WOC relay mix
KAZ, Ridder, 2013-03-07

Resultater

Klass X

Bana 1, 3, 5 sträckor 1.8 km 8 K; 2, 4, 6 sträckor 2.2 km 8 K

PlatsLagLandTidSträcka Familjenamn, NamnI det sträckaEfter den sträcka
1
Sweden SWE58:33 1Alexandersson Tove10:41 (  6)10:41 (  6)
2Arnesson Peter9:11 (  1)19:52 (  5)
3Alexandersson Tove10:17 (  3)30:09 (  4)
4Arnesson Peter9:45 (  4)39:54 (  2)
5Alexandersson Tove9:16 (  1)49:10 (  1)
6Arnesson Peter9:23 (  3)58:33 (  1)
2
Finland FIN59:23 1Pesu Mervi10:40 (  5)10:40 (  5)
2Tunis Staffan9:36 (  5)20:16 (  7)
3Pesu Mervi9:46 (  2)30:02 (  3)
4Tunis Staffan8:55 (  1)38:57 (  1)
5Pesu Mervi10:38 (  6)49:35 (  2)
6Tunis Staffan9:48 (  7)59:23 (  2)
3
Bulgaria BUL1:00:00 1Grigorova Burgova Antoniya10:41 (  6)10:41 (  6)
2Belomazhev Stanimir9:27 (  3)20:08 (  6)
3Grigorova Burgova Antoniya10:44 (  5)30:52 (  5)
4Belomazhev Stanimir9:52 (  6)40:44 (  8)
5Grigorova Burgova Antoniya9:45 (  2)50:29 (  3)
6Belomazhev Stanimir9:31 (  4)1:00:00 (  3)
4
Switzerland SUI1:00:10 1Lechner Ladina9:22 (  2)9:22 (  2)
2Schnyder Gion10:08 (  7)19:30 (  3)
3Lechner Ladina11:28 (  8)30:58 (  7)
4Schnyder Gion9:09 (  2)40:07 (  3)
5Lechner Ladina11:02 (  7)51:09 (  6)
6Schnyder Gion9:01 (  1)1:00:10 (  4)
5
Russia RUS1:00:22 1Kravchenko Anastasia9:22 (  2)9:22 (  2)
2Lamov Andrey10:08 (  7)19:30 (  3)
3Kravchenko Anastasia11:48 (  9)31:18 (  8)
4Lamov Andrey9:10 (  3)40:28 (  6)
5Kravchenko Anastasia10:36 (  4)51:04 (  5)
6Lamov Andrey9:18 (  2)1:00:22 (  5)
6
Norway NOR1:00:23 1Ulvensøen Anna9:17 (  1)9:17 (  1)
2Kvåle Hans Jørgen9:14 (  2)18:31 (  1)
3Ulvensøen Anna11:25 (  7)29:56 (  2)
4Kvåle Hans Jørgen10:22 (  8)40:18 (  5)
5Ulvensøen Anna10:30 (  3)50:48 (  4)
6Kvåle Hans Jørgen9:35 (  5)1:00:23 (  6)
7
Kazakhstan KAZ1:01:57 1Novikova Olga9:58 (  4)9:58 (  4)
2Sorokin Mikhail9:28 (  4)19:26 (  2)
3Novikova Olga9:38 (  1)29:04 (  1)
4Sorokin Mikhail11:04 (10)40:08 (  4)
5Novikova Olga11:31 (  8)51:39 (  7)
6Sorokin Mikhail10:18 (  8)1:01:57 (  7)
8
Estonia EST1:03:06 1Kudre Daisy10:44 (  8)10:44 (  8)
2Toomas Even9:38 (  6)20:22 (  8)
3Kudre Daisy10:32 (  4)30:54 (  6)
4Toomas Even9:49 (  5)40:43 (  7)
5Kudre Daisy11:50 (  9)52:33 (  8)
6Toomas Even10:33 (  9)1:03:06 (  8)
9
Czech Republic CZE1:03:37 1Hančikova Hana11:23 (10)11:23 (10)
2Škoda Jakub10:33 (  9)21:56 (  9)
3Hančikova Hana11:23 (  6)33:19 (  9)
4Škoda Jakub10:00 (  7)43:19 (  9)
5Hančikova Hana10:37 (  5)53:56 (  9)
6Škoda Jakub9:41 (  6)1:03:37 (  9)
10
Ukraine UKR1:18:15 1Yaremenko Evgenia14:02 (11)14:02 (11)
2Kalinkin Oleksandr11:41 (11)25:43 (11)
3Yaremenko Evgenia13:06 (10)38:49 (10)
4Kalinkin Oleksandr12:13 (11)51:02 (10)
5Yaremenko Evgenia13:04 (10)1:04:06 (10)
6Kalinkin Oleksandr14:09 (12)1:18:15 (10)
11
Japan JPN1:27:44 1Shimanuki Natsumi19:37 (12)19:37 (12)
2Horie Morihiro11:34 (10)31:11 (12)
3Shimanuki Natsumi17:29 (11)48:40 (11)
4Horie Morihiro10:44 (  9)59:24 (11)
5Shimanuki Natsumi15:02 (12)1:14:26 (11)
6Horie Morihiro13:18 (11)1:27:44 (11)
  United States USAdsq 1Crocker Alison10:53 (  9)10:53 (  9)
2Pleban Scott12:24 (12)23:17 (10)
3Crocker Alisondsqdsq
4Pleban Scott12:38 (12)dsq
5Crocker Alison13:05 (11)dsq
6Pleban Scott12:05 (10)dsq