Baltic championship sprint + middle
LTU, Smiltynė, Klaipėda, 2014-05-31

Resultater

Klass W

Bana 1 d. 4.8 km 16 K, 2 d. 7.8 km 25 K

Välj  totalt  sprint  middle  

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad totalt sprint middle Även i...
1
Arlauskienė Ramunė LTUBūdakalnis OK, Ignalina 1:02:2821:58 (  2)40:30 (  1)  
2
Šimkonienė Asta LTUMedeina OK, Šlienava 1:04:3522:44 (  3)41:51 (  2)  
3
Mickevičiūtė Karolina LTUFortūna OK, Vilnius 1:05:5521:55 (  1)44:00 (  4)  
4
Paulauskienė Renata LTUMedeina OK, Kaunas 1:07:2723:46 (  4)43:41 (  3)  
5
Kudre Daisy ESTPeko OK, Värska 1:10:3524:08 (  6)46:27 (  5)  
6
Keinaitė Gabrielė LTUSakas OK, Sietyno SM, Šiauliai 1:11:3624:07 (  5)47:29 (  7)  
7
Zaliauskaitė Algirda LTUPerkūnas OK, Sietyno SM, Vilnius 1:11:4824:32 (  8)47:16 (  6)  
8
Reinartaitė Vaida LTUFortūna OK, Vilnius 1:13:5424:21 (  7)49:33 (11)  
9
Šmite Ingrīda LATAuseklis IK, Rīga 1:16:1328:28 (15)47:45 (  8)  
10
Puišienė Roma LTUBūdakalnis OK, Ignalina 1:16:3628:36 (16)48:00 (  9)  
11
Babrauskaitė Patricija Joana LTUPerkūnas OK, Sietyno SM, Vilnius 1:16:5527:11 (12)49:44 (12) W20 1
12
Kauķe Inese LATBriksnis, Rīga 1:18:4029:49 (21)48:51 (10)  
13
Dautartaitė Milda LTUViesulo SC, Klaipėda 1:19:1529:09 (18)50:06 (13) W20 2
14
Michnovič Viktorija LTUPerkūnas OK, Sietyno SM, Vilnius 1:19:1626:12 (10)53:04 (16) W20 3
15
Černeckytė Milda LTUNeringos SM, Neringa 1:19:3327:01 (11)52:32 (14)  
16
Baltriukaitė Ieva LTUKopa OK, Klaipėda 1:21:0228:16 (14)52:46 (15)  
17
Rubaževičienė Giedrė LTUFortūna OK, Vilnius 1:22:2426:11 (  9)56:13 (17)  
18
Maulina Ieva LATBriksnis, Rīga 1:25:5128:12 (13)57:39 (18)  
19
Rubaževičiūtė Eglė LTUFortūna OK, Sietyno SM, Vilnius 1:33:1029:19 (19)1:03:51 (19) W20 4
20
Jovaišienė Kira LTUDainava OK, Alytus 1:52:2135:34 (22)1:16:47 (20)  
21
Kovaleva Olga RUSJaunystė OK, Klaipėda 1:54:3336:48 (23)1:17:45 (21)  
  Domarkaitė Giedrė LTUVersmė OK, Plungės SRC, Plungė 28:5028:50 (17)dns W20
  Januškevičienė Asta LTUFortūna OK, Vilnius 29:4229:42 (20)dsq