Lettland: landslaget

Ungdoms Europa mästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

1999-2016

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Alberinga Vilma936  2014, 2015, 2016
Alksne Elvita312  2014
Ansaberga Ieva734  1999, 2000, 2001
Aparjode Kendija624  2013, 2014
Arama Una (Bērziņa Una)1147  2000, 2001, 2002, 2003
Ārniece Līga734  1999, 2000, 2001
Bendika Baiba211  1999
Bertuka Kristīne (Kokina Kristīne)211  2002
Blūmentāle Elizabete624  2013, 2015
Brālīte Anna936  2004, 2005, 2006
Brālīte Irēna211  2001
Brice Ieva624  2006, 2008
Brice Madara1028  2011, 2012, 2013, 2014
Bričonoka Edīte312  2010
Brūna Rasa514  2004, 2006
Brūvele Liene422  2001, 2002
Buža Ilze312  2008
Cahrausa Ilze624  2006, 2008
Caune Agnija312  2016
Cigle Magda624  2015, 2016
Čama Anete2 2  2013
Čamane Zane312  2009
Freimane Anna Eleonora312  2015
Freimane Liva514  2000, 2002
Freimane Madara936  2007, 2009, 2010
Freimane Marita514  2005, 2007
Grosberga Sandra936  2011, 2012, 2013
Heinrihsone Marta413  2002, 2003
Jansona Marta2 2  2011
Jaunsproģe Māra624  2002, 2003
Lapiņa Ilze211  1999
Lapiņa Laura Elīza514  2015, 2016
Lapiņa Zelma2 2  2014
Leiboma Laura514  2012, 2014
Lūsa Vieda624  2005, 2007
Martinsone Arta312  2010
Mihailova Krista1248  2003, 2004, 2005, 2006
Nīmante Laura514  2007, 2008
Oliņa Daina312  2000
Ozola Elīza312  2016
Ozola Sintija312  2014
Peilāne Māra624  2008, 2009
Priedīte Inga624  2003, 2004
Puķīte Laura312  2011
Puriņa Anna624  2005, 2006
Puriņa Ieva826  2002, 2003, 2004
Ruka Diāna Marta624  2012, 2013
Rukšāne Ieva826  2006, 2007, 2008
Rulle Arta Renāte514  2015, 2016
Rusova Ance624  2009, 2010
Siliņa Ieva211  1999
Sirmā Signe624  2015, 2016
Skopāne Elīna2 2  2015
Skrastiņa Aija523  1999, 2000
Skraustiņa Anete312  2005
Sokolova Sanita624  2003, 2004
Staģe Emīlija Anna2 2  2016
Stapāne Madara624  2006, 2007
Svilpe Elīna312  2009
Šadrina Madara826  2010, 2011, 2012
Šinke Madara422  2001, 2002
Tilta Sabīne1248  2007, 2008, 2009, 2010
Turka Janeta936  2003, 2004, 2005
Valdmane Līga1248  2009, 2010, 2011, 2012
Vīķe Laura826  2004, 2005, 2007
Zaļaiskalna Annija Anna1248  2011, 2012, 2013, 2014
Zaļaiskalna Beāta1248  2008, 2009, 2010, 2011
Zušēvica Austra312  2013
Män
Baltacis Kārlis936  2008, 2009, 2010
Baunis Jānis2 2  2011
Berežnojs Gatis312  2010
Berkis Gatis211  1999
Bertuks Edgars312  2003
Bričonoks Edgars312  2007
Bruners Kristaps312  2015
Caics Gatis312  2004
Cāns Andris312  2008
Caune Ilgvars312  2015
Dandens Toms624  2007, 2009
Dišlers Dāvis826  2009, 2010, 2011
Dišlers Kārlis514  2005, 2007
Dzalbs Edijs2 2  2016
Dzalbs Emīls826  2011, 2012, 2013
Gailis Rihards312  2016
Grende Reinis624  2008, 2010
Heinols Atis624  2012, 2014
Jansons Artis211  2002
Jaudzems Kristaps936  1999, 2000, 2001, 2002
Jubelis Andris936  2005, 2006, 2007
Kaminskis Kārlis2 2  2014
Kangro Sendijs2 2  2008
Kārkliņš Daniels312  2012
Ķauķītis Ilmārs2 2  2006
Kietis Marģers725  2002, 2003, 2005
Kivlenieks Andris413  2006, 2007
Kivlenieks Raivo514  2007, 2009
Kļaviņš Ivars312  2009
Knēts Jēkabs312  2014
Kokorēvičs Renārs2 2  2015
Krūmiņš Rihards312  2016
Kūms Jānis2 2  2006
Laveiķis Andis1 1  2007
Lebedoks Ēriks725  2001, 2002, 2003
Lečmanis Raivis312  2000
Lejiņš Lauris734  1999, 2000, 2001
Leontjevs Ģirts312  2012
Linde Mārtiņš835  2000, 2002, 2003
Ļubinskis Valters936  2009, 2010, 2011
Matisāns Mārcis624  2002, 2004
Mihailovs Kalvis936  2003, 2004, 2005
Osis Kārlis211  1999
Ozoliņš Kristaps2 2  2004
Pauliņš Artūrs1248  2004, 2005, 2006, 2007
Peilāns Edgars2 2  2000
Peilāns Jānis523  2001, 2003
Puriņš Mikus312  2012
Reinsons Alvis936  2011, 2012, 2013
Reneslācis Valters4 4  2015, 2016
Rešķis Atis211  2001
Roze Renārs514  2002, 2004
Sārs Dāvis312  2008
Sārs Jānis624  2010, 2011
Sirmais Mārtiņš523  1999, 2000
Slikšjānis Matīss826  2013, 2014, 2016
Sparāns Edgars1138  2003, 2004, 2005, 2006
Spektors Fricis624  2015, 2016
Sproģis Jevgēņijs633  1999, 2000, 2001
Stiprais Klāvs2 2  2013
Strēlnieks Valters312  2006
Suts Jurģis312  2008
Tamužs Jānis936  2007, 2008, 2009
Tarasovs Anatolijs1147  2002, 2003, 2004, 2005
Taube Emīls Henrijs936  2010, 2011, 2013
Titomers Endijs1138  2012, 2013, 2014, 2015
Upītis Uldis15510  2012, 2013, 2014, 2015, 2016
Ustinovs Edgars1248  2013, 2014, 2015, 2016
Vainovskis Emīls2 2  2014
Zamovskis Māris312  2006
Zērnis Rūdolfs936  2009, 2010, 2011
Ziemelis Ivars312  2005
Zvirbulis Mikus312  2008

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
1Skrastiņa Aija2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
2Rusova Ance2009-07-04EYOC relay SRB
Peilāne Māra
Tilta Sabīne
3Grosberga Sandra2011-06-24EYOC sprint + long CZE
3Valdmane Līga2012-06-29EYOC sprint + long FRA
3Šinke Madara2002-06-22EYOC relay POL
Kokina Kristīne
Bērziņa Una
4Siliņa Ieva1999-06-27EYOC relay GER
Lapiņa Ilze
Skrastiņa Aija
4Šinke Madara2001-06-24EYOC relay CZE
Brūvele Liene
Bērziņa Una
4Puriņa Ieva2002-06-22EYOC relay POL
Jaunsproģe Māra
Brūvele Liene
4Sirmā Signe2016-07-02EYOC relay POL
Cigle Magda
Caune Agnija
5Bērziņa Una2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
5Peilāne Māra2008-10-10EYOC long + sprint SUI
6Mihailova Krista2004-06-25EYOC sprint + long AUT
6Ārniece Līga1999-06-27EYOC relay GER
Bendika Baiba
Ansaberga Ieva
6Rukšāne Ieva2007-06-24EYOC relay HUN
Freimane Madara
Tilta Sabīne
6Svilpe Elīna2009-07-04EYOC relay SRB
Zaļaiskalna Beāta
Valdmane Līga
Män
1Sirmais Mārtiņš2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
1Zērnis Rūdolfs2011-06-24EYOC sprint + long CZE
2Jubelis Andris2005-06-24EYOC sprint + long CZE
2Zērnis Rūdolfs2011-06-24EYOC sprint + long CZE
2Berkis Gatis1999-06-27EYOC relay GER
Sirmais Mārtiņš
Osis Kārlis
2Roze Renārs2002-06-22EYOC relay POL
Tarasovs Anatolijs
Matisāns Mārcis
2Kietis Marģers2003-06-22EYOC relay SVK
Sparāns Edgars
Tarasovs Anatolijs
2Strēlnieks Valters2006-07-02EYOC relay SLO
Zamovskis Māris
Kivlenieks Andris
2Zvirbulis Mikus2008-10-11EYOC relay SUI
Baltacis Kārlis
Grende Reinis
2Berežnojs Gatis2010-07-03EYOC relay ESP
Ļubinskis Valters
Zērnis Rūdolfs
3Jaudzems Kristaps2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
3Jaudzems Kristaps2002-06-21EYOC sprint + middle POL
3Linde Mārtiņš2003-06-20EYOC sprint + long SVK
3Pauliņš Artūrs2007-06-22EYOC sprint + long HUN
3Sirmais Mārtiņš2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
3Jaudzems Kristaps2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
3Pauliņš Artūrs2005-06-24EYOC sprint + long CZE
3Lejiņš Lauris1999-06-27EYOC relay GER
Jaudzems Kristaps
Sproģis Jevgēņijs
3Pauliņš Artūrs2004-06-27EYOC relay AUT
Sparāns Edgars
Mihailovs Kalvis
4Zērnis Rūdolfs2010-07-02EYOC long + sprint ESP
4Pauliņš Artūrs2005-06-26EYOC relay CZE
Ziemelis Ivars
Jubelis Andris
4Titomers Endijs2013-10-27EYOC relay POR
Upītis Uldis
Ustinovs Edgars
5Mihailovs Kalvis2004-06-25EYOC sprint + long AUT
5Kivlenieks Raivo2009-07-03EYOC long + sprint SRB
5Zamovskis Māris2006-06-30EYOC sprint + long SLO
5Taube Emīls Henrijs2011-06-26EYOC relay CZE
Reinsons Alvis
Dzalbs Emīls
6Sirmais Mārtiņš1999-06-26EYOC classic GER
6Tarasovs Anatolijs2003-06-20EYOC sprint + long SVK
6Linde Mārtiņš2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
6Kietis Marģers2005-06-26EYOC relay CZE
Tarasovs Anatolijs
Mihailovs Kalvis
Blandning
3Dišlers Dāvis2011-06-26EYOC relay CZE
Baunis Jānis
Jansona Marta