Rumänien: landslaget

Ungdoms Europa mästerskap
Skidorientering

2002-2017

Familjenamn, NamnStarterStafettIndividuellÅr
Kvinnor
Anghel Andra Cecilia3 32010
Auer Monica8262002, 2004, 2005
Bonto Diana3 32013
Brezian Cristina2 22008
Carausan Patricia Roxana2 22008
Culcean Roxana142122012, 2013, 2014, 2015
Danila Andreea3122004
Disco Alexandra3122002
Erli Andreea4132016
Habina Daiana Maria8262014, 2015
Horvath Madalina Emilia3 32010
Motica Camelia Ancuta4 42005, 2007
Nagy Melinda6242002, 2004
Petrut Michaela3122002
Racz Adela3122002
Räsnitä Anca3122002
Rat Andrada2 22002
Roman Teodora3 32010
Sandulescu Sandra3 32012
Tamas Denisa11292013, 2014, 2015
Teca Alina4132016
Tecar Denisa4132016
Tetisan Anca6 62010, 2012
Zah Ghit Ioana2 22005
Män
Bele Felician3 32010
Biro Alexandru4132016
Biro Sefan Alexandru8262014, 2015
Cazian Bogdan Dan3 32010
Chiuzbaian Sorin6242002, 2004
Constantin Cristian12392014, 2015, 2016
Crisan Ionut153122014, 2015, 2016, 2017
Csucs Klaus9362002, 2003, 2004
Csucs Uwe2 22006
Dobre Andrei3122002
Dopovecz Mircea2 22005
Erosdi Zakarias6 62012, 2013
Farte Catalin3 32012
Grama Petru3122002
Hreniuc Vasile Mirel6 62007, 2008, 2009
Indrecan Ionut Vlad4 42008, 2009
Lazan Adrian2 22008
Libotean Stefan3 32010
Marian Ciprian Alin6242002, 2003
Mercar Alex Dorin3 32010
Molnar Teodor2 22008
Patras Ionut1 12003
Raduly Csongor3 32016
Rofel Marius2 22005
Suciu Simion8262003, 2004, 2005
Tampa Paul6 62012, 2013
Urdea Radu4132002, 2003
Vaszi Benedek2 22006

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
1Motica Camelia AncutaEYOC middle + long AUT
3Auer Monica2002-02-02JWOC EYOC relay CZE
Petrut Michaela
Nagy Melinda
4Nagy Melinda2004-01-24JWOC EYOC relay FIN
Danila Andreea
Auer Monica
5Räsnitä Anca2002-02-02JWOC EYOC relay CZE
Racz Adela
Disco Alexandra
6Habina Daiana Maria2014-02-23JWOC EYOC relay EST
Tamas Denisa
Culcean Roxana
8Nagy Melinda2004-01-23JWOC EYOC long + middle FIN
9Tecar Denisa2016-03-05EOC, JWOC, EYOC relay AUT
Erli Andreea
Teca Alina
11Nagy Melinda2002-01-30JWOC EYOC classic + short classic CZE
11Nagy Melinda2002-02-01JWOC EYOC classic + short short CZE
Män
1Hreniuc Vasile MirelEYOC middle + long AUT
3Chiuzbäian Sorin2002-02-02JWOC EYOC relay CZE
Marian Ciprian Alin
Csucs Klaus
3Suciu Simion2003-02-22JWOC EYOC relay RUS
Marian Ciprian Alin
Csucs Klaus
4Chiuzbäian Sorin2004-01-24JWOC EYOC relay FIN
Suciu Simion
Csucs Klaus
6Csucs Klaus2003-02-19JWOC EYOC classic + short RUS
6Csucs Klaus2002-02-01JWOC EYOC classic + short short CZE
6Csucs Klaus2003-02-21JWOC EYOC classic + short RUS
6Csucs Klaus2004-01-23JWOC EYOC long + middle FIN
7Mercar Alex Dorin2010-02-13EOC JWOC EYOC middle + long + sprint ROU
7Biro Sefan Alexandru2015-02-15WOC, JWOC, EYOC relay NOR
Constantin Cristian
Crisan Ionut
9Csucs Klaus2004-01-21JWOC EYOC long + middle FIN
9Suciu Simion2003-02-21JWOC EYOC classic + short RUS
10Suciu Simion2005-01-27EYOC long + middle SUI
11Marian Ciprian Alin2003-02-19JWOC EYOC classic + short RUS
11Grama Petru2002-02-02JWOC EYOC relay CZE
Urdea Radu
Dobre Andrei
11Constantin Cristian2014-02-23JWOC EYOC relay EST
Biro Sefan Alexandru
Crisan Ionut