Baltic championship sprint + middle
LTU, Smiltynė, Klaipėda, 2014-05-31

Resultater

Klass M

Bana 1 d. 5.7 km 21 K, 2 d. 11.1 km 30 K

Välj  totalt  sprint  middle  

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad totalt sprint middle Även i...
1
Maišelis Jonas LTUPerkūnas OK, Sietyno SM, Vilnius 1:09:2823:40 (  1)45:48 (  1)  
2
Kavaliauskas Regimantas LTUTelšiai OK, Telšiai 1:13:4924:45 (  2)49:04 (  3)  
3
Hallik Margus ESTLus OK, Tallinn / Minsk 1:15:5125:29 (  3)50:22 (  4)  
4
Andrašiūnas Petras LTUSakas OK, Šiauliai 1:16:3827:53 (11)48:45 (  2)  
5
Viitmaa Alar ESTLehola OK 1:20:0527:25 (  9)52:40 (  7)  
6
Platakis Audrius LTUTelšiai OK, Telšiai 1:21:2929:23 (17)52:06 (  5)  
7
Karm Marek ESTHarju KEK RSK, Tallinn 1:22:2326:55 (  7)55:28 (  9)  
8
Voiceščuks Uģis LATVIP sport 1:22:4226:41 (  5)56:01 (10)  
9
Dmukauskas Šarūnas LTUBūdakalnis OK, Ignalina 1:22:4730:08 (19)52:39 (  6)  
10
Juodišius Julius LTUFortūna OK, Vilnius 1:24:0027:52 (10)56:08 (11)  
11
Žilinskas Tautvydas LTUBūdakalnis OK, Ignalina 1:25:4329:14 (15)56:29 (12)  
12
Žigilėjus Aidas LTUPerkūnas OK, Sietyno SM, Vilnius 1:26:1930:55 (22)55:24 (  8) M20 1
13
Zetmanis Aivis LATAzimuts OK, Smiltene 1:28:0729:11 (14)58:56 (14)  
14
Miliūnas Vytenis LTUNeringos SM, Neringa 1:29:5129:45 (18)1:00:06 (16) M20 2
15
Nestor Paul ESTJõhvikas, Jõhvi 1:31:2030:46 (21)1:00:34 (17)  
16
Petrulis Vitalijus LTUTelšiai OK, Telšiai 1:32:3828:26 (12)1:04:12 (18)  
  Tomashevsky Eduard RUSWest MTBO, Kaliningrad 1:38:0230:291:07:33  
17
Grigaitis Tomas LTUKopa OK, Klaipėda 1:42:2033:44 (24)1:08:36 (19)  
18
Karaša Darius LTUTakas OK, Kaunas 1:48:4038:04 (31)1:10:36 (20)  
19
Jemeljanenko Andrejus LTUTakas OK, Kaunas 2:01:4337:01 (29)1:24:42 (21)  
20
Matulevičius Virginijus LTUDainava OK, Alytus 2:05:3139:20 (32)1:26:11 (22)  
  Tooming Taaniel ESTKobras OK, Põlva 25:3125:31 (  4)dsq  
  Mickus Donatas LTUSakas OK, Šiauliai 26:5226:52 (  6)dsq  
  Zaliauskas Tautvydas LTUPerkūnas OK, Sietyno SM, Vilnius 27:1027:10 (  8)dsq  
  Rēns Eduards LATA2, Rīga 28:4528:45 (13)dsq  
  Masilionis Remigijus LTUFortūna OK, radio-o.lt, Vilnius 29:1929:19 (16)dsq  
  Čelkys Donatas LTUBūdakalnis OK, Ignalina 30:2330:23 (20)dsq  
  Dobilinskas Martynas LTU  33:3333:33dsq  
  Valauskas Gintautas LTUTelšiai OK, Telšiai 33:3533:35 (23)dsq  
  Pabrėža Ramūnas LTUJaunystė OK, Klaipėda 34:0234:02 (25)dsq  
  Čelkys Vykintas LTUBūdakalnis OK, Ignalina 34:1434:14 (26)dns  
  Antanavičius Kęstutis LTUTelšiai OK, Telšiai 34:4134:41 (27)dsq  
  Jurgaitis Vaidas LTUSakas OK, Šiauliai 35:4335:43 (28)dsq  
  Gedminas Gytis LTUS-Sportas, Šiaulių JTC, Šiauliai 37:1037:10 (30)dsq M20
  Zdanavičius Tomas LTUDainava OK, Vilnius 39:3039:30 (33)dsq  
  Gruzde Ēriks LATMeridians OK 57:28dsq57:28 (13)  
  Lasmanis Mārtiņš LATAuseklis IK, Rīga 59:49dsq59:49 (15)  
  Mikalauskas Paulius LTUTelšiai OK, Telšiai 1:08:061:08:06 (34)dsq  
  Rae Arbo EST   dsqdsq