dbtopas login
EOC sprint relay → Results

EOC sprint relay

LAT
LAT, Madona, 2023-02-05

Class X

Course 1, 3, 5 legs 2.2 km 12 C; 2, 4, 6 legs 1.8 km 8 C

Place,
Leg
Team,
Family name, Name
CountryTime,
In leg
After leg
1 Norway
NOR
NOR
43:03
1Baklid Jorgen7:03 (  1)7:03 (  1)
2Ulvensøen Anna6:51 (  1)13:54 (  1)
3Baklid Jorgen7:30 (  2)21:24 (  1)
4Ulvensøen Anna7:17 (  3)28:41 (  1)
5Baklid Jorgen7:19 (  1)36:00 (  1)
6Ulvensøen Anna7:03 (  5)43:03 (  1)
2 Estonia
EST
EST
43:31
1Jaama Mattis7:21 (  3)7:21 (  3)
2Kudre Schnyder Daisy7:04 (  3)14:25 (  2)
3Jaama Mattis7:42 (  7)22:07 (  3)
4Kudre Schnyder Daisy7:28 (  6)29:35 (  4)
5Jaama Mattis7:29 (  6)37:04 (  3)
6Kudre Schnyder Daisy6:27 (  1)43:31 (  2)
3 Sweden 2
SWE
SWE
43:55
1Rapp Linus7:42 (12)7:42 (12)
2Schagerstrom Elin6:55 (  2)14:37 (  3)
3Rapp Linus7:37 (  4)22:14 (  4)
4Schagerstrom Elin7:09 (  1)29:23 (  3)
5Rapp Linus7:25 (  5)36:48 (  2)
6Schagerstrom Elin7:07 (  6)43:55 (  3)
4 Sweden
SWE
SWE
44:15
1Stahl Jonathan7:26 (  9)7:26 (  9)
2Wickbom Evelina7:15 (  5)14:41 (  4)
3Stahl Jonathan7:25 (  1)22:06 (  2)
4Wickbom Evelina7:14 (  2)29:20 (  2)
5Stahl Jonathan7:45 (11)37:05 (  4)
6Wickbom Evelina7:10 (  8)44:15 (  4)
5 Sweden 3
SWE
SWE
45:17
1Jonsson Gustav7:57 (17)7:57 (17)
2Larsen Lisa7:07 (  4)15:04 (  7)
3Jonsson Gustav7:46 (12)22:50 (  7)
4Larsen Lisa7:28 (  6)30:18 (  5)
5Jonsson Gustav7:58 (16)38:16 (  6)
6Larsen Lisa7:01 (  4)45:17 (  5)
6 Norway 2
NOR
NOR
45:28
1Aas Henrik Fredriksen7:20 (  2)7:20 (  2)
2Strand Idunn7:44 (12)15:04 (  7)
3Aas Henrik Fredriksen7:44 (10)22:48 (  6)
4Strand Idunn7:57 (11)30:45 (  7)
5Aas Henrik Fredriksen7:34 (10)38:19 (  7)
6Strand Idunn7:09 (  7)45:28 (  6)
7 Finland 3
FIN
FIN
45:58
1Laitamaki Wille7:23 (  5)7:23 (  5)
2Virtanen Heta7:51 (16)15:14 (10)
3Laitamaki Wille7:55 (13)23:09 (  9)
4Virtanen Heta7:59 (12)31:08 (  9)
5Laitamaki Wille7:31 (  7)38:39 (  9)
6Virtanen Heta7:19 (  9)45:58 (  7)
8 Finland 2
FIN
FIN
46:02
1Ekstrom Niklas7:31 (11)7:31 (11)
2Karna Nina8:06 (18)15:37 (16)
3Ekstrom Niklas7:38 (  5)23:15 (12)
4Karna Nina7:20 (  4)30:35 (  6)
5Ekstrom Niklas8:02 (19)38:37 (  8)
6Karna Nina7:25 (12)46:02 (  8)
9 Switzerland
SUI
SUI
46:34
1Müller Nicola7:27 (10)7:27 (10)
2Deininger Eliane8:01 (17)15:28 (11)
3Müller Nicola7:44 (10)23:12 (11)
4Deininger Eliane8:58 (22)32:10 (14)
5Müller Nicola7:24 (  3)39:34 (12)
6Deininger Eliane7:00 (  3)46:34 (  9)
10 Switzerland 2
SUI
SUI
46:37
1Schnyder Gion7:50 (15)7:50 (15)
2Widmer Lea7:39 (11)15:29 (13)
3Schnyder Gion7:42 (  7)23:11 (10)
4Widmer Lea8:22 (17)31:33 (11)
5Schnyder Gion7:32 (  9)39:05 (10)
6Widmer Lea7:32 (14)46:37 (10)
11 Estonia 2
EST
EST
46:39
1Hallop Kevin7:25 (  7)7:25 (  7)
2Kudre Doris7:45 (13)15:10 (  9)
3Hallop Kevin8:52 (24)24:02 (15)
4Kudre Doris8:18 (16)32:20 (15)
5Hallop Kevin7:21 (  2)39:41 (13)
6Kudre Doris6:58 (  2)46:39 (11)
12 Switzerland 3
SUI
SUI
47:08
1Jordi Andri7:58 (18)7:58 (18)
2Niggli Alina7:30 (10)15:28 (11)
3Jordi Andri8:51 (23)24:19 (16)
4Niggli Alina7:23 (  5)31:42 (12)
5Jordi Andri8:06 (20)39:48 (14)
6Niggli Alina7:20 (10)47:08 (12)
13 Czech Republic
CZE
CZE
47:23
1Nagy Josef7:24 (  6)7:24 (  6)
2Hlavacova Anezka7:18 (  6)14:42 (  5)
3Nagy Josef8:25 (17)23:07 (  8)
4Hlavacova Anezka8:08 (14)31:15 (10)
5Nagy Josef8:09 (21)39:24 (11)
6Hlavacova Anezka7:59 (17)47:23 (13)
14 Czech Republic 2
CZE
CZE
48:01
1Horvat Petr8:14 (23)8:14 (23)
2Šimkova Johanka7:29 (  8)15:43 (17)
3Horvat Petr7:59 (14)23:42 (14)
4Šimkova Johanka8:07 (13)31:49 (13)
5Horvat Petr8:00 (17)39:49 (15)
6Šimkova Johanka8:12 (19)48:01 (14)
15 Bulgaria
BUL
BUL
48:26
1Belomazhev Stanimir8:07 (20)8:07 (20)
2Grigorova Antoniya7:29 (  8)15:36 (15)
3Belomazhev Stanimir7:42 (  7)23:18 (13)
4Grigorova Antoniya7:33 (  8)30:51 (  8)
5Belomazhev Stanimir7:24 (  3)38:15 (  5)
6Grigorova Antoniya10:11 (24)48:26 (15)
16 Estonia 3
EST
EST
48:39
1Pritsik Sander8:29 (25)8:29 (25)
2Paalberg Epp7:47 (14)16:16 (19)
3Pritsik Sander8:23 (16)24:39 (19)
4Paalberg Epp8:11 (15)32:50 (17)
5Pritsik Sander8:25 (23)41:15 (17)
6Paalberg Epp7:24 (11)48:39 (16)
17 Czech Republic 3
CZE
CZE
48:43
1Hasek Jan7:25 (  7)7:25 (  7)
2Chrastova Tereza8:37 (20)16:02 (18)
3Hasek Jan8:31 (19)24:33 (17)
4Chrastova Tereza7:52 (10)32:25 (16)
5Hasek Jan8:01 (18)40:26 (16)
6Chrastova Tereza8:17 (20)48:43 (17)
18 Austria
AUT
AUT
49:27
1Habenicht Tobias8:22 (24)8:22 (24)
2Erhart Antonia8:35 (19)16:57 (22)
3Habenicht Tobias7:40 (  6)24:37 (18)
4Erhart Antonia9:03 (23)33:40 (18)
5Habenicht Tobias7:45 (11)41:25 (18)
6Erhart Antonia8:02 (18)49:27 (18)
19 Latvia
LAT
LAT
49:34
1Staņa Gustavs8:08 (21)8:08 (21)
2Madsena Elīza8:38 (21)16:46 (20)
3Staņa Gustavs8:45 (21)25:31 (22)
4Madsena Elīza8:36 (19)34:07 (19)
5Staņa Gustavs7:50 (13)41:57 (19)
6Madsena Elīza7:37 (15)49:34 (19)
20 Lithuania
LTU
LTU
51:03
1Ambrazas Ignas7:53 (16)7:53 (16)
2Ražaitytė-Saunorienė Gabija9:01 (23)16:54 (21)
3Ambrazas Ignas8:27 (18)25:21 (20)
4Ražaitytė-Saunorienė Gabija8:46 (20)34:07 (19)
5Ambrazas Ignas8:27 (25)42:34 (20)
6Ražaitytė-Saunorienė Gabija8:29 (22)51:03 (20)
21 Latvia 2
LAT
LAT
51:14
1Beķeris Uģis7:59 (19)7:59 (19)
2Bremze Elīze9:08 (24)17:07 (23)
3Beķeris Uģis8:15 (15)25:22 (21)
4Bremze Elīze9:34 (24)34:56 (22)
5Beķeris Uģis7:51 (14)42:47 (22)
6Bremze Elīze8:27 (21)51:14 (21)
22 Lithuania 2
LTU
LTU
51:43
1Šulčys Kasparas8:10 (22)8:10 (22)
2Tamoševičiūtė Emilija9:00 (22)17:10 (24)
3Šulčys Kasparas8:44 (20)25:54 (23)
4Tamoševičiūtė Emilija8:25 (18)34:19 (21)
5Šulčys Kasparas8:20 (22)42:39 (21)
6Tamoševičiūtė Emilija9:04 (23)51:43 (22)
23 Bulgaria 2
BUL
BUL
56:59
1Dyaksova Andreya10:53 (26)10:53 (26)
2Nedyalkova Kalina9:08 (24)20:01 (26)
3Dyaksova Andreya10:22 (25)30:23 (25)
4Nedyalkova Kalina8:52 (21)39:15 (24)
5Dyaksova Andreya10:00 (26)49:15 (24)
6Nedyalkova Kalina7:44 (16)56:59 (23)
24 Japan
JPN
JPN
57:48
1Ishihara Yuki7:43 (13)7:43 (13)
2Aramachi Miki11:59 (26)19:42 (25)
3Ishihara Yuki8:45 (21)28:27 (24)
4Aramachi Miki10:17 (25)38:44 (23)
5Ishihara Yuki8:25 (23)47:09 (23)
6Aramachi Miki10:39 (25)57:48 (24)
  Norway 3
NOR
NOR
dsq
1Jonsson Isak7:44 (14)7:44 (14)
2Haavengen Aasne7:47 (14)15:31 (14)
3Jonsson Isakdsq 
4Haavengen Aasne7:51 (  9) 
5Jonsson Isak7:51 (14) 
6Haavengen Aasne7:30 (13) 
  Finland
FIN
FIN
dsq
1Viippola Aapo7:21 (  3)7:21 (  3)
2Hoskari Maria7:26 (  7)14:47 (  6)
3Viippola Aapo7:31 (  3)22:18 (  5)
4Hoskari Mariadsq 
5Viippola Aapo7:31 (  7)