Ukraina: landslaget

Europa mästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

2000-2018

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Danylova Anastasia62 132008, 2012
Diachenko Lesia1   12000
Driutova Iryna31  22010
Dzema Kateryna63  32016, 2018
Fedorova Olena311 12018
Ivanets Evgenia31  22008
Kuprianova Iryna3111 2000
Myronenko Olena21  12016
Nyshkur Iryna31  22006
Panchenko Olha52 212014, 2018
Petrenko Galyna11   2002
Pitirimova Olena1041142014, 2016, 2018
Plokhenko Viktoria731 32000, 2002, 2004
Potopalska Natalia1141332000, 2002, 2004, 2006
Reznichenko Olga62 132008, 2012
Shchypka Liubov41  32010
Syvoronova Olga31  22006
Sluta Olga162 592006, 2008, 2010, 2012, 2016
Spasiuk Maria63 122000, 2004, 2006
Struhalova Olena31  22008
Sukharevska Alona62 132014, 2016
Suzdalova Maryna2  112014
Tomash Daria51 132010, 2012
Trygubiak Yaroslava3   32006
Vinnytska Nina3111 2000
Volynska Nadiya154 922006, 2012, 2014, 2016, 2018
Zabrodska Olena721222000, 2004
Zhygan Maria31  22006
Zinchenko Ludmila31 112008
Män
Asmolov Oleksandr31  22014
Asmolov Oleksii51 132012, 2014
Dankov Sergii2   22000
Diachenko Vadym2  112014
Fedotov Roman103  72006, 2008, 2010
Gavrilenko Vitali72 142002, 2004, 2006
Glibov Ruslan1131522014, 2016, 2018
Hychko Vitalii52  32016, 2018
Yakimechko Mykola2   22002
Ignatiev Oleksii31  22002
Kandybei Evgen83  52002, 2004, 2008
Kratov Oleksandr1751832006, 2008, 2012, 2014, 2016, 2018
Kravchuk Viktor2   22010
Marchuk Oleksandr62 222008, 2010
Melnyk Taras21  12016
Mikhailov Oleksandr211  2000
Mukhidinov Viacheslav1741572000, 2002, 2004, 2006, 2008
Omeltchenko Yuri1321822000, 2002, 2004, 2006, 2008
Panchenko Artem71 242012, 2014, 2018
Rachuk Taras32  12018
Savchenko Oleksiy94  52016, 2018
Shcherbakov Denys1341532012, 2014, 2016, 2018
Shtelmakh Maksym831132000, 2004, 2006
Starov Oleksandr31 112010
Sudarev Oleksiy21  12014
Tkachenko Vasyl31  22000
Trukhan Igor21 1 2000
Ushkvarok Pavlo185 1122002, 2004, 2006, 2008, 2012, 2014, 2016

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
2Volynska Nadiya2014-04-13EOC sprint final POR
2Volynska Nadiya2016-05-22EOC sprint final CZE
5Spasiuk Maria2000-06-30EOC relay UKR
Vinnytska Nina
Potopalska Natalia
6Volynska Nadiya2014-04-14EOC middle final POR
Män
2Omeltchenko Yuri2000-07-04EOC short UKR
2Omeltchenko Yuri2002-09-25EOC middle final HUN
3Omeltchenko Yuri2002-09-28EOC sprint final HUN
4Glibov Ruslan2018-05-06EOC sprint final SUI
4Kratov Oleksandr2012-05-17EOC middle final SWE
4Mikhailov Oleksandr2000-06-30EOC relay UKR
Omeltchenko Yuri
Trukhan Igor
5Glibov Ruslan2018-05-09EOC middle final SUI
5Omeltchenko Yuri2002-09-30EOC long final HUN
6Kratov Oleksandr2012-05-18EOC long final SWE
6Kratov Oleksandr2014-04-14EOC middle final POR
6Omeltchenko Yuri2000-07-03EOC classic final UKR