Baltic championship relay
LTU, Šeimaties miškas, Tauragnai, 2017-05-21

Resultater

Klass M

Bana 6.1 km 17 K

PlatsLagLandTidSträcka Familjenamn, NamnI det sträckaEfter den sträcka
D
1
Lithuania LTU1:47:22 1Aleliūnas Vilius35:22 (  3)35:22 (  3)
2Gvildys Jonas Vytautas35:32 (  1)1:10:54 (  1)
3Bartkevičius Algirdas36:28 (  2)1:47:22 (  1)
D
2
Latvia 2 LAT1:48:19 1Dišlers Dāvis35:08 (  2)35:08 (  2)
2Tamužs Jānis37:49 (  3)1:12:57 (  3)
3Bertuks Edgars35:22 (  1)1:48:19 (  2)
D
3
Latvia LAT1:50:39 1Jubelis Andris35:02 (  1)35:02 (  1)
2Kivlenieks Andris37:37 (  2)1:12:39 (  2)
3Pauliņš Artūrs38:00 (  4)1:50:39 (  3)
4
Belarus BLR1:55:13 1Salin Andrey38:12 (  6)38:12 (  6)
2Mihalkin Dmitri38:10 (  4)1:16:22 (  4)
3Alekseyonok Aleksei38:51 (  5)1:55:13 (  4)
5
Belarus 2 BLR1:55:18 1Straltsou Vasili35:25 (  4)35:25 (  4)
2Zlobin Denis41:56 (  9)1:17:21 (  5)
3Salodkin Siarhei37:57 (  3)1:55:18 (  5)
6
Lithuania 2 LTU1:59:19 1Beliūnas Vytautas39:01 (  7)39:01 (  7)
2Martinkus Mantas40:43 (  6)1:19:44 (  7)
3Stulgys Donatas39:35 (  6)1:59:19 (  6)
7
Belarus 3 BLR2:02:49 1Krasko Pavel41:52 (  8)41:52 (  8)
2Zhuravlev Andrei39:46 (  5)1:21:38 (  8)
3Krapivko Dmitri41:11 (  7)2:02:49 (  7)
8
Estonia EST2:03:51 1Sõnajalg Ats35:40 (  5)35:40 (  5)
2Truusalu Jaagup41:54 (  8)1:17:34 (  6)
3Kase Kaur46:17 (10)2:03:51 (  8)
9
Latvia 3 LAT2:09:17 1Gailis Andris43:23 (12)43:23 (12)
2Reinsons Alvis41:33 (  7)1:24:56 (  9)
3Māliņš Guntis44:21 (  9)2:09:17 (  9)
10
Lithuania 3 LTU2:12:37 1Bacys Modestas44:41 (13)44:41 (13)
2Kuzminskis Tomas44:18 (11)1:28:59 (12)
3Gipas Marijonas43:38 (  8)2:12:37 (10)
11
Estonia 2 EST2:15:40 1Liiv Reimo42:28 (11)42:28 (11)
2Saetalu Andres45:45 (12)1:28:13 (11)
3Laur-tali Uku47:27 (11)2:15:40 (11)
  Belarus 4 BLR2:18:10 1Hudzimchik Aliaksei42:18 (10)42:18 (10)
2Khodan Aliaksandr43:48 (10)1:26:06 (10)
3Fedaryshkin Aliaksandr52:04 (13)2:18:10 (12)
12
Estonia 3 EST2:24:42 1Kume Alar47:04 (14)47:04 (14)
2Aadli Andreas49:54 (13)1:36:58 (14)
3Piirisild Janek47:44 (12)2:24:42 (13)
13
Russia, Saint Petersburg RUS2:27:20 1Rodionov Bogdan41:58 (  9)41:58 (  9)
2Zolkin Ivan52:29 (14)1:34:27 (13)
3Novikov Sergei52:53 (14)2:27:20 (14)