JWOC sprint + long + middle
SUI, Culs + Chapella + Flin, S-chanf, 2005-01-24

Resultater

Klass M20

Bana 6.3 km 20 K

Välj  1 dag  2 dag  3 dag  

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad Tid min/km
1
Rost Erik SWESweden 33:00 5:14
2
Simula Jussi FINFinland 33:25 5:18
3
Utkin Pavel RUSRussia 33:57 5:23
4
Kozhemiakin Alexei RUSRussia 33:58 5:23
5
Lamov Andrey RUSRussia 34:07 5:24
6
Liuha Jouko FINFinland 34:10 5:25
7
Chekha Stanislav RUSRussia 34:40 5:30
8
Häggström Pär SWESweden 35:48 5:40
9
Dæhli Magne NORNorway 36:13 5:44
10
Panov Sergei RUSRussia 36:24 5:46
11
Salatkin Alexandr RUSRussia 36:36 5:48
12
Watterdal Øyvind Lien NORNorway 36:37 5:48
13
Spörry Christian SUISwitzerland 36:39 5:49
14
Taivainen Olli Markus FINFinland 36:43 5:49
15
Vullioud Antoine SUISwitzerland 36:49 5:50
16
Sætra Ove NORNorway 37:09 5:53
17
Torniainen Ilkka FINFinland 37:40 5:58
18
Söderhjelm Erik SWESweden 37:43 5:59
19
Sjölander Joel SWESweden 37:53 6:00
20
Hall Gustav SWESweden 38:04 6:02
21
Giovanelli Nicola ITAItaly 38:38 6:07
22
Rauch Tomas CZECzech Republic 39:01 6:11
23
Bergmann Sebastian GERGermany 39:38 6:17
24
Velicka Jan CZECzech Republic 39:46 6:18
25
Csucs Klaus ROURomania 39:58 6:20
26
Rajnošek Zdenek CZECzech Republic 40:19 6:23
27
Unger Lars Christian NORNorway 40:35 6:26
28
Canella Gabriele ITAItaly 40:40 6:27
29
Schnyder Gion SUISwitzerland 40:49 6:28
30
Bäckström Robin FINFinland 40:54 6:29
31
Perret Daniel SUISwitzerland 40:57 6:30
32
Taivainen Juho Matti FINFinland 42:52 6:48
33
Contraire Helian FRAFrance 43:05 6:50
34
Vaskovich Pavel BLRBelarus 43:08 6:50
35
Toomas Even ESTEstonia 43:31 6:54
36
Vabarna Jalmar ESTEstonia 43:32 6:54
37
Gerasimov Andrej LTULithuania 43:45 6:56
38
Jõgeva Rauno ESTEstonia 43:54 6:58
39
Bernāns Edgars LATLatvia 44:13 7:01
40
Tonchev Ilian BULBulgaria 44:21 7:02
41
Marian Ciprian Alin ROURomania 44:42 7:05
42
Käser Jérome SUISwitzerland 47:55 7:36
43
Kaasiku Raiko ESTEstonia 48:15 7:39
44
Khlebnikov Dmitri SUISwitzerland 48:17 7:39
45
Orler Daniele ITAItaly 50:26 8:00
46
Karkonikov Vadim BLRBelarus 51:58 8:14
47
Gond Balazs HUNHungary 53:05 8:25
48
Truklickas Ramūnas LTULithuania 58:51 9:20
49
Szep Zoltan ROURomania 1:04:14 10:11
  Danilin Dmitri BLRBelarus dsq  
  Burgov Ivan BULBulgaria dsq  
  Drobnik Michal CZECzech Republic dsq  
  Zanoner Thomas ITAItaly dsq  
  Lebedoks Ēriks LATLatvia dsq  
  Aleliūnas Vilius LTULithuania dsq  
  Edin Johan SWESweden dsq