Lietuvos taurė
LTU, Vidzgiris, Radžiūnai. Alytus, 2017-10-14

Results

Classes M10, W10

Course 1 d. 1.8 km 5 C, 2 d. 1.7 km 4 C

Select  total  1 day  2 day  

PlaceClassFamily name, NameCountryClub, City total 1 day 2 day
1W10Skripkauskaitė Skaistė LTUO! Klaipėda, Klaipėda 21:21 11:44 (  1)9:37 (  4)
2M10Sausaitis Arnas LTUO! Klaipėda, Palanga 22:20 14:06 (  3)8:14 (  1)
3M10Adomaitis Mykolas LTUKlajūnas OK, Vilnius 23:44 15:25 (  6)8:19 (  2)
4W10Kalvaitytė Patricija LTUO! Klaipėda, Klaipėda 24:11 13:27 (  2)10:44 (  6)
5W10Šimkutė Beatričė LTUO! Klaipėda, Klaipėda 25:06 14:09 (  4)10:57 (  8)
6W10Dienytė Margarita LTUPerkūnas OK, Vilnius 25:38 14:53 (  5)10:45 (  7)
7M10Gedminas Teodoras LTUO! Klaipėda, Klaipėda 27:52 19:31 (15)8:21 (  3)
8M10Gudaitis Matas LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 29:34 17:37 (  7)11:57 (12)
9W10Bajorinaitė Rugilė LTUSM Gaja, Kaunas 31:09 18:09 (  9)13:00 (17)
10M10Zaporozhchenko Maksim BLRLegenda, Minsk 31:21 17:57 (  8)13:24 (19)
11W10Vasiliauskaitė Kamilė LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 32:17 19:14 (12)13:03 (18)
12M10Raugas Jogaila LTUSM Gaja, Kaunas 32:20 18:55 (11)13:25 (20)
13M10Juknevičius Domas LTUArboro OK, Mykolo Antanaičio gimnazija, Krekenava 32:22 20:14 (16)12:08 (13)
14M10Streckis Tautvydas LTUNeringos SM, Neringa 33:44 22:27 (20)11:17 (  9)
15W10Šimkonytė Greta LTUMedeina OK, Kaunas 34:03 20:14 (16)13:49 (21)
16W10Šimkonytė Luknė LTUMedeina OK, Kaunas 34:10 22:27 (20)11:43 (11)
17M10Palšys Kornelijus LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 34:56 22:20 (19)12:36 (16)
18M10Skripkauskas Dominykas LTUO! Klaipėda, Klaipėda 35:21 19:27 (14)15:54 (28)
19W10Paulauskaitė Ugnė LTUMedeina OK, SM Gaja, Kaunas 37:06 22:39 (22)14:27 (24)
20M10Bogužinskas Kasparas LTUMedeina OK, Kaunas 37:47 22:41 (23)15:06 (27)
21W10Antanaitytė Kornelija LTUArboro OK, Mykolo Antanaičio gimnazija, Krekenava 39:56 27:22 (28)12:34 (15)
22W10Antanaitytė Rugilė LTUArboro OK, Mykolo Antanaičio gimnazija, Krekenava 39:57 26:00 (26)13:57 (23)
23W10Paulauskaitė Evelina LTUMedeina OK, SM Gaja, Kaunas 41:10 26:27 (27)14:43 (26)
24M10Miknys Simonas LTUPlungės SRC, Plungė 43:36 29:40 (29)13:56 (22)
25W10Piktūrnaitė Aleksandra LTUKopa OK, Klaipėda 46:13 31:32 (31)14:41 (25)
26W10Žiupkaitė Viltė LTUSM Gaja, Kaunas 50:14 18:19 (10)31:55 (34)
27W10Gaupšaitė Gabrielė LTUSakas OK, Šiauliai 50:54 30:18 (30)20:36 (31)
28W10Krėpštaitė Viltė LTUTakas OK, Kaunas 54:24 37:55 (33)16:29 (29)
29W10Užkuraitytė Gabrielė LTUPlungės SRC, Plungė 54:58 34:12 (32)20:46 (32)
30W10Jasūdaitė Karina LTUArboro OK, Mykolo Antanaičio gimnazija, Krekenava 1:09:33 23:38 (25)45:55 (36)
31M10Zhukau Nedvard BLRLegenda, Minsk 1:35:19 55:50 (34)39:29 (35)
32M10Urnikis Tadas LTUPlungės SRC, Plungė 10:35 dsq10:35 (  5)
33W10Segliņa Māra LATAlnis OK, JNSC 11:30 dsq11:30 (10)
34W10Traubaitė Saulė LTUFortūna OK, Vilnius 12:32 dns12:32 (14)
35W10Kalvaitytė Saulėja LTUBūdakalnis OK, SM Gaja, Kaunas 19:14 19:14 (12)dns
36M10Valavičius Matas LTUTakas OK, SM Gaja, Kaunas 19:58 dsq19:58 (30)
37M10Žiugžda Augustas LTUMarijampolės MKC, Marijampolė 20:59 20:59 (18)dsq
38W10Velde Vaiva LTUĄžuolas OK, Vilnius 23:01 dns23:01 (33)
39M10Zaicevas Ignas LTUFortūna OK, Vilnius 23:21 23:21 (24)dns
40M10Karsko Pavel BLRKamvol, Grodno   dsqdns