dbtopas login
WSOC JWSOC EYSOC sprint → Results racesults.lt

WSOC JWSOC EYSOC sprint

FIN
FIN, Kemi-Keminmaa, 2022-03-15

Class M

Course 3.9 km

PlaceFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1
Saarela Ville Petteri
FIN
FIN
Finland 11:47 3:01
2
Kotro Tuomas
FIN
FIN
Finland 11:48 3:01
3
Wickbom Rasmus Gustaf
SWE
SWE
Sweden 11:50 3:02
4
Toivonen Eevert
FIN
FIN
Finland 11:54 3:03
4
Baklid Jorgen
NOR
NOR
Norway 11:54 3:03
6
Aas Henrik Fredriksen
NOR
NOR
Norway 12:06 3:06
7
Müller Nicola
SUI
SUI
Switzerland 12:08 3:06
8
Jonsson Gustav
SWE
SWE
Sweden 12:09 3:06
9
Jaama Mattis
EST
EST
Estonia 12:14 3:08
9
Gulbrandsen Vegard
NOR
NOR
Norway 12:14 3:08
11
Blomgren Erik
SWE
SWE
Sweden 12:15 3:08
12
Tuomala Misa
FIN
FIN
Finland 12:22 3:10
12
Froisland Eskil
NOR
NOR
Norway 12:22 3:10
14
Nordstrom Edvin
SWE
SWE
Sweden 12:28 3:11
15
Linnainmaa Tero
FIN
FIN
Finland 12:29 3:12
16
Belomazhev Stanimir
BUL
BUL
Bulgaria 12:30 3:12
16
Rapp Linus
SWE
SWE
Sweden 12:30 3:12
18
Boos Corsin
SUI
SUI
Switzerland 12:35 3:13
19
Maijala Matias
FIN
FIN
Finland 12:42 3:15
19
Viippola Aapo
FIN
FIN
Finland 12:42 3:15
21
Horvat Petr
CZE
CZE
Czech Republic 12:46 3:16
22
Eriksson Simon Emanuel
SWE
SWE
Sweden 12:47 3:16
23
Boos Noel
SUI
SUI
Switzerland 12:50 3:17
24
Nagy Josef
CZE
CZE
Czech Republic 12:53 3:18
25
Šulčys Kasparas
LTU
LTU
Lithuania 12:54 3:18
26
Pritsik Sander
EST
EST
Estonia 12:56 3:18
26
Schnyder Gion
SUI
SUI
Switzerland 12:56 3:18
28
Jonsson Isak
NOR
NOR
Norway 13:00 3:20
29
Rõõm Andres
EST
EST
Estonia 13:03 3:20
30
Laciga Radek
CZE
CZE
Czech Republic 13:15 3:23
31
Habenicht Tobias
AUT
AUT
Austria 13:17 3:24
32
Heimdal Aslak
NOR
NOR
Norway 13:19 3:24
33
Jordi Andri
SUI
SUI
Switzerland 13:24 3:26
34
Tervala Miska
FIN
FIN
Finland 13:29 3:27
34
Kvåle Bjørnar
NOR
NOR
Norway 13:29 3:27
36
Myhr Trygve
NOR
NOR
Norway 13:32 3:28
37
Petrulis Vitalijus
LTU
LTU
Lithuania 13:34 3:28
38
Lindholm Truls Olof
SWE
SWE
Sweden 13:44 3:31
39
Deininger Lukas
SUI
SUI
Switzerland 13:46 3:31
40
Widmer Lars
SUI
SUI
Switzerland 13:47 3:32
41
Šulčys Nerijus
LTU
LTU
Lithuania 13:51 3:33
42
Ishihara Yuki
JPN
JPN
Japan 13:53 3:33
43
Hasek Jan
CZE
CZE
Czech Republic 13:55 3:34
44
Bartos Vojtech
CZE
CZE
Czech Republic 13:56 3:34
45
Prusa Krystof
CZE
CZE
Czech Republic 14:02 3:35
46
Rõõm Rimmo
EST
EST
Estonia 14:25 3:41
47
Baunis Jānis
LAT
LAT
Latvia 14:27 3:42
47
Neimanis Nauris
LAT
LAT
Latvia 14:27 3:42
49
Comai Davide
ITA
ITA
Italy 14:57 3:50
50
Corradini Francesco
ITA
ITA
Italy 15:31 3:58
51
Burnham Chris
USA
USA
United States of America 17:50 4:34
52
Aoki Masami
JPN
JPN
Japan 19:13 4:55
53
Sebestyen Istvan
ROU
ROU
Romania 19:58 5:07
54
Shimizu Yoshito
JPN
JPN
Japan 20:35 5:16
  Stahl Jonathan
SWE
SWE
Sweden dsq  

Split times

Spausdinimui