dbtopas login
European, European Junior and Youth MTBO championships relay → Results racesults.lt

European, European Junior and Youth MTBO championships relay

LTU
LTU, Ignalina, 2022-05-22

Class MIX

Course 11.5 km 23 C

Place,
Leg
Team,
Family name, Name
CountryTime,
In leg
After leg
1 Czech Republic
CZE
CZE
1:55:28
1Tichovska Martina42:14 (  4)42:14 (  4)
2Ludvik Vojtech37:12 (  4)1:19:26 (  2)
3Bogar Kryštof36:02 (  5)1:55:28 (  1)
2 Austria
AUT
AUT
1:57:34
1Reiner Marina43:31 (  7)43:31 (  7)
2Breitschädel Tobias38:42 (11)1:22:13 (  3)
3Waldmann Andreas35:21 (  2)1:57:34 (  2)
3 Sweden
SWE
SWE
1:59:13
1Bylars Linn45:14 (11)45:14 (11)
2Nordgren Rasmus37:41 (  5)1:22:55 (  7)
3Jansson Marcus36:18 (  6)1:59:13 (  3)
4 Lithuania 2
LTU
LTU
1:59:22
1Mickevičiūtė-Juodišienė Karolina46:01 (13)46:01 (13)
2Gvildys Jonas Vytautas36:34 (  2)1:22:35 (  4)
3Dmukauskas Šarūnas36:47 (  9)1:59:22 (  4)
5 France
FRA
FRA
2:00:51
1Devillers Constance45:40 (12)45:40 (12)
2Fuchs Baptiste38:35 (  9)1:24:15 (11)
3Courtois Yoann36:36 (  7)2:00:51 (  5)
6 Finland 2
FIN
FIN
2:00:52
1Saarela Ruska44:10 (  9)44:10 (  9)
2Lilja Juha39:10 (14)1:23:20 (  8)
3Haga André37:32 (11)2:00:52 (  6)
  Czech Republic 3
CZE
CZE
2:00:53
1Kamererova Valerie46:27 (17)46:27 (17)
2Kanta Martin38:37 (10)1:25:04 (13)
3Hradil Jiri35:49 (  4)2:00:53 (  7)
7 Denmark 2
DEN
DEN
2:01:38
1Christoffersen Cæcillie Ruelokke43:45 (  8)43:45 (  8)
2Jensen Allan40:23 (19)1:24:08 (10)
3Oernhagen Morten37:30 (10)2:01:38 (  8)
  Czech Republic 2
CZE
CZE
2:02:04
1Novakova Katerina46:18 (15)46:18 (15)
2Hasek Jan37:42 (  6)1:24:00 (  9)
3Stransky Vojtech38:04 (13)2:02:04 (  9)
  Denmark
DEN
DEN
2:02:08
1Søgaard Camilla41:21 (  2)41:21 (  2)
2Friis Oliver41:23 (21)1:22:44 (  5)
3Noergaard Mikkel Brunstedt39:24 (21)2:02:08 (10)
8 Italy
ITA
ITA
2:02:17
1Pecorari Iris Aurora46:01 (13)46:01 (13)
2Bettega Fabiano38:19 (  8)1:24:20 (12)
3Dallavalle Luca37:57 (12)2:02:17 (11)
9 Switzerland
SUI
SUI
2:03:07
1Jäggi Ursina49:31 (21)49:31 (21)
2Jaeggi Adrian36:59 (  3)1:26:30 (17)
3Brändli Simon36:37 (  8)2:03:07 (12)
  Switzerland 2
SUI
SUI
2:04:43
1Schaffner Christine47:01 (20)47:01 (20)
2Rieder Noah38:56 (12)1:25:57 (15)
3Hotz Silas38:46 (17)2:04:43 (13)
  Finland 4
FIN
FIN
2:04:55
1Haga Antonia46:28 (18)46:28 (18)
2Kaskinen Kare39:39 (16)1:26:07 (16)
3Nykanen Tomi38:48 (18)2:04:55 (14)
  Finland 3
FIN
FIN
2:05:01
1Yli Hietanen Saara49:35 (22)49:35 (22)
2Blomster Anders39:42 (17)1:29:17 (18)
3Nurmi Miika35:44 (  3)2:05:01 (15)
  France 2
FRA
FRA
2:08:45
1Garcin Lou50:09 (24)50:09 (24)
2Demaret Joly Albin39:53 (18)1:30:02 (19)
3Pourre Jeremi38:43 (16)2:08:45 (16)
  Austria 2
AUT
AUT
2:09:58
1Hnilica Jana51:27 (26)51:27 (26)
2Koffler Georg39:06 (13)1:30:33 (20)
3Illig Martin39:25 (22)2:09:58 (17)
10 Spain
ESP
ESP
2:10:47
1Aguilera Viladomiu Monica46:44 (19)46:44 (19)
2Guerrero Javier Munoz45:47 (24)1:32:31 (21)
3Garcia Garcia Angel38:16 (14)2:10:47 (18)
  Sweden 2
SWE
SWE
2:11:33
1Tiderman Anna43:07 (  5)43:07 (  5)
2Svedberg Patrik39:38 (15)1:22:45 (  6)
3Gustafsson Karin48:48 (27)2:11:33 (19)
  Lithuania 3
LTU
LTU
2:15:17
1Umbrasaitė Justė54:24 (30)54:24 (30)
2Juodišius Julius42:33 (22)1:36:57 (23)
3Valiauga Arnoldas38:20 (15)2:15:17 (20)
11 Latvia
LAT
LAT
2:22:22
1Sarksņa Andris40:51 (  1)40:51 (  1)
2Zetmanis Aivis44:54 (23)1:25:45 (14)
3Matvijenko Jūlija56:37 (29)2:22:22 (21)
12 Estonia
EST
EST
2:23:13
1Kudre Schnyder Daisy1:03:03 (32)1:03:03 (32)
2Karm Marek40:49 (20)1:43:52 (27)
3Malsroos Lauri39:21 (20)2:23:13 (22)
  Estonia 3
EST
EST
2:24:52
1Kudre Doris53:24 (29)53:24 (29)
2Pritsik Sander47:00 (25)1:40:24 (25)
3Mahla Mihkel44:28 (24)2:24:52 (23)
13 Germany
GER
GER
2:25:07
1Dannowski Anke52:48 (27)52:48 (27)
2Voss Lennart47:30 (27)1:40:18 (24)
3Wilms Lukas44:49 (25)2:25:07 (24)
14 Poland
POL
POL
2:25:08
1Szaturska Aleksandra1:05:16 (33)1:05:16 (33)
2Niebielski Bartosz37:57 (  7)1:43:13 (26)
3Kielak Hubert41:55 (23)2:25:08 (25)
  France 3
FRA
FRA
2:39:12
1Pauly Lilou50:12 (25)50:12 (25)
2Leclerc Margaux54:51 (29)1:45:03 (28)
3Tissandier Agathe54:09 (28)2:39:12 (26)
  Denmark 3
DEN
DEN
dsq
1Splittorff Holm Nikoline41:21 (  2)41:21 (  2)
2Brunstedt Noergaard Miridsq 
3Magtengaard Viktor47:47 (26) 
  Lithuania
LTU
LTU
dsq
1Andrašiūnienė Gabrielė44:14 (10)44:14 (10)
2Maišelis Jonasdsq 
3Ambrazas Ignas35:18 (  1) 
  Austria 3
AUT
AUT
dsq
1Hnilica Lea50:06 (23)50:06 (23)
2Klimo Thomasdsq 
3Kogler Bernhard39:16 (19) 
  Finland
FIN
FIN
dsq
1Hara Marika43:12 (  6)43:12 (  6)
2Kaksonen Teemu36:06 (  1)1:19:18 (  1)
3Pökälä Samueldsq 
  Estonia 2
EST
EST
dsq
1Hirv Eleri46:24 (16)46:24 (16)
2Aibast Erik47:21 (26)1:33:45 (22)
3Poopuu Priitdsq 
  Spain 2
ESP
ESP
dsq
1Yllan Ortiz Elena57:32 (31)57:32 (31)
2Sancosmed Juan José49:20 (28)1:46:52 (29)
3Villar Gorriz Jose Antoniodsq 
  Sweden 3
SWE
SWE
dsq
1Ring Hanna53:03 (28)53:03 (28)
2Gustafsson Gabrielladns 
3Eronn Miadns 

Spausdinimui