Mängd av tävlingar: 103
Datum | Tävling Distrikt | Sport Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2012-05-27 | Baltic championship relay Ratnieki, Sigulda | M | Estonia | 9 | 2:21:06 | 2 sträcka | 56:35 (13) |
2012-05-26 | Baltic championship Ratnieki, Sigulda | M | Estonia | 18 | 1:35:42 | ||
2011-05-21 | Baltic championship Juodkrantė | M | Estonia | 37 | 1:46:36 | S | |
2010-08-20 | CISM relay Kongsberg | M | Estonia | dsq | 1 sträcka | 41:52 (16) | |
2010-08-17 | CISM middle + long Kongsberg | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 31:47 (61) 1:21:48 (62) | ||
2010-08-15 | WOC relay Granåsen Ski Centre, Trondheim | M | Estonia | 15 | 2:25:07 | 2 sträcka | 58:45 (18) |
2010-08-10 | WOC long qualifications Jervskogen Ski Centre, Trondheim | M3 | Estonia | 18 | 1:08:20 | ||
2010-08-09 | WOC middle qualification Jervskogen Ski Centre, Trondheim | M1 | Estonia | 27 | 31:36 | ||
2010-05-23 | Baltic championship relay Selgise | M | Estonia 1 | 1 | 2:07:03 | 2 sträcka | 42:27 ( 3) |
2010-05-22 | Baltic championship Selgise | M | Estonia | 5 | 1:31:05 | ||
2009-09-19 | CISM relay Viitka | M | Estonia | 11 | 2:09:57 | 1 sträcka | 44:51 (15) |
2009-09-16 | CISM long + middle Vastseliina | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 1:27:26 (26) 30:13 (17) | ||
2009-08-20 | WOC sprint qualification Kiralyasztal, Miskolc | M3 | Estonia | 21 | 17:03 | ||
2009-08-19 | WOC middle final Bankut, Miskolc | M | Estonia | 40 | 45:40 | ||
2009-08-16 | WOC middle qualification Bükkszentkereszt, Miskolc | M1 | Estonia | 14 | 29:09 | ||
2009-05-31 | Baltic championship relay Kuldīga | M | Estonia 2 | 4 | 2:08:06 | 3 sträcka | 43:59 ( 4) |
2009-05-30 | Baltic championship Kuldīga | M | Estonia | dsq | |||
2008-10-11 | CISM relay Naravai, Prienai | M | Estonia | 5 | 2:00:42 | 1 sträcka | 43:09 (18) S |
2008-10-08 | CISM middle + long Aukštadvaris | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 29:52 (15) S 1:22:48 (31) S | ||
2008-06-01 | EOC relay Piejūras camping, Ventspils | M | Estonia 2 | 2:32:02 | 1 sträcka | 55:41 (33) | |
2008-05-31 | EOC middle final Ventspils | MB | Estonia | 9 | 34:16 | ||
2008-05-30 | EOC middle qualification Ventspils | M2 | Estonia | 30 | 33:39 | ||
2008-05-27 | EOC long qualification Ventspils | M2 | Estonia | 26 | 1:01:19 | ||
2008-05-11 | Baltic championship Paneriai, Vilnius | M | Estonia | 5 | 1:29:10 | S | |
2008-05-10 | Baltic championship relay Sapieginė, Vilnius | M | Estonia 2 | 5 | 2:07:11 | 3 sträcka | 39:57 ( 4) S |
2007-09-07 | CISM relay Zagreb | M | Estonia | 7 | 2:05:24 | 2 sträcka | 43:19 (11) |
2007-09-04 | CISM middle + long Zagreb | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 28:41 (41) 1:15:28 (20) | ||
2007-08-23 | WOC long final Golosiivo, Kyiv | M | Estonia | 28 | 2:01:48 | ||
2007-08-22 | WOC middle final Bortnichi, Kyiv | M | Estonia | 40 | 45:05 | ||
2007-08-20 | WOC middle qualification Bortnichi, Kyiv | M2 | Estonia | 15 | 31:06 | ||
2007-08-19 | WOC long qualification Pidgirtsi, Kyiv | M1 | Estonia | 15 | 1:08:12 | ||
2007-08-18 | WOC sprint qualification Golosiivo, Kyiv | M2 | Estonia | 24 | 15:02 | ||
2007-07-03 | Baltic military sports games Giruliai | V1 | Estonia | 9 | 42:28 | S | |
2007-05-27 | Baltic championship relay Pariisi, Lääne Virumaa | M | Estonia | 4 | 2:43:36 | 2 sträcka | 54:57 ( 5) |
2007-05-26 | Baltic championship Pariisi, Lääne Virumaa | M | Estonia | dsq | |||
2006-08-05 | WOC relay Himmelbjerget, Århus | M | Estonia | 10 | 2:25:53 | 3 sträcka | 53:18 (17) |
2006-08-02 | WOC long final Addit-Løndal Skov, Århus | M | Estonia | 31 | 2:03:53 | ||
2006-08-01 | WOC sprint qualification Mindeparken, Århus | M2 | Estonia | 21 | 16:31 | ||
2006-07-30 | WOC long qualification Linå Vesterskov, Århus | M1 | Estonia | 13 | 1:08:35 | ||
2006-06-04 | Baltic championship relay Saldus | M | Estonia | 2 | 2:34:21 | 1 sträcka | 49:56 ( 6) |
2006-06-03 | Baltic championship Saldus | M | Estonia | 1 dag | 1:41:21 ( 8) | ||
2006-05-13 | EOC relay Otepää | M | Estonia 2 | 9 | 2:25:13 | 2 sträcka | 48:39 (10) |
2006-05-11 | EOC long qualification Kääriku | M3 | Estonia | 27 | 1:16:30 | ||
2006-05-09 | EOC middle final Haanja | MB | Estonia | 7 | 35:53 | ||
2006-05-08 | EOC middle qualification Haanja | M2 | Estonia | 23 | 33:15 | ||
2005-08-14 | WOC relay Tsukude, Aichi | M | Estonia | 10 | 2:31:17 | 1 sträcka | 50:31 (16) |
2005-08-11 | WOC middle final Mikawa Kogen, Aichi | MB | Estonia | 14 | 39:59 | ||
2005-08-10 | WOC sprint qualificationt Showa no Mori, Aichi | M2 | Estonia | 11 | 17:12 | ||
2005-08-10 | WOC sprint final Showa no Mori, Aichi | M | Estonia | 37 | 17:10 | ||
2005-08-07 | WOC middle qualification Suganuma, Aichi | M2 | Estonia | 23 | 40:40 | ||
2005-07-16 | World games middle Bottrop, Duisburg | M | Estonia | 24 | 42:00 | ||
2005-06-15 | CISM relay Lappeenranta | M | Estonia | 20 | 2:34:00 | 1 sträcka | 55:05 (31) |
2005-06-12 | CISM middle + long Lappeenranta | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 27:34 (37) 1:34:33 (53) | ||
2005-05-22 | Baltic championship relay Bubiai, Šiaulių r. | M | Estonia 2 | 4 | 2:28:31 | 3 sträcka | 47:00 ( 2) S |
2005-05-21 | Baltic championship Jautmalkė, Šiaulių r. | M | Estonia | 1 dag | 1:41:34 (17) S | ||
2004-09-19 | WOC relay Tortuna, Västerås | M | Estonia | 18 | 2:24:59 | 1 sträcka | 46:11 (17) |
2004-09-15 | WOC sprint qualification Rocklunda, Västerås | M1 | Estonia | 19 | 13:43 | ||
2004-06-26 | WUOC relay Klabava | M | Estonia | 16 | 3:06:42 | 2 sträcka | 42:50 (12) |
2004-06-23 | WUOC long, sprint, middle Žihle, Plzen | M | Estonia | 1 dag 3 dag | dsq 43:42 (35) | ||
2004-05-23 | Baltic championship relay Haanja Plaani | M | Estonia | 1 | 2:23:43 | 1 sträcka | 49:07 ( 2) |
2004-05-22 | Baltic championship Haanja Plaani | M | Estonia | 1 dag | 1:27:57 (12) | ||
2003-08-09 | WOC relay Pfannenstiel, Rapperswil | M | Estonia | 18 | 2:11:05 | 1 sträcka | 31:38 (14) |
2003-08-08 | WOC middle qualification Trin, Rapperswil/Jona | M2 | Estonia | 24 | 27:35 | ||
2003-08-05 | WOC sprint Rapperswil | M | Estonia | 38 | 15:17 | ||
2003-05-25 | Baltic championship relay Ventspils | M | Estonia 3 | 11 | 2:35:53 | 2 sträcka | 51:36 (10) |
2003-05-24 | Baltic championship Ventspils | M | Estonia | 16 | 1:30:06 | ||
2003-05-01 | NOC sprint + classic + short Hosjöbadet, Harpsund, Dunker | M21 | Estonia | 1 dag 2 dag 3 dag | 14:41 (52) 1:43:10 (61) 31:51 (51) | ||
2002-10-02 | World cup, event 15 sprint qualification Brno | H1 | Estonia | 25 | 16:02 | ||
2002-09-30 | EOC long final Sümeg | MB | Estonia | 24 | 59:35 | ||
2002-09-29 | EOC long qualification Sümeg | M1 | Estonia | 44 | 1:11:42 | ||
2002-09-28 | EOC sprint qualification Sümeg | M2 | Estonia | 41 | 13:42 | ||
2002-09-27 | EOC relay Sümeg | M | Estonia | 17 | 2:32:09 | 2 sträcka | 58:02 (37) |
2002-09-25 | EOC middle qualification Sümeg | M2 | Estonia | 47 | 31:50 | ||
2002-09-25 | EOC middle final Sümeg | MB | Estonia | 8 | 25:28 | ||
2002-06-09 | World cup, event 5 long Fribourg | H | Estonia | 58 | 1:31:35 | ||
2002-06-08 | World cup, event 4 relay Fribourg | H | Estonia | dsq | 2 sträcka | 1:00:12 (29) | |
2002-06-03 | World cup, event 2 long Chiny | HB | Estonia | 39 | 1:12:59 | ||
2002-06-02 | World cup, event 1 middle Arlon | HB | Estonia | 16 | 29:57 | ||
2002-06-01 | World cup, event 1 middle qual. Arlon | H3 | Estonia | 27 | 26:45 | ||
2002-05-19 | Baltic championship relay Nemunaitis, Alytus | M | Estonia 2 | 6 | 2:22:55 | 3 sträcka | 42:51 ( 3) |
2002-05-18 | Baltic championship Nemunaitis, Alytus | M | Estonia | 21 | 1:36:27 | S | |
2001-05-27 | Baltic championship relay Pikajärve | M | Estonia 3 | 8 | 3:12:50 | 2 sträcka | 1:02:53 ( 7) |
2001-05-26 | Baltic championship Pikajärve | M | Estonia | 28 | 1:43:43 | ||
1999-05-30 | Baltic championship relay Gražutė, Zarasai | M | Estonia 3 | 9 | 2:51:47 | 1 sträcka | 55:37 ( 8) S |
1999-05-29 | Baltic championship Gražutė, Zarasai | M | Estonia | 23 | 1:40:33 | S | |
1998-10-03 | World cup, event 13, classic Hämeenlinna | HA | Estonia | 55 | 1:38:41 | ||
1998-10-02 | World cup, event 12, short final Hämeenlinna | HB | Estonia | 4 | 33:20 | ||
1998-10-01 | World cup, event 12, short qualification Hämeenlinna | H2 | Estonia | 23 | 37:51 | ||
1998-08-16 | Baltic championship relay Kirikuküla | M | Estonia 3 | 9 | 2:58:47 | 1 sträcka | 51:47 ( 8) |
1998-08-15 | Baltic championship Kirikuküla | M20 | Estonia | 6 | 1:43:21 | ||
1998-07-17 | JWOC relay Reims | M | Estonia | 15 | 2:28:39 | 1 sträcka | 43:59 ( 6) |
1998-07-16 | JWOC short final Reims | M | Estonia | 18 | 32:57 | ||
1998-07-15 | JWOC short qualification Reims | M3 | Estonia | 3 | 27:43 | ||
1998-07-14 | JWOC classic Reims | M | Estonia | 81 | 1:20:01 | ||
1997-09-13 | Baltic championship Limbaži | M | Estonia | 10 | 1:08:44 | ||
1997-07-12 | JWOC relay de Hechtelse duinen, Leopoldsbur | M | Estonia | 11 | 2:19:37 | 1 sträcka | 46:20 (16) |
1997-07-11 | JWOC classic Gruitrode, Leopoldsburg | M | Estonia | 47 | 1:15:21 | ||
1997-07-09 | JWOC short qualification Leopoldsburg | M3 | Estonia | 23 | 26:01 | S | |
1997-07-09 | JWOC short final Wyervlakte, Leopoldsburg | MB | Estonia | 51 | 33:45 | S | |
1996-09-15 | Baltic championship relay Baltis, Molėtai | M18 | EST l | 1 | 1:55:45 | 1 sträcka | 37:23 ( 1) |
1996-09-14 | Baltic championship Baltis, Molėtai | M18 | Estonia | 12 | 1:07:42 | ||
1995-05-28 | Baltic championship relay Haanja | M18 | Estonia | 3 | 2:09:53 | 3 sträcka | 46:56 ( 5) |
1995-05-27 | Baltic championship Haanja | M18 | Estonia | 15 | 1:07:52 |