login
JWOC middle qualification → Resultater

SUI, Tesserete, Ticino, 2005-07-12

Klass M2

Bana 4.0 km 12 K

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad Tid min/km
1
Lundanes Olav NORNorway 24:17 6:04
2
Adamski Philippe FRAFrance 24:22 6:05
3
Lebedoks Ēriks LATLatvia 25:05 6:16
4
Mazurek Filip POLPoland 25:20 6:20
5
Morrison Ross NZLNew Zealand 26:00 6:30
6
Hägler Sebastian SUISwitzerland 26:15 6:33
7
Kamenarov Zlatko BULBulgaria 26:31 6:37
8
Taivainen Olli Markus FINFinland 26:32 6:38
9
Ryzhankov Sergei RUSRussia 26:49 6:42
10
Holas Ondrej CZECzech Republic 26:51 6:42
11
Rass Jonas ITAItaly 27:00 6:45
12
Mattila Aleksi FINFinland 27:11 6:47
13
Suciu Simion ROURomania 27:29 6:52
14
Fredriksson John SWESweden 27:40 6:55
15
Zsebehazy Istvan HUNHungary 27:42 6:55
16
Lund Philip Giodesen DENDenmark 27:58 6:59
16
Chepelin Oleg GBRGreat Britain 27:58 6:59
18
Caics Gatis LATLatvia 28:01 7:00
19
Bjørseth Berdal Tore NORNorway 28:10 7:02
20
Malsroos Lauri ESTEstonia 28:15 7:03
21
Mathys Jonas SUISwitzerland 28:44 7:11
22
Henych Martin CZECzech Republic 28:53 7:13
23
Dallavalle Luca ITAItaly 29:15 7:18
24
Kerényi Maté Kristóf HUNHungary 29:35 7:23
25
Coombs Duncan GBRGreat Britain 29:38 7:24
26
Hofmeister Patrick GERGermany 29:40 7:25
27
Lassen Tue Agner Hjort DENDenmark 29:41 7:25
28
Brunerie Romain FRAFrance 29:43 7:25
29
Smyth Ryan AUSAustralia 29:46 7:26
30
Meyer David AUSAustralia 29:50 7:27
31
Ramos Andrea PORPortugal 29:56 7:29
32
Lamov Andrey RUSRussia 29:58 7:29
33
Drenčak Tomaš SVKSlovakia 30:21 7:35
34
Marian Ciprian Alin ROURomania 30:27 7:36
35
Järveoja Mihkel ESTEstonia 30:56 7:44
36
Stupelis Romualdas LTULithuania 31:36 7:54
37
Rafols Perramon Biel ESPSpain 31:40 7:55
38
Engstrand Pelle SWESweden 32:17 8:04
39
Lang Thomas AUTAustria 33:06 8:16
40
Ryzhkov Sergei BLRBelarus 33:08 8:17
41
Rico Mira Nestor ESPSpain 33:22 8:20
42
Addison Simon NZLNew Zealand 33:26 8:21
43
Peeters Ken BELBelgium 33:28 8:22
44
Paddock Robert Louis USAUnited States 33:37 8:24
45
Moteki Takahiko JPNJapan 34:21 8:35
46
Verdeyen Jochen BELBelgium 34:49 8:42
47
Enger William USAUnited States 36:49 9:12
48
Ivanov Ivan BULBulgaria 37:05 9:16
49
Foubister Robin CANCanada 37:13 9:18
50
Tumak Yuri UKRUkraine 41:41 10:25
51
Heiman Eyal ISRIsrael 41:59 10:29
52
Foppen Wouter NEDNetherlands 43:54 10:58
53
Naganawa Tomoaki JPNJapan 47:06 11:46
54
Ming Cheung Li HKGHong Kong 48:40 12:10
55
Higgins Patrick IRLIreland 56:56 14:14
56
Hui Yau Chiu HKGHong Kong 1:00:02 15:00
  Jurčic Leon CROCroatia dsq  
  Weber Michał POLPoland dsq