Mängd av tävlingar: 58
Datum | Tävling Distrikt | Sport Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2022-05-14 | Baltic masters and open championship Griščati, Rēzekne | W65 | Ozons | 1 | 1:10:29 | 1 dag 2 dag | 41:59 ( 1) 28:30 ( 3) |
2018-05-26 | Baltic masters and open championship Tartaks | W60 | Ozons | 1 | 1:12:32 | 1 dag 2 dag | 45:23 ( 1) 27:09 ( 1) |
2009-05-30 | Baltic masters and open championship Kuldīga | W55 | Viga OK | 1 | 1:25:17 | 1 dag 2 dag | 52:54 ( 1) 32:23 ( 1) |
2003-08-20 | CISM individual Pabradė, Vilnius | W | Latvia | 14 | 1:54:18 | 1 dag 2 dag | 54:58 (16) S 59:20 (15) S |
2001-07-05 | WMOC finals Juodkrantė, Neringa | W45A | Brivnieki SK, Sigulda | 1 | 42:26 | S | |
2001-07-02 | WMOC qualification Smiltynė, Klaipėda | W45-2 | Brivnieki SK, Sigulda | 1 | 1:04:39 | 1 dag 2 dag | 31:05 ( 3) S 33:34 ( 1) S |
2001-05-27 | Baltic championship relay Pikajärve | W | Latvia 3 | 7 | 3:00:09 | 3 sträcka | 57:38 ( 8) |
2001-05-26 | Baltic championship Pikajärve | W | Latvia | 17 | 1:16:51 | ||
2000-08-23 | CISM individual Evjemoen | W | Latvia | 22 | 1:57:29 | 1 dag 2 dag | 57:38 (30) 59:51 (15) |
2000-05-28 | Baltic championship relay Alūksne | W | Latvia 5 | 6 | 2:43:02 | 3 sträcka | 58:44 |
2000-05-27 | Baltic championship Alūksne | W | Latvia | 10 | 1:05:43 | ||
1999-05-30 | Baltic championship relay Gražutė, Zarasai | W | Latvia 3 | dsq | 2 sträcka | 1:08:57 ( 9) S | |
1999-05-29 | Baltic championship Gražutė, Zarasai | W | Latvia | 13 | 1:17:10 | S | |
1998-08-16 | Baltic championship relay Kirikuküla | W | Latvia 2 | 5 | 2:19:29 | 2 sträcka | 46:16 ( 3) |
1998-08-15 | Baltic championship Kirikuküla | W | Latvia | 14 | 1:26:46 | ||
1997-06-15 | CISM relay Pontevedra | W | Latvia | 4 | 2:58:29 | 3 sträcka | 1:00:21 ( 4) |
1997-06-12 | CISM individual Pontevedra | W | Latvia | 8 | 2:05:39 | 1 dag 2 dag | 1:00:34 ( 9) 1:05:05 ( 4) |
1996-09-15 | Baltic championship relay Baltis, Molėtai | W | Latvia | 3 | 2:27:25 | 2 sträcka | 51:38 ( 7) |
1996-09-14 | Baltic championship Baltis, Molėtai | W | Latvia | 1 | 1:02:42 | ||
1996-08-12 | CISM relay St. Petersburg | W | Latvia | 3 | 2:14:51 | 3 sträcka | 40:37 ( 1) |
1996-08-09 | CISM individual St. Petersburg | W | Latvia | 9 | 1:50:28 | 1 dag 2 dag | 51:21 (12) 59:07 ( 8) |
1995-08-20 | WOC relay Köterberg, Detmold | W | Latvia | 17 | 3:49:30 | 3 sträcka | 1:01:21 (12) |
1995-08-16 | WOC classic final Mordkuhle, Detmold | W | Latvia | 36 | 1:19:34 | ||
1995-08-15 | WOC classic qualification Detmold | W1 | Latvia | 29 | 59:45 | ||
1994-09-17 | Baltic championship Cesis | W | Latvia | 2 | 1:27:44 | ||
1993-10-14 | WOC relay Rockhouse Mountain | W | Latvia | 11 | 3:23:44 | 4 sträcka | 48:15 ( 5) |
1993-10-12 | WOC classic Surebridge Mountain | W | Latvia | 38 | 1:22:17 | ||
1993-10-10 | WOC short final Lake Sebago-Pole Brook Mountain | W | Latvia | 36 | 27:39 | ||
1993-10-09 | WOC short qualification Lake Welch | W3 | Latvia | 4 | 23:39 | ||
1993-09-05 | Baltic championship relay Ignalina | W | Latvia | 1 | 3:06:17 | 4 sträcka | 42:44 ( 1) |
1993-09-04 | Baltic championship Ignalina | W | Latvia | 1 | 1:26:58 | ||
1993-06-26 | Baltic sea games classic + short Põlula | W | Latvia | 1 dag 2 dag | 48:36 ( 1) 25:09 ( 9) | ||
1993-06-25 | Baltic sea games Põlula | W | Latvia | 2 | 2:53:54 | 4 sträcka | 39:21 ( 1) |
1993-06-06 | NOC relay Sibbo | W | Latvia | 4 | 3:32:14 | 4 sträcka | 50:18 ( 5) |
1993-06-03 | NOC Sibbo | W | Latvia | 1 dag 2 dag | 1:23:04 (30) 29:45 (21) | ||
1992-09-06 | Baltic championship relay Hiiumaa, Kõpu | W | Latvia | 2 | 2:11:56 | 3 sträcka | 41:31 ( 1) |
1992-09-05 | Baltic championship Hiiumaa, Kõpu | W | Latvia | 4 | 51:55 | ||
1992-06-07 | NOC relay Rena | W | LAT-LAT-LAT-DEN | 12 | 3:15:37 | 2 sträcka | 45:31 ( 5) |
1992-06-04 | NOC classic + short Rena | W | Latvia | 1 dag 2 dag | 1:05:37 ( 2) 25:57 ( 7) | ||
1990-09-02 | Baltic championship relay Aukštadvaris | W | Latvia | 1 | 3:53:57 | 4 sträcka | 53:10 ( 1) |
1990-09-01 | Baltic championship Aukštadvaris | W | Latvia | 1 | 57:40 | ||
1989-08-20 | WOC relay Otterstorp, Skaraborg | W | USSR | 5 | 3:54:36 | 4 sträcka | 57:23 ( 5) |
1989-08-18 | WOC classic final Skaraborg | W | USSR | 3 | 1:08:13 | ||
1989-08-16 | WOC classic qualification Harja | W2 | USSR | 5 | 58:55 | ||
1989-07-25 | USSR championship relay Ravai, Vilnius | W | Latvia | 4 | 3:26:49 | 4 sträcka | 45:26 ( 1) |
1989-07-24 | USSR championship Velnio duobė, Aukštadvaris | W | Latvia | 14 | 1:14:05 | ||
1988-09-03 | USSR championship Yurkovichi | W | Latvia | 1 | 1:06:26 | ||
1988-09-02 | USSR championship relay Takovshchina | W | Latvia | 5 | 3:39:38 | 4 sträcka | 49:30 ( 2) |
1988-09-01 | USSR championship Vyazynka | W | Latvia | 3 | 1:02:05 | ||
1988-06-11 | Baltic championship Augstroze | W | Latvia | 2 | 1:02:35 | ||
1984-08-19 | USSR championships relay Otepää | W | USSR VS | 2 | 3:18:10 | 4 sträcka | 43:52 ( 1) |
1984-08-17 | USSR championships Otepää | W | USSR VS | 1 dag 2 dag | 1:07:14 ( 1) 1:13:09 ( 6) | ||
1984-06-09 | Baltic championship Kelmė | W | 1 | 54:41 | |||
1981-08-07 | USSR championships Veshchovo | W | Latvia | 10 | 1:16:00 | ||
1981-08-04 | USSR championships Vyborg | W | 17 | 1:29:02 | |||
1980-09-06 | USSR profsojuz Miass | W | VS SSSR | 2:16:37 | 1 dag 2 dag | 1:05:56 1:10:41 | |
1979-09-08 | USSR profsojuz Strėva, Katlaukis | W | VS SSSR | 3:00:36 | 1 dag 2 dag | 1:23:36 1:37:00 | |
1978-08-01 | USSR profsojuz Alol | W | VS SSSR | 2:38:48 | 1 dag 2 dag | 1:15:42 1:23:06 |