JWOC middle qual.
DEN, Silkeborg, 2019-07-10

Resultater

Klass M2

Bana 4.0 km 16 K

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad Tid min/km
1
Key Aston AUSAustralia 21:42 5:25
2
Bjoernsen Andreas Bock DENDenmark 22:25 5:36
3
Baklid Jorgen NORNorway 22:49 5:42
4
Svensk Viktor SWESweden 23:03 5:45
5
Melsom Einar NORNorway 23:27 5:51
6
Eerola Mikko FINFinland 24:09 6:02
6
Moulet Quentin FRAFrance 24:09 6:02
8
Korovin Alexey RUSRussia 24:11 6:02
9
Horcicka Vit CZECzech Republic 24:26 6:06
10
Haberkorn Guilhem FRAFrance 24:33 6:08
11
Müller Nicola SUISwitzerland 24:34 6:08
12
Michelsen Christian CANCanada 24:48 6:12
12
Krūmiņš Rihards LATLatvia 24:48 6:12
14
Egger Reto SUISwitzerland 24:58 6:14
15
Casanova Riccardo GERGermany 25:20 6:20
16
Tidswell Will NZLNew Zealand 25:23 6:20
17
Vesilind Kaarel ESTEstonia 25:25 6:21
18
Carcas Freddie GBRGreat Britain 25:41 6:25
18
Skaug Mads DENDenmark 25:41 6:25
18
Krawczynski Mikolaj POLPoland 25:41 6:25
21
Afnan Dante AUSAustralia 26:06 6:31
22
Lindqvist Arttu FINFinland 26:13 6:33
23
Hlavac Ondrej CZECzech Republic 26:22 6:35
24
Kabysh Vladimir MDAMoldova 26:26 6:36
25
Pihlstrom Samuel SWESweden 26:30 6:37
26
Lukashevich Anton RUSRussia 26:32 6:38
27
Scheuermann Erik GERGermany 26:34 6:38
27
Borisov Petar BULBulgaria 26:34 6:38
29
Kalman Erik HUNHungaria 26:49 6:42
30
Rojas David ESPSpain 26:51 6:42
31
Goldschmidt Tobias SVKSlovakia 26:59 6:44
32
Feder Medard SVKSlovakia 27:07 6:46
33
Runde David USAUnited States of America 27:16 6:49
34
Griffiths Max NZLNew Zealand 27:39 6:54
35
Molloy Peter GBRGreat Britain 28:10 7:02
36
Amerijckx Cédric BELBelgium 28:20 7:05
37
Wolfram Clemens AUTAustria 28:23 7:05
38
Vartia Adrian USAUnited States of America 28:27 7:06
38
Barauskas Rokas LTULithuania 28:27 7:06
40
Allmann Hando ESTEstonia 28:49 7:12
41
Patscheider Lukas ITAItaly 29:20 7:20
42
Velde Augusts LTULithuania 29:26 7:21
43
Vigh Lórand Eduard ROURomania 29:39 7:24
44
Yogev Rotem ISRIsrael 29:47 7:26
45
Zviahin Mykyta UKRUkraine 29:56 7:29
46
Ivanov Aleksandar BULBulgaria 30:41 7:40
47
Barany Tamas HUNHungaria 31:01 7:45
48
Terashima Kenichiro JPNJapan 32:19 8:04
49
Wong Cheuk Wang HKGHong Kong 32:38 8:09
50
Ferreira Andre Daniel PORPortugal 34:01 8:30
51
Basar Kadir TURTurkey 36:12 9:03
52
Viarynski Uladzislau BLRBelarus 37:28 9:22
53
Swart Andries RSARepublic of South Africa 37:57 9:29
54
Shiina Akihiro JPNJapan 38:06 9:31
55
Chu Yau Man HKGHong Kong 40:09 10:02
56
Azevedo Rodrigues Ferreira Gabriel BRABrazil 57:10 14:17
57
Soares da Silveira Gean Carlos BRABrazil 1:06:27 16:36
  Galal Abdelhadi EGYEgypt dsq  
  Šolmanis Dāvis LATLatvia dsq  

Sträcktider