Litauen: landslaget

Junior världsmästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

1992, 1994-2019

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Aleliūnienė Vesta (Ambrazaitė Vesta)824112011, 2013
Andrašiūnienė Gabrielė (Keinaitė Gabrielė)412 12012
Bacienė Evelina (Grigaitė Evelina)3111 2003
Bartkevičiūtė Akvilė723112016, 2018
Čėsnaitė Joana412 12008
Diržiūtė Gedvilė412 12015
Drazdauskaitė Viktorija412 12019
Dzedulionė Rasa (Paznokaitė Rasa)6222 1997, 1998
Gineikaitė Ugnė3 2 12018
Grigonytė Ugnė8242 2007, 2008
Gunnarsson Asta (Eigėlytė Asta)311 11999
Gvildytė Teklė Emilija824112008, 2010
Jaugėlaitė Ona1236122010, 2011, 2012
Kazlauskaitė Inga3111 1994
Kerpauskaitė Anelė3 2 12014
Kutkaitė Aušrinė1236212008, 2010, 2011
Laurutytė Vaiva412 12015
Liegutė Ugnė824112018, 2019
Makselytė Dovilė412 12014
Malaiškaitė Aistė623 11994, 1995
Manelytė Laura3111 1997
Martusevičiūtė Edita933122003, 2004, 2005
Masevičiūtė Kristina311 12003
Mažuolytė Daiva312  1992
Mikšytė Aušra1135212006, 2007, 2008
Motiejūnaitė Deimantė412 12016
Noreikienė Diana (Vosyliūtė Diana)1244311997, 1998, 2000, 2001
Paužaitė Sandra3111 1999
Pileckytė Sigita211  1992
Preikšaitė Akvilė1236122012, 2013, 2014
Ptašekaitė Rasa10343 2004, 2005, 2006
Radzivonaitė Milda8242 2013, 2014
Ražaitytė Gabija8242 2007, 2008
Rūkaitė Jūratė1034212003, 2004, 2006
Rutkauskaitė Kastė824 22016, 2018
Sargautytė Ieva9333 1998, 2000, 2001
Sidaravičiūtė Skaistė1345312003, 2004, 2005, 2006
Siudikienė Dalia (Užkurėlytė Dalia)311 11994
Sušinskaitė Jogvilė4121 2015
Sušinskaitė Miglė824 22016, 2019
Traubaitė Judita7142 2018, 2019
Trimakė Kristina (Rybakovaitė Kristina)1034212004, 2005, 2006
Valaitė Indrė12444 2000, 2001, 2002, 2003
Veiknytė Inga522 11992, 1994
Zacharenko Viktorija4121 2006
Žemaitytė Neringa (Urbonienė Neringa)311 12004
Män
Aleliūnas Vilius824112006, 2007
Alminas Rimvydas412 12014
Andrėkus Saulius311 12000
Andriuškevičius Mantas311 11997
Bacys Modestas622 22000, 2001
Baginskas Marius622111997, 1998
Barauskas Rokas714112018, 2019
Bartkevičius Algirdas20510412011, 2012, 2013, 2014, 2015
Beliūnas Vytautas723 22005, 2006
Bilevičius Liutauras623 11994, 1995
Bložė Gintautas622 21997, 1999
Čiapas Agnius3111 2003
Drazdauskas Laimis3111 1994
Gerasimov Andrej4121 2006
Germanavičius Martynas412 12016
Germanavičius Pranas1236122016, 2018, 2019
Gvildys Jonas Vytautas1437222005, 2006, 2007, 2008
Jarošius Tadas3111 1994
Jurkaitis Gediminas412 12010
Katarskis Aidas311 11994
Kaušakys Dovydas412 12019
Kavolynas Arnas412 12009
Kokanka Tomas824 22008, 2009
Krėpšta Simonas1244312001, 2002, 2003, 2004
Kudaba Domas311 12001
Kudriavcevas Paulius3111 2003
Kvedaravičius Mindaugas3111 1994
Lazdauskas Karolis824 22008, 2011
Lipnickas Rokas824112016, 2018
Marcinkevičius Robertas412 12006
Markovas Paulius834 11994, 1995, 1996
Martinkus Mantas1236122008, 2009, 2010
Mažulis Marius312  1996
Mickus Dovydas4121 2011
Misiūnas Justas1236 32012, 2013, 2014
Mockūnas Leonas3 2 12008
Morėnas Gediminas1236212011, 2012, 2013
Nakvosas Gytis824 22014, 2015
Paužas Henrikas6222 1999, 2000
Pogorelovas Ruslanas933212002, 2003, 2004
Ranonis Gediminas6222 1997, 1998
Sabaliauskas Giedrius412 12006
Sadeckas Darius622111998, 1999
Staišiūnas Viktoras1236122011, 2012, 2013
Stanys Martynas824112010, 2011
Striūkas Rapolas (Striūka Rapolas)412 12007
Stulgys Donatas622112000, 2003
Stupelis Romualdas933122003, 2004, 2005
Sventnickas Donatas311 12000
Tamošiūnas Tomas311 11997
Tilūnas Valdas312  1996
Tirlikas Martynas1648222012, 2013, 2014, 2015
Vaitkus Rokas824 22016, 2018
Velde Augusts412 12019
Vidzikauskas Tadas824 22008, 2009
Vidžiūnas Paulius1538 42012, 2013, 2014, 2015
Volikas Eduardas312  1995

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
2Sargautytė Ieva2001-07-12JWOC short final HUN
2Valaitė Indrė2002-07-10JWOC short final ESP
4Valaitė Indrė2001-07-14JWOC relay HUN
Sargautytė Ieva
Vosyliūtė Diana
6Kutkaitė Aušrinė2011-07-04JWOC long POL
6Sargautytė Ieva2000-07-11JWOC classic CZE
6Valaitė Indrė2002-07-11JWOC classic ESP
6Rūkaitė Jūratė2003-07-12JWOC relay EST
Valaitė Indrė
Grigaitė Evelina
Män
3Bartkevičius Algirdas2015-07-05JWOC sprint NOR
3Krėpšta Simonas2004-07-07JWOC middle final POL
3Krėpšta Simonas2004-07-08JWOC long POL
4Gvildys Jonas Vytautas2006-07-07JWOC middle LTU
5Aleliūnas Vilius2006-07-08JWOC relay LTU
Beliūnas Vytautas
Gvildys Jonas Vytautas