Tjeckoslovakien: landslaget

Världsmästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

1966-1991

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Bartova Eva4211 1983, 1985
Cieslarova Jana5212 1989, 1991
Folprechtova Eva1 1  1972
Galikova Jana (Hlavačova Jana)9513 1981, 1983, 1987, 1989, 1991
Gavendova Anna (Handzlova Anna)1367  1970, 1972, 1974, 1976, 1978, 1979, 1981
Graubnerova Jana211  1968
Hohausova Eva1 1  1966
Janotova Dana312  1976, 1979
Kalibanova Iva6312 1983, 1985, 1987
Keclikova Katerina413  1978, 1979, 1981
Komancova Lucie1  1 1989
Kubatkova Marcela3111 1991
Kucharova Ada14734 1978, 1981, 1983, 1985, 1987, 1989, 1991
Kumbarova Ludmila312  1966, 1968
Mertova Nadežda (Linhartova Nadežda)844  1966, 1968, 1970, 1972
Nejedla Olga1 1  1974
Novakova Svatava633  1978, 1979, 1981
Novotna Dobruse211  1966
Novotna Petra (Wagnerova Petra)5221 1985, 1989, 1991
Prochazkova Dana211  1974
Slaninova Iva21 1 1987
Ševčikova Jitrenka211  1968
Tichakova Dana211  1976
Vlachova Renata844  1970, 1972, 1974, 1976
Volfova Vera1  1 1983
Vozobulova Vera1 1  1970
Män
Bartak Gustav211  1966
Beranek Bohumil1 1  1968
Beranek Bohuslav11   1970
Boruvka Josef422  1972, 1974
Ditrych Pavel5221 1976, 1979, 1981, 1983
Dvorak Frantisek1 1  1968
Galik Svatoslav633  1966, 1968, 1970
Hlavac Jiri21 1 1991
Horinek Jaroslav413  1972, 1974, 1976
Hubaček Josef5212 1989, 1991
Jašek Jaroslav523  1970, 1972, 1974
Kačmarčik Jaroslav15852 1974, 1976, 1978, 1979, 1981, 1983, 1985, 1987
Kozak Petr2 11 1991
Lasnicka Olois1 1  1966
Lenhart Zdenek1376  1970, 1972, 1974, 1976, 1978, 1979, 1981
Novotny Jindrich211  1966
Pavelek Ludek3111 1981, 1983
Pollak Jozef10514 1983, 1985, 1987, 1989, 1991
Prokeš Tomaš3111 1991
Smelik Ludovit11   1968
Smucler Antonin1 1  1970
Tichaček Jiri633  1978, 1979, 1981
Tiser Jaromir211  1985
Uchytil Vlastimil431  1983, 1985, 1987
Uher Petr844  1972, 1974, 1976, 1978, 1979
Urbanec Antonin422  1966, 1968
Utinek Petr1  1 1989
Vavrys Petr21  11987, 1989
Vlach Oldrich312  1968, 1970
Zuzanek Zdenek42 2 1987, 1989

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
1Cieslarova Jana1991-08-21WOC short final TCH
2Galikova Jana1989-08-18WOC classic final SWE
2Kucharova Ada1991-08-21WOC short final TCH
2Kalibanova Iva1983-09-04WOC relay HUN
Bartova Eva
Hlavačova Jana
Kucharova Ada
2Wagnerova Petra1989-08-20WOC relay SWE
Cieslarova Jana
Kucharova Ada
Galikova Jana
3Galikova Jana1987-09-03WOC classic final FRA
3Galikova Jana1991-08-23WOC classic TCH
3Mertova Nadežda1972-09-16WOC relay TCH
Vlachova Renata
Handzlova Anna
3Prochazkova Dana1974-09-22WOC relay DEN
Handzlova Anna
Vlachova Renata
3Kalibanova Iva1987-09-05WOC relay FRA
Slaninova Iva
Kucharova Ada
Galikova Jana
3Kubatkova Marcela1991-08-25WOC relay TCH
Galikova Jana
Kucharova Ada
Cieslarova Jana
4Cieslarova Jana1991-08-23WOC classic TCH
4Novakova Svatava1979-09-04WOC relay FIN
Gavendova Anna
Janotova Dana
5Kucharova Ada1987-09-03WOC classic final FRA
5Vlachova Renata1974-09-20WOC classic DEN
5Mertova Nadežda1970-09-27WOC relay GDR
Vlachova Renata
Handzlova Anna
5Tichakova Dana1976-09-26WOC relay GBR
Handzlova Anna
Vlachova Renata
5Novakova Svatava1978-09-17WOC relay NOR
Keclikova Katerina
Kucharova Ada
5Kalibanova Iva1985-09-06WOC relay AUS
Wagnerova Petra
Bartova Eva
Kucharova Ada
6Kubatkova Marcela1991-08-21WOC short final TCH
6Kucharova Ada1981-09-04WOC classic SUI
6Kucharova Ada1985-09-04WOC classic AUS
6Kumbarova Ludmila1966-10-02WOC relay FIN
Linhartova Nadežda
Novotna Dobruse
6Graubnerova Jana1968-09-29WOC relay SWE
Ševčikova Jitrenka
Mertova Nadežda
Män
1Kozak Petr1991-08-21WOC short final TCH
2Uchytil Vlastimil1983-09-04WOC relay HUN
Ditrych Pavel
Pollak Jozef
Kačmarčik Jaroslav
3Lenhart Zdenek1970-09-27WOC relay GDR
Beranek Bohuslav
Jašek Jaroslav
Galik Svatoslav
3Uher Petr1979-09-04WOC relay FIN
Lenhart Zdenek
Tichaček Jiri
Kačmarčik Jaroslav
4Boruvka Josef1972-09-16WOC relay TCH
Uher Petr
Lenhart Zdenek
Jašek Jaroslav
4Uher Petr1976-09-26WOC relay GBR
Lenhart Zdenek
Ditrych Pavel
Kačmarčik Jaroslav
4Pavelek Ludek1981-09-06WOC relay SUI
Lenhart Zdenek
Tichaček Jiri
Kačmarčik Jaroslav
5Uher Petr1972-09-14WOC classic TCH
5Boruvka Josef1974-09-22WOC relay DEN
Lenhart Zdenek
Kačmarčik Jaroslav
Horinek Jaroslav
5Uher Petr1978-09-17WOC relay NOR
Lenhart Zdenek
Tichaček Jiri
Kačmarčik Jaroslav
6Kačmarčik Jaroslav1983-09-02WOC classic final HUN
6Novotny Jindrich1966-10-02WOC relay FIN
Urbanec Antonin
Bartak Gustav
Galik Svatoslav
6Uchytil Vlastimil1985-09-06WOC relay AUS
Tiser Jaromir
Pollak Jozef
Kačmarčik Jaroslav
6Vavrys Petr1989-08-20WOC relay SWE
Hubaček Josef
Pollak Jozef
Zuzanek Zdenek
6Prokeš Tomaš1991-08-25WOC relay TCH
Hubaček Josef
Pollak Jozef
Hlavac Jiri