:05 (  3)45:05 (  3)
  Finland 2
FIN
FIN
dsq
1Saarela Ruska48:08 (  5)48:08 (  5)
  Finland 3
FIN
FIN
dsq
1Haga Antonia48:09 (  6)48:09 (  6)

Spausdinimui