Ungern: landslaget

Ungdoms Europa mästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

1999-2018

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Balint Benedek11   2018
Bartus Petra2 2  2011
Bertóti Regina1037  2005, 2006, 2007, 2008
Boglarka Czako312  2017
Buknicz Timea211  1999
Csanyi Adrienn312  2000
Csiszar Adrienn936  1999, 2000, 2001, 2002
Czako Boglarka312  2018
Demeter Ambrus11   2018
Denes Orsolya2 2  2012
Dominika Mero2 2  2017
Domjan Zsuzsanna523  1999, 2000
Evelin Anna Fesus312  2015
Faggyas Réka13310  2010, 2011, 2012, 2013, 2014
Farkas Zsuzsanna211  1999
Fekete Anikó422  1999, 2000, 2001
Fekete Zsuzsa523  1999, 2000
Gardonyi Dora Csilla1248  2015, 2016, 2017, 2018
Gera Krisztina312  2013
Gerber Csenge2 2  2016
Györgyi Csenge1 1  2007
Hajdu Nelli2 2  2016
Hajnal Dorottya1028  2014, 2015, 2016, 2018
Hrenkó Ivett1248  2002, 2003, 2004, 2005
Kaszas Szilvia1 1  2002
Kelemen Bernadett624  2000, 2001, 2002
Kerényi Krisztina523  2001, 2003
Kezdy Borbala312  2015
Kinde Vanda1248  2009, 2010, 2011, 2012
Kishanti Petra312  2018
Koós Brigitta826  2005, 2006, 2007
Koós Diana624  2003, 2006
Kovacs Filoména1248  2007, 2008, 2009, 2010
Lajos Luca514  2008, 2009
Laszló Dóra211  1999
Liszka Eszter6 6  2011, 2012, 2013
Mag Viktoria312  2018
Mathé Fanni716  2004, 2005, 2006
Mero Dominika312  2018
Nagy Virag413  2002, 2004
Öry Eszter936  2004, 2005, 2006
Pataki Réka Dalida14410  2013, 2014, 2015, 2016, 2017
Péley Dorottya16511  2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007
Petra Kishanti312  2017
Prill Dora2 2  2004
Sarkozy Zsofia826  2015, 2016, 2017
Szerencsi Dóra624  2003, 2004
Szerencsi Ildikó835  2000, 2001, 2003
Szokol Mónika1138  2007, 2008, 2009, 2010
Szuromi Hanga18612  2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018
Szuromi Luca1248  2011, 2012, 2013, 2014
Tas Katalin1138  2002, 2003, 2004, 2005
Tibay Ilona936  2006, 2007, 2008
Toth Krisztina514  2009, 2010
Tóth Réka936  2007, 2008, 2009
Varsanyi Kinga1138  2009, 2010, 2011, 2012
Vékony Vanda936  2014, 2016, 2017
Viniczai Csenge1248  2012, 2013, 2014, 2015
Weiler Virag15510  2010, 2011, 2012, 2013, 2014
Zempleni Lilla312  2018
Zempléni Réka1248  2008, 2009, 2010, 2011
Zsigmond Szava1046  2000, 2001, 2002, 2003
Zsigmond Vanda1248  2005, 2006, 2007, 2008
Män
Balint Benedek2 2  2018
Baumholczer Maté1248  2007, 2008, 2009, 2010
Bereczki Maté624  2006, 2008
Bodo Tibor1 1  2000
Bujdoso Zoltan624  2017, 2018
Csöngei David Maté2 2  2010
Dalos Mate1138  2012, 2013, 2014, 2015
Dedinszky Imre211  1999
Demeter Ambrus2 2  2018
Egei Patrik312  2014
Fehérvari Daniel312  2012
Fehérvari Zsolt312  2008
Gyorgyi Abel312  2009
Györgyi Ambró Gergely514  2004, 2005
Györgyi Maté312  2007
Gyulai Peter3 3  1999, 2000, 2002
Gyulai Tamas211  1999
Gyulai Zoltan11   2002
Gonczi Peter312  2018
Gösswein Csaba624  2001, 2002, 2003
Hajdu Szasa312  2011
Halasz Balazs312  2003
Horvath Csongor1248  2015, 2016, 2017, 2018
Horvath Marcell1248  2008, 2009, 2010, 2011
Horvath Zoltan312  2002
Įron Szuromi2 2  2017
Jenes Géza624  2007, 2009
Jenes Soma312  2013
Jonas Ferenc1138  2015, 2016, 2017, 2018
Kalman Erik514  2016, 2017
Kaló Attila1 1  2007
Kazal Marton1248  2008, 2009, 2010, 2011
Kerényi Maté Kristóf1349  2002, 2003, 2004, 2005, 2006
Kinde Matyas716  2007, 2008, 2009
Kovacs Adam936  2002, 2003, 2004
Kovacs Barnabas312  2015
Kovacs Bertalan1248  2010, 2011, 2012, 2013
Kovacs Boldizsar312  2006
Kovacs Robert2 2  2004
Kuzman Zsolt2 2  2005
Lenkei Zsolt1459  2002, 2003, 2004, 2005, 2006
Meszaros Matyas1248  2012, 2013, 2014, 2015
Mets Marton413  2005, 2007
Miavecz Balazs1138  2011, 2012, 2013, 2014
Nagy Attila514  2009, 2010
Ormay Mihaly1138  2014, 2015, 2016, 2017
Peley Domokos312  2010
Pelyhe Daniel835  2000, 2001, 2002
Péntek Matyas514  2010, 2012
Peregi Daniel514  2012, 2015
Pongracz Ervin312  2006
Racz Sandor312  2011
Ralovich Kristof211  2001
Scultéty Marton312  2000
Sinkó Janos211  1999
Sprok Bence422  1999, 2000
Sulyok Abel514  2009, 2011
Szabó Andras1248  2003, 2004, 2005, 2006
Szabo Marcell936  2016, 2017, 2018
Szajkó Csaba312  2003
Szalay Levente2 2  2017
Szentei Tamas211  2001
Szucs Botond4 4  2013, 2014
Szucs Levente734  1999, 2000, 2001
Szuromi Aron514  2016, 2018
Szuromi Matyas624  2014, 2016
Tolgyesi Akos514  2007, 2008
Toth Adam312  2004
Toth Adrian2 2  2013
Tugyi Levente514  2011, 2012
Turcsan Gabor826  2005, 2006, 2007
Valler Ferenc422  1999, 2000
Vellner Gabor826  2006, 2007, 2008
Viczian Péter2 2  2005
Zacher Marton1248  2013, 2014, 2015, 2016
Zöldesi Andor312  2004
Zsebehazy Istvan1147  2000, 2001, 2002, 2003

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
1Gardonyi Dora Csilla2017-06-30EYOC sprint + long sprint SVK
1Gardonyi Dora Csilla2018-06-29EYOC sprint + long sprint BUL
1Péley Dorottya2005-06-24EYOC sprint + long CZE
1Gardonyi Dora Csilla2017-06-30EYOC sprint + long long SVK
1Szuromi Hanga2014-06-26EYOC sprint + long long MKD
1Csiszar Adrienn2001-06-24EYOC relay CZE
Kelemen Bernadett
Fekete Anikó
1Hajnal Dorottya2016-07-02EYOC relay POL
Gardonyi Dora Csilla
Szuromi Hanga
2Öry Eszter2005-06-24EYOC sprint + long CZE
2Szerencsi Ildikó2003-06-20EYOC sprint + long SVK
2Tas Katalin2002-06-21EYOC sprint + middle POL
2Gardonyi Dora Csilla2016-07-01EYOC long + sprint sprint POL
2Tas Katalin2003-06-20EYOC sprint + long SVK
2Tibay Ilona2006-06-30EYOC sprint + long SLO
2Laszló Dóra1999-06-27EYOC relay GER
Buknicz Timea
Farkas Zsuzsanna
2Péley Dorottya2006-07-02EYOC relay SLO
Koós Diana
Öry Eszter
2Pataki Réka Dalida2013-10-27EYOC relay POR
Gera Krisztina
Szuromi Hanga
2Boglarka Czako2017-07-02EYOC relay SVK
Petra Kishanti
Gardonyi Dora Csilla
3Péley Dorottya2007-06-22EYOC sprint + long HUN
3Tas Katalin2003-06-20EYOC sprint + long SVK
3Tóth Réka2007-06-22EYOC sprint + long HUN
3Csiszar Adrienn2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
3Szuromi Hanga2018-06-29EYOC sprint + long long BUL
3Kerényi Krisztina2001-06-24EYOC relay CZE
Szerencsi Ildikó
Zsigmond Szava
3Szerencsi Dóra2004-06-27EYOC relay AUT
Öry Eszter
Péley Dorottya
3Pataki Réka Dalida2015-06-27EYOC relay ROU
Gardonyi Dora Csilla
Szuromi Hanga
4Csiszar Adrienn2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
4Vékony Vanda2017-06-30EYOC sprint + long sprint SVK
4Gardonyi Dora Csilla2018-06-29EYOC sprint + long long BUL
4Sarkozy Zsofia2016-07-01EYOC long + sprint sprint POL
4Tóth Réka2009-07-03EYOC long + sprint SRB
4Péley Dorottya2003-06-22EYOC relay SVK
Zsigmond Szava
Szerencsi Ildikó
4Bertóti Regina2006-07-02EYOC relay SLO
Zsigmond Vanda
Tibay Ilona
4Pataki Réka Dalida2014-06-28EYOC relay MKD
Vékony Vanda
Szuromi Hanga
4Pataki Réka Dalida2016-07-02EYOC relay POL
Vékony Vanda
Sarkozy Zsofia
4Czako Boglarka2018-07-01EYOC relay BUL
Kishanti Petra
Mag Viktoria
5Gardonyi Dora Csilla2015-06-26EYOC long + sprint long ROU
5Kovacs Filoména2007-06-22EYOC sprint + long HUN
5Vékony Vanda2016-07-01EYOC long + sprint long POL
5Sarkozy Zsofia2015-06-26EYOC long + sprint sprint ROU
5Szuromi Luca2012-06-29EYOC sprint + long FRA
5Fekete Zsuzsa1999-06-27EYOC relay GER
Domjan Zsuzsanna
Fekete Anikó
5Csiszar Adrienn2002-06-22EYOC relay POL
Zsigmond Szava
Kelemen Bernadett
5Hrenkó Ivett2005-06-26EYOC relay CZE
Öry Eszter
Péley Dorottya
5Weiler Virag2012-07-01EYOC relay FRA
Szuromi Luca
Viniczai Csenge
5Weiler Virag2013-10-27EYOC relay POR
Szuromi Luca
Viniczai Csenge
5Vékony Vanda2017-07-02EYOC relay SVK
Szuromi Hanga
Sarkozy Zsofia
6Sarkozy Zsofia2017-06-30EYOC sprint + long long SVK
6Zsigmond Szava2000-06-23EYOC sprint + classic RUS
6Kovacs Filoména2009-07-04EYOC relay SRB
Szokol Mónika
Tóth Réka
Män
1Sinkó Janos1999-06-26EYOC classic GER
1Zsebehazy Istvan2001-06-23EYOC classic CZE
1Zsebehazy Istvan2003-06-20EYOC sprint + long SVK
1Gösswein Csaba2003-06-20EYOC sprint + long SVK
2Baumholczer Maté2009-07-03EYOC long + sprint SRB
2Gösswein Csaba2003-06-20EYOC sprint + long SVK
2Kazal Marton2010-07-02EYOC long + sprint ESP
2Lenkei Zsolt2003-06-20EYOC sprint + long SVK
2Pelyhe Daniel2002-06-21EYOC sprint + middle POL
2Sprok Bence1999-06-26EYOC classic GER
2Szabó Andras2004-06-25EYOC sprint + long AUT
2Kovacs Adam2003-06-22EYOC relay SVK
Gösswein Csaba
Zsebehazy Istvan
2Szabó Andras2004-06-27EYOC relay AUT
Kerényi Maté Kristóf
Lenkei Zsolt
2Szabó Andras2005-06-26EYOC relay CZE
Kerényi Maté Kristóf
Lenkei Zsolt
2Szabo Marcell2017-07-02EYOC relay SVK
Bujdoso Zoltan
Jonas Ferenc
3Horvath Marcell2011-06-24EYOC sprint + long CZE
3Jonas Ferenc2017-06-30EYOC sprint + long sprint SVK
3Baumholczer Maté2008-10-10EYOC long + sprint SUI
3Jonas Ferenc2017-06-30EYOC sprint + long long SVK
3Ralovich Kristof2001-06-24EYOC relay CZE
Gösswein Csaba
Zsebehazy Istvan
3Turcsan Gabor2005-06-26EYOC relay CZE
Mets Marton
Györgyi Ambró Gergely
4Baumholczer Maté2007-06-22EYOC sprint + long HUN
4Baumholczer Maté2008-10-10EYOC long + sprint SUI
4Dalos Mate2013-10-25EYOC sprint + long POR
4Ormay Mihaly2015-06-26EYOC long + sprint long ROU
4Baumholczer Maté2010-07-02EYOC long + sprint ESP
4Kovacs Adam2004-06-25EYOC sprint + long AUT
4Ormay Mihaly2017-06-30EYOC sprint + long long SVK
4Pelyhe Daniel2002-06-22EYOC relay POL
Gyulai Zoltan
Zsebehazy Istvan
4Szabó Andras2006-07-02EYOC relay SLO
Kerényi Maté Kristóf
Lenkei Zsolt
4Horvath Csongor2015-06-27EYOC relay ROU
Kovacs Barnabas
Ormay Mihaly
4Dalos Mate2015-06-27EYOC relay ROU
Zacher Marton
Meszaros Matyas
5Györgyi Ambró Gergely2005-06-24EYOC sprint + long CZE
5Lenkei Zsolt2004-06-25EYOC sprint + long AUT
5Lenkei Zsolt2005-06-24EYOC sprint + long CZE
5Peley Domokos2010-07-03EYOC relay ESP
Horvath Marcell
Baumholczer Maté
5Zacher Marton2013-10-27EYOC relay POR
Meszaros Matyas
Dalos Mate
5Horvath Csongor2016-07-02EYOC relay POL
Szabo Marcell
Jonas Ferenc
5Gonczi Peter2018-07-01EYOC relay BUL
Szuromi Aron
Bujdoso Zoltan
6Kazal Marton2009-07-03EYOC long + sprint SRB
6Dalos Mate2013-10-25EYOC sprint + long POR
6Kovacs Bertalan2012-06-29EYOC sprint + long FRA
6Vellner Gabor2008-10-10EYOC long + sprint SUI
6Zsebehazy Istvan2002-06-21EYOC sprint + middle POL
6Szucs Levente1999-06-27EYOC relay GER
Valler Ferenc
Sinkó Janos
6Gyulai Tamas1999-06-27EYOC relay GER
Sprok Bence
Dedinszky Imre
6Horvath Marcell2008-10-11EYOC relay SUI
Tolgyesi Akos
Baumholczer Maté
6Racz Sandor2011-06-26EYOC relay CZE
Hajdu Szasa
Kovacs Bertalan
6Fehérvari Daniel2012-07-01EYOC relay FRA
Kovacs Bertalan
Tugyi Levente