Plats | Klass | Familjenamn, Namn | Land | Klubb, Stad | Varv | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | IM | Suharzevskis Savelijs | LAT | DTC Jaunība, Valmiera | 7 | 26:06 |
2 | IM | Sikk Johannes | EST | Tartu ujumisklubi, Elva | 7 | 26:47 |
3 | IM | Hurchanka Vadzim | BLR | MTT, Mogilev | 7 | 27:21 |
4 | IM | Trepp Kaarel | EST | Vinni vak, Rakvere | 7 | 27:27 |
5 | DM | Tamm Johan | EST | Tartu ujumisklubi, Tartu | 7 | 27:58 |
6 | IM | Shaikou Yahor | BLR | MTT, Mogilev | 7 | 28:22 |
7 | DM | Prokopavičius Lukas | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 28:27 |
8 | IM | Cesevičius Tadas | LTU | Darna TK, Panevėžys | 7 | 28:32 |
9 | IM | Sikorski Tsimatei | BLR | Baltarusija | 7 | 28:36 |
10 | IM | Gokas Povilas | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 28:43 |
11 | DM | Padolski Daniil | BLR | MTT, Mogilev | 7 | 28:47 |
12 | DW | Tomkevičiūtė Evelina | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 29:07 |
13 | IW | Leitāne Daniela | LAT | Aquatics, Dobele | 7 | 29:24 |
14 | IM | Pīnups Marcis | LAT | DTC Jaunība, Daugavpils | 7 | 30:05 |
15 | IM | Sereika Tadas | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 30:07 |
16 | DM | Levickis Raimonds | LAT | Dobele | 7 | 30:15 |
17 | DM | Lelle Ragnar | EST | Raudmees SK, Pärnu | 7 | 30:16 |
18 | DM | Zhukaven Aliaksandr | BLR | Baltarusija | 7 | 30:19 |
19 | IM | Duzis Viesturs | LAT | Aquatics, Dobele | 7 | 30:30 |
20 | DM | Bubnou Yaraslau | BLR | MTT, Mogilev | 7 | 30:40 |
21 | V2M | Ančlauskas Romutis | LTU | Lietuviški patiekalai, Kaunas | 7 | 30:51 |
22 | DM | Kroon Ander Markus | EST | Meie liigume medita, Tartu | 7 | 31:04 |
23 | DW | Kivimets Merili - Mai | EST | Tabasalu triatloniklubi | 7 | 31:05 |
24 | V2M | Urbikas Aloyzas | LTU | Tauragės BMK, Tauragė | 7 | 31:11 |
25 | IM | Barzdenys Matas | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 31:13 |
26 | DM | Ausiannikau Dzmitry | BLR | MTT, Mogilev | 7 | 31:14 |
27 | IW | Narkūnaitė Unė | LTU | Darna TK, Panevėžys | 7 | 31:44 |
28 | DW | Serzhanina Polina | BLR | Baltarusija | 7 | 31:54 |
29 | IW | Narkūnaitė Viltė | LTU | Darna TK, Panevėžys | 7 | 32:04 |
30 | V2M | Buzas Virgilijus | LTU | 7 | 32:07 | |
31 | IW | Ramanenka Volha | BLR | MTT, Mogilev | 7 | 32:17 |
32 | DW | Bondarchuk Maria | EST | Tabasalu triatloniklubi, Harku | 7 | 32:30 |
33 | DM | Kanaporis Dainius | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 33:00 |
34 | DW | Kübar Paula | EST | Raudmees SK, Pärnu | 7 | 33:08 |
35 | IW | Rimkutė Fausta | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 33:09 |
36 | V3M | Markaitis Vaclovas | LTU | Skuodas | 7 | 33:16 |
37 | MW | Meriloo Kaari | EST | Tabasalu triatloniklubi, Rakvere | 7 | 33:39 |
38 | MM | Ausmees Kristo | EST | Meie liigume medita, Tartu | 7 | 33:52 |
39 | DW | Lelle Raileen | EST | Raudmees SK, Pärnu | 7 | 33:54 |
40 | IW | Lukšytė Karolina | LTU | Panevėžio TK, Panevėžys | 7 | 34:04 |
41 | V3M | Skibarka Raimondas | LTU | Dviratai - Daistatus, Akademija | 7 | 34:12 |
42 | DM | Teupko Lev | BLR | Baltarusija | 7 | 34:19 |
43 | IW | Siimar Reeli Marta | EST | 21cc triatloniklubi, Tallinn | 7 | 34:28 |
44 | MM | Bondarchuk Leonid | EST | Tabasalu triatloniklubi, Harku | 7 | 34:43 |
45 | MM | Prank Raivo | EST | Tartu ujumisklubi, Tartu | 7 | 34:49 |
46 | IW | Meriloo Katre | EST | Tabasalu triatloniklubi, Rakvere | 7 | 34:56 |
47 | MW | Bondarchuk Jelena | EST | Tabasalu triatloniklubi, Harku | 7 | 35:29 |
48 | DM | Neshun Yahor | BLR | Baltarusija | 7 | 35:40 |
49 | DW | Siliņa Linda | LAT | Aquatics, Dobele | 7 | 35:44 |
50 | IW | Kočmariova Anastasia | BLR | Baltarusija | 7 | 35:55 |
51 | MW | Juhansoo Erika | EST | Sukl jÕulu, Pärnu | 7 | 36:03 |
52 | DW | Daņiļeviča Sofija | LAT | DTC Jaunība, Daugavpils | 7 | 36:17 |
53 | MW | Alt Helge | EST | 7 | 38:49 | |
54 | V3M | Kübar Enn | EST | Raudmees SK, Pärnu | 7 | 39:02 |
55 | MW | Mõtsnik Külli | EST | 21cc triatloniklubi, Haabneeme | 4 | 18:54 |
56 | V2M | Siimar Sven | EST | 21cc triatloniklubi, Tallinn | 1 | 3:28 |