Estland: landslaget

Europa mästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

2000-2018

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Åkerman Anu (Annus Anu)144 642000, 2002, 2004, 2006
Haug Marianne721222016, 2018
Jaadmaa Triin1   12018
Johanson Liis205 1142006, 2008, 2010, 2012, 2014
Joonas Laura31  22016
Kaasiku Evely135 532014, 2016, 2018
Kaljus Külli3111 2000
Klade Piret2   22008
Laas Tiina1   12008
Maalberg Maiki2   22018
Rebane Kirti27516152000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014
Rihma Annika2481962004, 2006, 2008, 2010, 2014, 2016, 2018
Rooni Kati1   12006
Ruul Sigrid103 252012, 2014, 2016
Saue Elo31 112000
Soots Viivi Anne21 1 2006
Uiboupin Kerstin1031332014, 2016, 2018
Vaher Maret921512000, 2002, 2006
Vaher Ruth3111 2000
Vanjuk Merike82 512006, 2008, 2010
Män
Aadli Erkki62 222006, 2008
Aibast Erik3111 2000
Avaste Tarvo62 222000, 2002
Eensaar Rain2   22006
Heinmann Kristo1641 112010, 2012, 2016, 2018
Hiie Armo2   22000
Kärner Olle166 912000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2012
Kivikas Kenny166 462012, 2014, 2016, 2018
Kraas Andreas103  72002, 2006, 2008
Laugesaar Tõnis31  22016
Mitt Raido31  22016
Nõmm Marek102 352004, 2006, 2008
Olm Jan21  12004
Ottesson Rene31  22004
Pihl Peeter113 262008, 2010, 2012
Puusepp Markus31 112006
Rjabõshkin Sergei5  142014, 2016, 2018
Saetalu Andres2   22018
Sild Lauri1141422012, 2014, 2016, 2018
Sild Timo1241432012, 2014, 2016, 2018
Sõnajalg Ats41  32014, 2016
Tammemäe Lauri72 142010, 2014
Tarmak Jaan1   12006
Tiit Mati1   12006
Trossmann Kristjan51  42006, 2010
Vaher Sander175 482006, 2008, 2010, 2014, 2016

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
6Vaher Maret2000-07-03EOC classic final UKR
6Rihma Annika2008-06-01EOC relay LAT
Vanjuk Merike
Johanson Liis
7Rihma Annika2006-05-13EOC relay EST
Vaher Maret
Annus Anu
7Johanson Liis2014-04-16EOC relay POR
Rihma Annika
Kaasiku Evely
8Annus Anu2006-05-07EOC sprint final EST
9Saue Elo2000-06-30EOC relay UKR
Vaher Ruth
Kaljus Külli
9Rihma Annika2010-06-02EOC relay BUL
Johanson Liis
Rebane Kirti
11Rebane Kirti2004-07-17EOC relay DEN
Rihma Annika
Annus Anu
13Annus Anu2002-09-25EOC middle final HUN
13Vaher Maret2006-05-09EOC middle final EST
13Johanson Liis2012-05-20EOC relay SWE
Rebane Kirti
Ruul Sigrid
Män
3Kärner Olle2006-05-12EOC long final EST
7Sild Timo2014-04-14EOC middle final POR
9Vaher Sander2006-05-13EOC relay EST
Kraas Andreas
Puusepp Markus
10Sild Timo2018-05-13EOC long SUI
10Kärner Olle2000-06-30EOC relay UKR
Avaste Tarvo
Aibast Erik
12Kärner Olle2002-09-25EOC middle final HUN
12Kärner Olle2012-05-20EOC relay SWE
Sild Lauri
Sild Timo
12Vaher Sander2014-04-16EOC relay POR
Sild Lauri
Sild Timo
13Kärner Olle2006-05-09EOC middle final EST
13Ottesson Rene2004-07-17EOC relay DEN
Olm Jan
Kärner Olle
13Sild Timo2016-05-28EOC relay CZE
Sild Lauri
Kivikas Kenny
Blandning
8Rihma Annika2016-05-21EOC sprint relay CZE
Mitt Raido
Kivikas Kenny
Kaasiku Evely
12Rihma Annika2018-05-10EOC sprint relay SUI
Kivikas Kenny
Heinmann Kristo
Kaasiku Evely