Kazakstan: landslaget

Världsmästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

1995-1997, 2001-2003, 2007, 2010, 2018

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Arkhipova Alla41  32001, 2007
Cherednik Svetlana2   21997
Chuprikova Natalya621 32003, 2018
Gornaia Maria21  12007
Kornilova Galina1131 72001, 2003, 2007
Moldasheva Elmira32  12018
Nazyrova Assem421 12018
Novikova Marina31  21997
Novikova Olga3  122010
Saib Nadezhda51  41995, 1997
Shcheglova Irina611 41995, 2003
Män
Adamovich Dmitry421 12018
Belskiy Vladimir31  22003
Dauit Zhanbolat421 12018
Egorov Sergei31  21995
Khasanov Rashit41  32007
Lukashevich Vitaliy21  12018
Nalobin Valeri1032 51995, 2001, 2003
Saib Lev62  41995, 1997
Tarasov Nikolay72  52001, 2007
Telnov Vladimir124  81995, 1997, 2001, 2003
Vlasov Denis41  32007

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
22Arkhipova Alla2007-08-25WOC relay UKR
Kornilova Galina
Gornaia Maria
25Nazyrova Assem2018-08-09WOC relay LAT
Moldasheva Elmira
Chuprikova Natalya
26Shcheglova Irina2003-08-09WOC relay SUI
Kornilova Galina
Chuprikova Natalya
30Novikova Olga2010-08-14WOC middle final NOR
42Kornilova Galina2001-07-27WOC sprint FIN
55Nazyrova Assem2018-08-11WOC long LAT
63Chuprikova Natalya2018-08-07WOC middle LAT
Män
28Tarasov Nikolay2001-08-02WOC relay FIN
Nalobin Valeri
Telnov Vladimir
Kornilova Galina
29Saib Lev1997-08-16WOC relay NOR
Telnov Vladimir
Novikova Marina
Saib Nadezhda
30Tarasov Nikolay2007-08-25WOC relay UKR
Vlasov Denis
Khasanov Rashit
32Nalobin Valeri1995-08-20WOC relay GER
Telnov Vladimir
Saib Lev
Egorov Sergei
34Telnov Vladimir2003-08-09WOC relay SUI
Nalobin Valeri
Belskiy Vladimir
34Adamovich Dmitry2018-08-09WOC relay LAT
Lukashevich Vitaliy
Dauit Zhanbolat
48Nalobin Valeri2001-07-27WOC sprint FIN
51Nalobin Valeri2003-08-05WOC sprint SUI
66Dauit Zhanbolat2018-08-11WOC long LAT
Blandning
27Nazyrova Assem2018-08-05WOC sprint relay LAT
Adamovich Dmitry
Dauit Zhanbolat
Moldasheva Elmira