World orienteering championships long
NOR, Østfold, 2019-08-14

Resultater

Klass W

Bana 11.7 km 21 K

PlatsFamiljenamn, NamnLandKlubb, Stad Tid min/km
1
Alexandersson Tove SWESweden 1:09:00 5:54
2
Strand Lina SWESweden 1:15:16 6:26
3
Aebersold Simona SUISwitzerland 1:15:50 6:29
4
Teini Marika FINFinland 1:16:02 6:30
5
Hauswirth Sabine SUISwitzerland 1:18:26 6:42
6
Harju Venla FINFinland 1:19:14 6:46
6
Ohlsson Karolin SWESweden 1:19:14 6:46
8
Jakob Julia SUISwitzerland 1:19:54 6:50
9
Hagström Sara SWESweden 1:20:25 6:52
9
Rudnaya Anastasia RUSRussia 1:20:25 6:52
11
Gemperle Natalia RUSRussia 1:21:10 6:56
12
Horčičkova Vendula CZECzech Republic 1:21:25 6:57
13
Olaussen Kamilla NORNorway 1:21:34 6:58
14
Mironova Svetlana RUSRussia 1:21:42 6:59
15
Andersen Marianne NORNorway 1:21:59 7:00
16
Kosova Denisa CZECzech Republic 1:22:07 7:01
17
Rantanen Merja FINFinland 1:24:27 7:13
18
Ødum Miri Thrane DENDenmark 1:24:38 7:14
19
Lösch Susen GERGermany 1:24:52 7:15
20
Kadan Ursula AUTAustria 1:26:24 7:23
21
Shepherd Joanna GBRGreat Britain 1:26:51 7:25
22
Kaasiku Evely ESTEstonia 1:27:43 7:30
23
Serrallonga Arqués Anna ESPSpain 1:28:23 7:33
24
Grosberga Sandra LATLatvia 1:28:24 7:33
25
Ingham Lizzie NZLNew Zealand 1:28:54 7:36
26
Rihma Annika ESTEstonia 1:29:12 7:37
27
Benjaminsen Andrine NORNorway 1:29:24 7:38
28
Basset Isia FRAFrance 1:30:19 7:43
29
Mechlova Lenka CZECzech Republic 1:31:03 7:47
30
Hornik Aleksandra POLPoland 1:31:43 7:50
31
Ražaitytė Gabija LTULithuania 1:31:50 7:51
32
Panchenko Olha UKRUkraine 1:32:00 7:52
33
Wiśniewska Hanna POLPoland 1:32:23 7:54
34
Cederberg Line DENDenmark 1:32:35 7:55
35
Valdmane Līga LATLatvia 1:32:54 7:56
36
Watson Charlotte Barbara GBRGreat Britain 1:33:06 7:57
37
Ribediuc Galina MDAMoldova 1:34:07 8:03
38
Friedrichs Birte GERGermany 1:35:48 8:11
39
Nilsson Simkovics Anna AUTAustria 1:35:49 8:11
40
Sarkozy Zsofia HUNHungary 1:37:18 8:19
41
Crocker Alison USAUnited States of America 1:37:27 8:20
42
Troi Verena ITAItaly 1:38:34 8:25
43
Rutkauskaitė Kastė LTULithuania 1:39:38 8:31
44
Scalet Nicole ITAItaly 1:40:19 8:34
45
Prendergast Aislinn AUSAustralia 1:41:03 8:38
46
Gotseva Liliana BULBulgaria 1:41:23 8:40
47
Neumann Krystal AUSAustralia 1:44:07 8:54
48
Yakubkina Kristina BLRBelarus 1:45:03 8:59
49
Foltzer Cécile FRAFrance 1:45:35 9:01
50
Pitirimova Olena UKRUkraine 1:45:48 9:03
51
Tilkin Fanny BELBelgium 1:48:37 9:17
52
Dyaksova Andreya BULBulgaria 1:48:42 9:17
53
Inage Hinako JPNJapan 1:50:46 9:28
54
Feliciano Sanjuan Violeta ESPSpain 1:51:27 9:32
55
Sirmā Signe LATLatvia 1:52:40 9:38
56
Knarston Greta NZLNew Zealand 1:55:04 9:50
57
Goldmann Julia HUNHungary 1:56:06 9:55
58
Anghel Andra Cecilia ROURomania 1:59:10 10:11
59
Corbett Niamh IRLIreland 2:02:19 10:27
60
Pavic Mirja CROCroatia 2:08:02 10:57
61
Zheng Jiayi CHNChina 2:09:53 11:06
62
Fisher Sydney USAUnited States of America 2:10:51 11:11
63
Lui Wai Lan Iris HKGHong Kong 2:20:21 12:00
64
Roniak dos Santos Edineia BRABrazil 2:31:01 12:55
65
Cha Yoon Sun KORSouth Korea 2:54:34 14:55
  Avci Elif Gökce TURTurkey dnf  
  Dokmanovic Dragana SRBSerbia dnf  
  Rodrigues Filipa PORPortugal dsq  
  Arendt Raquel BRABrazil dsq  

Sträcktider