Estland: landslaget

Ungdoms Europa mästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

2000-2016

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Aedmäe Triin936  2005, 2006, 2008
Blehner Marie Anna624  2014, 2015
Gutmann Grete936  2004, 2005, 2006
Hallik Helle (Trossmann Helle)312  2000
Haug Marianne1138  2011, 2012, 2013, 2014
Heinväli Helena514  2006, 2007
Himma Kristiina624  2013, 2016
Hirv Eleri936  2004, 2005, 2006
Inno Anniki312  2003
Johanson Liis211  2001
Joonas Laura826  2009, 2011, 2012
Kaasiku Evely312  2011
Kivikas Kaia936  2008, 2009, 2010
Klade Piret312  2000
Kõivo Kristel826  2014, 2015, 2016
Kõrvel Lorely2 2  2016
Kramarenko Alina2 2  2013
Kudre Daisy312  2009
Kudre Doris624  2013, 2014
Kütt Laura Liis312  2016
Lauter Jane312  2007
Leontenko Tais1147  2001, 2002, 2003, 2004
Luup Silvia716  2012, 2013, 2014
Mäeots Tuuli312  2000
Maidla Madli Johanna624  2010, 2012
Mere Siiri312  2002
Nurm Kelli514  2015, 2016
Palopääl Maris312  2005
Pandis Hannula Katrin936  2005, 2006, 2008
Panker Britta312  2007
Puusalu Adele312  2006
Raudkepp Emily936  2014, 2015, 2016
Raudkepp Kaisa936  2009, 2010, 2011
Rihma Annika734  2000, 2001, 2002
Rist Siiri312  2008
Rooba Kaisa2 2  2016
Rooni Kati1459  2001, 2002, 2003, 2004, 2005
Rooni Triinu1248  2010, 2011, 2012, 2013
Ruul Sigrid936  2007, 2008, 2009
Saue Eveli835  2000, 2001, 2002
Sulg Merliis312  2003
Taba Nele514  2005, 2007
Tammemäe Marie514  2014, 2015
Tammemäe Piibe826  2006, 2007, 2008
Telgma Teele624  2015, 2016
Timmusk Kerda2 2  2011
Trei Ly1248  2003, 2004, 2005, 2006
Uiboupin Kadri1358  2000, 2001, 2002, 2003, 2004
Uiboupin Kerstin1138  2007, 2008, 2009, 2010
Vesilind Liina312  2013
Viikmaa Kristin624  2014, 2015
Vinkel Katrin312  2009
Zhuravskaja Maria312  2007
Zimmermann Margret1138  2010, 2011, 2012, 2013
Zimmermann Marili624  2008, 2011
Män
Aadli Andreas2 2  2014
Allmann Hando312  2016
Assor Alar312  2003
Berg Henrik312  2007
Erm Tõnis211  2000
Heinmann Kristo826  2005, 2006, 2007
Järveoja Mihkel523  2002, 2004
Jõgeva Oliver624  2010, 2012
Karjus Jonatan2 2  2007
Kirjanen Kristjan Martin624  2009, 2010
Kivikas Kenny1248  2006, 2007, 2008, 2009
Kljuzin Karel Sander312  2015
Kork Kaspar826  2004, 2005, 2007
Koskinen Kevin312  2012
Kure Kaarel2 2  2005
Kütt Oliver1248  2013, 2014, 2015, 2016
Kütt Veiko624  2002, 2004
Laugesaar Tõnis1248  2009, 2010, 2011, 2012
Liblik Urmo312  2000
Ling Martin312  2008
Linnus Kristjan312  2011
Malsroos Lauri624  2003, 2004
Mitt Raido1248  2006, 2007, 2008, 2009
Ollin Heino312  2014
Pähn Lauri1248  2013, 2014, 2015, 2016
Panker Björn312  2009
Papp Tanel312  2013
Piirisild Janek1138  2011, 2012, 2013, 2014
Piirmets Tomi Andre1248  2013, 2014, 2015, 2016
Post Rene624  2008, 2010
Pritsik Sander2 2  2016
Puusepp Markus835  2001, 2002, 2003
Rjabõshkin Sergei312  2008
Rõõm Andres716  2014, 2015, 2016
Rõõm Rimmo936  2011, 2012, 2013
Saal Andres514  2012, 2013
Shved Aleksandr826  2008, 2009, 2010
Sild Lauri1248  2005, 2006, 2007, 2008
Sild Timo1248  2003, 2004, 2005, 2006
Simpson Martin826  2003, 2004, 2005
Sklave Anti422  2000, 2001
Sõukand Anti312  2011
Taba Riho1046  2000, 2001, 2002, 2003
Tali Uku Laur312  2010
Tammemäe Lauri936  2004, 2005, 2006
Teervalt Reigo312  2011
Tiirats Tauno1138  2006, 2007, 2008, 2009
Timmusk Taivo211  2001
Treier Alex514  2015, 2016
Truusalu Jaagup312  2006
Uiboupin Tõnis312  2003
Vaher Sander835  2000, 2001, 2002
Vaiksaar Tõnis734  2000, 2001, 2002
Vesilind Kaarel624  2015, 2016
Vinkel Veiko624  2012, 2014
Zernant Kaarel Hendrik4 4  2013, 2015

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
2Saue Eveli2002-06-21EYOC sprint + middle POL
3Saue Eveli2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
3Ruul Sigrid2009-07-03EYOC long + sprint SRB
4Saue Eveli2001-06-23EYOC classic CZE
4Mere Siiri2002-06-22EYOC relay POL
Rihma Annika
Saue Eveli
5Raudkepp Kaisa2011-06-24EYOC sprint + long CZE
5Johanson Liis2001-06-24EYOC relay CZE
Rihma Annika
Saue Eveli
5Uiboupin Kadri2002-06-22EYOC relay POL
Leontenko Tais
Rooni Kati
5Lauter Jane2007-06-24EYOC relay HUN
Ruul Sigrid
Panker Britta
6Telgma Teele2016-07-01EYOC long + sprint sprint POL
6Trei Ly2006-07-02EYOC relay SLO
Hirv Eleri
Gutmann Grete
Män
1Sild Lauri2006-06-30EYOC sprint + long SLO
1Mitt Raido2008-10-11EYOC relay SUI
Sild Lauri
Kivikas Kenny
2Mitt Raido2007-06-24EYOC relay HUN
Tiirats Tauno
Kivikas Kenny
3Sild Lauri2008-10-10EYOC long + sprint SUI
3Mitt Raido2006-07-02EYOC relay SLO
Kivikas Kenny
Sild Lauri
3Mitt Raido2009-07-04EYOC relay SRB
Tiirats Tauno
Kivikas Kenny
3Kljuzin Karel Sander2015-06-27EYOC relay ROU
Rõõm Andres
Vesilind Kaarel
4Puusepp Markus2002-06-21EYOC sprint + middle POL
4Sild Lauri2007-06-22EYOC sprint + long HUN
4Sild Lauri2008-10-10EYOC long + sprint SUI
4Vaher Sander2001-06-24EYOC relay CZE
Puusepp Markus
Taba Riho
5Puusepp Markus2001-06-23EYOC classic CZE
5Sild Lauri2006-06-30EYOC sprint + long SLO
5Sild Lauri2007-06-22EYOC sprint + long HUN
5Tammemäe Lauri2006-06-30EYOC sprint + long SLO
5Kivikas Kenny2007-06-22EYOC sprint + long HUN
5Taba Riho2003-06-20EYOC sprint + long SVK
6Vaher Sander2002-06-21EYOC sprint + middle POL
6Kütt Veiko2002-06-21EYOC sprint + middle POL
6Sild Timo2004-06-25EYOC sprint + long AUT
6Kütt Veiko2002-06-22EYOC relay POL
Järveoja Mihkel
Puusepp Markus
Blandning
6Aadli Andreas2014-06-28EYOC relay MKD
Rõõm Andres