JWOC WC sprint + long + middle
BUL, Dospat, 2008-02-14

Resultater

Klass M

Bana 10.2 km 19 K

Välj  1 dag  2 dag  3 dag  

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad Tid min/km
1
Rost Erik SWESweden 43:08 4:13
2
Urpalainen Jarkko FINFinland 44:18 4:20
3
Tunis Staffan FINFinland 45:22 4:26
4
Lamov Andrey RUSRussia 45:59 4:30
5
Åslund Tobias SWESweden 46:16 4:32
6
Keskinarkaus Matti FINFinland 46:53 4:35
7
Grigoriev Andrey RUSRussia 47:09 4:37
8
Köngäs Teemu FINFinland 47:10 4:37
8
Tolstopiatov Vadim RUSRussia 47:10 4:37
10
Østerbø Øystein Kvaal NORNorway 47:11 4:37
11
Vodražka Ondrej CZECzech Republic 48:08 4:43
12
Barchukov Vladimir RUSRussia 48:15 4:43
13
Tonna Eivind Luhr NORNorway 48:34 4:45
14
Nordebo Daniel SWESweden 49:08 4:49
15
Tonchev Ilian BULBulgaria 49:13 4:49
16
Veselov Kirill RUSRussia 49:23 4:50
16
Moholdt Lars Hol NORNorway 49:23 4:50
18
Lund Øyvind NORNorway 49:26 4:50
19
Watterdal Øyvind Lien NORNorway 49:36 4:51
20
Lauerman Jan CZECzech Republic 50:05 4:54
21
Gruzdev Andrey RUSRussia 50:41 4:58
22
Kavaliauskas Regimantas LTULithuania 50:42 4:58
23
Rantala Teemu FINFinland 51:12 5:01
24
Granath Johan SWESweden 51:19 5:01
25
Šurgan Štefan SVKSlovakia 52:34 5:09
26
Watterdal Eirik Lien NORNorway 52:37 5:09
27
Kappenberger Andrin SUISwitzerland 52:59 5:11
28
Canella Gabriele ITAItaly 53:18 5:13
29
Kohlschmidt Bernd GERGermany 53:44 5:16
30
Spörry Christian SUISwitzerland 53:46 5:16
31
Varga Stephan AUTAustria 55:46 5:28
32
Pilybas Egidijus LTULithuania 55:58 5:29
33
Schnyder Gion SUISwitzerland 56:05 5:29
34
Borys Andrii UKRUkraine 56:06 5:30
35
Zhuravel Arsen UKRUkraine 56:07 5:30
36
Csucs Klaus ROURomania 56:13 5:30
37
Nikolov Kiril BULBulgaria 56:14 5:30
38
Nurm Taavi ESTEstonia 56:27 5:32
39
Lilichenko Vitali KAZKazakhstan 56:45 5:33
40
Petrulis Vitalijus LTULithuania 57:33 5:38
41
Burgov Ivan BULBulgaria 57:40 5:39
42
Aleliūnas Vilius LTULithuania 57:42 5:39
43
Hammarberg Martin SWESweden 57:52 5:40
44
Dimitrov Nikolai BULBulgaria 57:56 5:40
45
Gerasimov Andrej LTULithuania 58:21 5:43
46
Babenko Alexandr KAZKazakhstan 59:02 5:47
47
Zanoner Thomas ITAItaly 59:51 5:52
48
Ufimtsev Oleksii UKRUkraine 1:02:22 6:06
49
Kugler Johann AUTAustria 1:02:27 6:07
50
Kalinkin Oleksandr UKRUkraine 1:03:41 6:14
51
Golovko Volodymyr UKRUkraine 1:05:49 6:27
52
Issachenko Ivan KAZKazakhstan 1:06:59 6:34
53
Vlasov Denis KAZKazakhstan 1:09:14 6:47
54
Hechl David AUTAustria 1:10:50 6:56
55
Szep Zoltan ROURomania 1:14:05 7:15
56
Artykhin Timur KAZKazakhstan 1:14:28 7:18
57
Metelev Vladislav KAZKazakhstan 1:16:24 7:29
58
Dobrev Dobromir BULBulgaria 1:20:28 7:53
  Stryzhak Artem UKRUkraine dsq