Sverige: landslaget

Ungdoms Europa mästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

2006, 2010-2016

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Axelsson Meyerson Hanna312  2010
Bergander Gabriella312  2016
Berggren Amanda312  2015
Bjessmo Emma2 2  2013
Björklund Amilia312  2010
Boman Kristin312  2006
Carlsson Myrra312  2016
Erlandsson Johanna312  2011
Forsgren Hilda2 2  2011
Golsäter Linnea312  2014
Hagström Sara312  2013
Hanstrom Hanna2 2  2015
Hedberg Pim312  2014
Heinrup Rebecka312  2010
Hugosson Hanna312  2015
Jansson Elsa312  2006
Karlsson Helena312  2010
Karlsson Martina2 2  2006
Klintberg Josefine312  2012
Kollberg Olivia312  2011
Lagerberg Tove312  2012
Leandersson Malin2 2  2012
Leijon Lind Moa312  2012
Nordin Stina2 2  2016
Öberg Johanna312  2013
Pettersson Elin312  2014
Ronnback Tove312  2015
Sandberg Frida312  2011
Stuhlhofer Felicia312  2013
Sundkvist Lina312  2006
Von Krusenstierna Vilma312  2016
Män
Åhlund Ludvig312  2012
Aldén Niklas312  2011
Andersson Erik312  2013
Aronsson Johan312  2006
Aronsson Jonatan2 2  2012
Beijmer Max Peter312  2010
Berzell Erik312  2013
Berzell Love312  2010
Edén Fredrik2 2  2010
Eriksson Petter312  2006
Eriksson William2 2  2013
Forsberg Anton514  2014, 2015
Grahn Filip312  2014
Gustafsson Jonas2 2  2015
Hellström Assar312  2012
Imark Victor312  2016
Johannesson Henrik2 2  2016
Johansson Anton312  2011
Johansson Ville312  2014
Larsson Simon312  2016
Leinonen Oskar312  2014
Liljequist Erik312  2006
Lysell Jesper2 2  2006
Ljungqvist Ludwig312  2012
Lundberg Oliwer312  2016
Malmberg Erik312  2011
Pettersson Moa2 2  2014
Ronnols Jens312  2013
Svensk Emil2 2  2011
Svensk Jesper312  2015
Von Krusenstierna Isac312  2015
Wängdahl Jens312  2010

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
1Berggren Amanda2015-06-26EYOC long + sprint long ROU
1Hagström Sara2013-10-25EYOC sprint + long POR
1Hagström Sara2013-10-25EYOC sprint + long POR
1Sandberg Frida2011-06-24EYOC sprint + long CZE
1Öberg Johanna2013-10-27EYOC relay POR
Stuhlhofer Felicia
Hagström Sara
2Öberg Johanna2013-10-25EYOC sprint + long POR
2Golsäter Linnea2014-06-28EYOC relay MKD
Hedberg Pim
Pettersson Elin
3Hugosson Hanna2015-06-26EYOC long + sprint long ROU
3Ronnback Tove2015-06-26EYOC long + sprint sprint ROU
3Lagerberg Tove2012-07-01EYOC relay FRA
Klintberg Josefine
Leijon Lind Moa
4Sandberg Frida2011-06-24EYOC sprint + long CZE
4Leijon Lind Moa2012-06-29EYOC sprint + long FRA
4Stuhlhofer Felicia2013-10-25EYOC sprint + long POR
4Kollberg Olivia2011-06-26EYOC relay CZE
Erlandsson Johanna
Sandberg Frida
5Axelsson Meyerson Hanna2010-07-02EYOC long + sprint ESP
5Forsgren Hilda2011-06-24EYOC sprint + long CZE
5Von Krusenstierna Vilma2016-07-01EYOC long + sprint sprint POL
5Heinrup Rebecka2010-07-03EYOC relay ESP
Bjorklund Amilia
Axelsson Meyerson Hanna
5Hugosson Hanna2015-06-27EYOC relay ROU
Ronnback Tove
Berggren Amanda
5Carlsson Myrra2016-07-02EYOC relay POL
Bergander Gabriella
Von Krusenstierna Vilma
Män
1Hellström Assar2012-07-01EYOC relay FRA
Åhlund Ludvig
Ljungqvist Ludwig
1Svensk Jesper2015-06-27EYOC relay ROU
Forsberg Anton
Von Krusenstierna Isac
2Beijmer Max Peter2010-07-02EYOC long + sprint ESP
2Liljequist Erik2006-06-30EYOC sprint + long SLO
2Johannesson Henrik2016-07-01EYOC long + sprint sprint POL
2Malmberg Erik2011-06-24EYOC sprint + long CZE
2Berzell Love2010-07-03EYOC relay ESP
Wängdahl Jens
Beijmer Max Peter
2Aldén Niklas2011-06-26EYOC relay CZE
Johansson Anton
Malmberg Erik
3Larsson Simon2016-07-01EYOC long + sprint sprint POL
3Von Krusenstierna Isac2015-06-26EYOC long + sprint sprint ROU
3Johansson Ville2014-06-28EYOC relay MKD
Grahn Filip
Leinonen Oskar
4Berzell Erik2013-10-25EYOC sprint + long POR
4Johansson Ville2014-06-26EYOC sprint + long sprint MKD
4Berzell Erik2013-10-27EYOC relay POR
Andersson Erik
Ronnols Jens
5Forsberg Anton2014-06-26EYOC sprint + long sprint MKD
5Malmberg Erik2011-06-24EYOC sprint + long CZE
5Ronnols Jens2013-10-25EYOC sprint + long POR
6Liljequist Erik2006-06-30EYOC sprint + long SLO
Blandning
1Svensk Emil2011-06-26EYOC relay CZE
1Eriksson William2013-10-27EYOC relay POR
1Forsberg Anton2014-06-28EYOC relay MKD
5Bjessmo Emma2013-10-27EYOC relay POR