Tjeckiska Republiken: landslaget

Junior världsmästerskap
Fot-orientering

Saknad data. Om du har eller kan ha saknad data, mejla till orienteering vid dbtopas punkt lt

1993-2016

Antal individuella lopp är delad i tre spalter:

  • F deltagit i final utan kvalifikation;
  • K+F deltagit i final efter kvalifikation;
  • K deltagit i kvalifikation utan att gå vidare till final.
Familjenamn, NamnStarterStafett IndividuellÅr
FK+FK
Kvinnor
Arnošt Kamil312  1993
Behounova Veronika622112000, 2002
Bochenkova Ivana4121 2009
Brožkova Radka6222 2003, 2004
Chaloupska Barbora4121 2016
Cechova Tereza4121 2016
Chladkova Simona4121 2014
Chroma Katerina1236212011, 2013, 2014
Čechova Lenka312  1995
Dokoupilova Radka311 12003
Doležalova Monika8242 2006, 2007
Doleželova Hana2 2  1993
Folprechtova Blanka3111 1999
Haldin Vendula (Klechova Vendula)15555 1997, 1998, 1999, 2000, 2001
Hančova Petra8242 2015, 2016
Havrdova Renata3111 1994
Hiršova Gabriela8242 2014, 2015
Hlavova Jindra412 12008
Horačkova Martina522 11993, 1994
Horčičkova Vendula8242 2012, 2013
Hruškova Barbora4121 2013
Hruškova Lenka3111 2005
Indrakova Adéla12363 2009, 2010, 2011
Jahnova Anežka6222 2000, 2001
Jedličkova Zuzana (Stehnova Zuzana)6222 1999, 2000
Jurenikova Eva12462 1995, 1996, 1997, 1998
Kabathova Eva1236212007, 2008, 2009
Karochova Simona1547312005, 2006, 2007, 2008
Knapova Jana4121 2010
Knapova Lenka8242 2012, 2013
Kolinova Kristyna (Kovarova Kristyna)6222 2003, 2004
Kosova Denisa824112010, 2011
Krafkova Lucie723112005, 2006
Krčalova Veronika6222 2004, 2005
Kulhava Eliška412 12014
La Carbonara Hana (Ryglova Hana)724 11993, 1994, 1996
Macuchova Zuzana933211997, 1998, 1999
Machutova Lucie4121 2006
Madlova Vera4121 2009
Mahdalova Michaela31 111998
Mikšova Katerina9351 1995, 1996, 1997
Müllerova Vera4121 2010
Navratilova Iva514  1993, 1995
Novakova Katerina3111 2002
Novakova Tereza8242 2015, 2016
Novotna Klara412 12016
Novotna Markéta824112012, 2014
Novotna Tereza20510412008, 2009, 2010, 2011, 2012
Panchartkova Jana933212002, 2004, 2005
Pavlovcova Petra824112011, 2012
Petrželova Tereza8242 2008, 2009
Poloprutska Markéta824112011, 2012
Pracna Katerina9351 1994, 1995, 1996
Prochazkova Marie4121 2015
Przyczkova Michaela1555412000, 2001, 2002, 2003, 2004
Rufferova Iva9333 2001, 2002, 2003
Schindlerova Martina621121998, 1999
Skoumalova Michaela623 11996, 1997
Slovakova Marie623 11993, 1994
Spurna Martina3111 2005
Stara Zdenka12453 1996, 1997, 1998, 1999
Svandova Eva312  1993
Svobodna Šarka824112007, 2008
Svobodova Lenka7232 2013, 2015
Šafka Brožkova Dana (Brožkova Dana)3111 2001
Šistkova Iveta (Duchova Iveta)4121 2006
Štičkova Anna1236212014, 2015, 2016
Tesarova Markéta4121 2013
Ticha Katerina6231 1994, 1995
Tichovska Martina3111 2004
Vaculikova Jana4121 2006
Valešova Jana4121 2010
Waldova Lucie3111 2000
Zverinova Martina (Dočkalova Martina)9333 2001, 2002, 2003
Män
Beneš Jan11353 2005, 2006, 2007
Besta Michal312  1996
Boril Tomaš4121 2008
Cech Jan4121 2016
Chloupek Adam8242 2012, 2013
Chromy Adam15474 2005, 2006, 2007, 2008
Čech Radovan6222 1997, 1998
Černy Michal311 12000
Dlabaja Tomaš933212001, 2002, 2003
Fürst Matouš824112015, 2016
Glonek Jakub412 12016
Haas Karel2 2  1993
Hadač Filip1648312010, 2011, 2012, 2013
Haj Jakub3111 2004
Hajek Daniel4121 2009
Heczko Robert623 11996, 1998
Henych Martin723 22005, 2006
Holas Ondrej3111 2005
Holas Tomas311 11998
Hora Zbynek6222 1999, 2000
Horaček Michal6231 1996, 1997
Horak Patrik8242 2014, 2015
Horak Pavel312  1993
Horyna Roman312  1995
Horvat Petr412 12014
Hubaček Jonaš824112014, 2015
Hubaček Michal12363 2011, 2012, 2013
Kantor Ondrej4121 2009
Kazda Jiri6222 1999, 2000
Kettner Vojtech12363 2014, 2015, 2016
Klusaček Matej12363 2007, 2008, 2009
Kodeda Štepan12363 2006, 2007, 2008
Komanec Vaclav521112003, 2004
Kral Vojtech1236212006, 2007, 2008
Krčal Jaroslav3111 2002
Kubat Pavel12363 2009, 2010, 2011
Kubelka Tomaš412 12013
Liscinsky Zdenek311 12002
Losman Petr6222 1998, 1999
Lučan Vladimir6231 1996, 1997
Mateju Luboš624  1995, 1996
Mateju Michal3111 1997
Minar Marek8242 2013, 2014
Mrazek Jan6222 2000, 2001
Mudrak Štepan824112015, 2016
Navratil Šimon412 12015
Netopil Libor311 11994
Nykodym Miloš8242 2009, 2010
Novotny Radek5131 1993, 1994
Paclik Jiri312  1995
Paclik Roman31  21998
Palas Jan933212003, 2004, 2005
Petržela Jan12363 2009, 2010, 2012
Pleticha Richard312  1995
Prinda Lukaš6231 1996, 1997
Prochazka David824112010, 2011
Prochazka Jan6222 2003, 2004
Rajnošek Zdenek622112004, 2005
Schuster Marek12363 2011, 2012, 2013
Seidl Miroslav3111 1994
Semik Ondrej4121 2014
Sykora Vojtech4121 2016
Smola Michal933211999, 2000, 2001
Sterbak Eduard312  1995
Šedivy Jan6222 2003, 2004
Šmehlik Eduard723112006, 2007
Šterba Zbynek9333 2001, 2002, 2003
Švihovsky Jaromir6222 1999, 2000
Tichaček Radek3111 1997
Tomanek Daniel311 11994
Tomeček Lubomir621211998, 1999
Vavrys Johan412 12012
Vlach Jaromir3111 2001
Vodička Jan3111 2002
Wolf Daniel824112010, 2011
Zakouril Tomaš8251 1993, 1994, 1995
Zakouril Vaclav6231 1993, 1994
Zimmermann Jakub412 12008
Zverina Petr622112001, 2002

Bästa resultat

PlatsFamiljenamn, NamnDatumTävlingLand
Kvinnor
1Brožkova Dana2001-07-13JWOC classic HUN
1Dočkalova Martina2003-07-10JWOC classic EST
1Mikšova Katerina1995-07-12JWOC relay DEN
Pracna Katerina
Jurenikova Eva
1Knapova Lenka2013-07-06JWOC relay CZE
Chroma Katerina
Horčičkova Vendula
2Brožkova Radka2004-07-07JWOC middle final POL
2Čechova Lenka1995-07-11JWOC classic DEN
2Mikšova Katerina1997-07-09JWOC short final BEL
2Novotna Tereza2009-07-06JWOC sprint ITA
2Pracna Katerina1996-07-12JWOC classic ROU
2Przyczkova Michaela2002-07-11JWOC classic ESP
2Svobodna Šarka2007-07-08JWOC sprint AUS
2Macuchova Zuzana1997-07-12JWOC relay BEL
Klechova Vendula
Skoumalova Michaela
2Brožkova Dana2001-07-14JWOC relay HUN
Rufferova Iva
Dočkalova Martina
2Kosova Denisa2010-07-10JWOC relay DEN
Knapova Jana
Novotna Tereza
2Indrakova Adéla2011-07-08JWOC relay POL
Kosova Denisa
Novotna Tereza
3Doleželova Hana1993-07-09JWOC classic ITA
3Jurenikova Eva1998-07-14JWOC classic FRA
3Mikšova Katerina1995-07-11JWOC classic DEN
3Navratilova Iva1995-07-09JWOC short DEN
3Novotna Tereza2011-07-03JWOC sprint POL
4Klechova Vendula1999-07-09JWOC short final BUL
4Novotna Tereza2010-07-05JWOC sprint DEN
4Panchartkova Jana2004-07-08JWOC long POL
4Przyczkova Michaela2001-07-13JWOC classic HUN
4Przyczkova Michaela2003-07-10JWOC classic EST
4Svobodna Šarka2008-06-30JWOC sprint SWE
4Vaculikova Jana2006-07-03JWOC sprint LTU
4Ryglova Hana1996-07-14JWOC relay ROU
Stara Zdenka
Skoumalova Michaela
4Macuchova Zuzana1999-07-10JWOC relay BUL
Stara Zdenka
Klechova Vendula
4Behounova Veronika2000-07-14JWOC relay CZE
Stehnova Zuzana
Klechova Vendula
4Przyczkova Michaela2003-07-12JWOC relay EST
Rufferova Iva
Dočkalova Martina
4Brožkova Radka2004-07-10JWOC relay POL
Krčalova Veronika
Panchartkova Jana
5Klechova Vendula1999-07-07JWOC classic BUL
5Klechova Vendula2000-07-11JWOC classic CZE
5Przyczkova Michaela2002-07-10JWOC short final ESP
5Ticha Katerina1994-07-16JWOC relay POL
Horačkova Martina
Pracna Katerina
5Klechova Vendula1998-07-17JWOC relay FRA
Stara Zdenka
Jurenikova Eva
5Svobodna Šarka2007-07-13JWOC relay AUS
Kabathova Eva
Karochova Simona
5Bochenkova Ivana2009-07-11JWOC relay ITA
Madlova Vera
Petrželova Tereza
6Jurenikova Eva1997-07-11JWOC classic BEL
6Karochova Simona2007-07-12JWOC middle final AUS
6Klechova Vendula2001-07-13JWOC classic HUN
6Kosova Denisa2011-07-07JWOC middle final POL
6Novotna Tereza2008-06-30JWOC sprint SWE
6Stara Zdenka1999-07-09JWOC short final BUL
6Stehnova Zuzana2000-07-13JWOC short final CZE
6Przyczkova Michaela2002-07-13JWOC relay ESP
Behounova Veronika
Dočkalova Martina
6Krčalova Veronika2005-07-16JWOC relay SUI
Hruškova Lenka
Panchartkova Jana
6Poloprutska Markéta2012-07-13JWOC relay SVK
Horčičkova Vendula
Novotna Tereza
Män
1Beneš Jan2006-07-07JWOC middle LTU
1Kazda Jiri2000-07-11JWOC classic CZE
1Kodeda Štepan2008-06-30JWOC sprint SWE
1Kral Vojtech2007-07-08JWOC sprint AUS
1Kubat Pavel2010-07-06JWOC long DEN
1Smola Michal2000-07-13JWOC short final CZE
1Zakouril Vaclav1993-07-08JWOC short final ITA
1Horaček Michal1996-07-14JWOC relay ROU
Lučan Vladimir
Mateju Luboš
1Kazda Jiri2000-07-14JWOC relay CZE
Švihovsky Jaromir
Smola Michal
1Mrazek Jan2001-07-14JWOC relay HUN
Vlach Jaromir
Smola Michal
1Kodeda Štepan2007-07-13JWOC relay AUS
Beneš Jan
Chromy Adam
1Schuster Marek2013-07-06JWOC relay CZE
Chloupek Adam
Hubaček Michal
2Hora Zbynek2000-07-13JWOC short final CZE
2Hubaček Michal2013-07-05JWOC sprint CZE
2Lučan Vladimir1997-07-11JWOC classic BEL
2Nykodym Miloš2009-07-06JWOC sprint ITA
2Petržela Jan2012-07-08JWOC sprint SVK
2Petržela Jan2012-07-12JWOC middle SVK
2Zakouril Tomaš1995-07-09JWOC short DEN
2Prinda Lukaš1997-07-12JWOC relay BEL
Horaček Michal
Lučan Vladimir
2Palas Jan2004-07-10JWOC relay POL
Šedivy Jan
Prochazka Jan
2Chromy Adam2005-07-16JWOC relay SUI
Beneš Jan
Palas Jan
2Semik Ondrej2014-07-27JWOC relay BUL
Hubaček Jonaš
Minar Marek
3Minar Marek2014-07-23JWOC long BUL
3Smola Michal2001-07-12JWOC short final HUN
3Smola Michal2001-07-13JWOC classic HUN
3Švihovsky Jaromir2000-07-11JWOC classic CZE
3Švihovsky Jaromir2000-07-13JWOC short final CZE
3Hubaček Michal2011-07-08JWOC relay POL
Schuster Marek
Kubat Pavel
4Prochazka Jan2004-07-08JWOC long POL
4Smola Michal2000-07-11JWOC classic CZE
4Švihovsky Jaromir1999-07-10JWOC relay BUL
Hora Zbynek
Losman Petr
4Chromy Adam2006-07-08JWOC relay LTU
Beneš Jan
Kral Vojtech
4Hubaček Michal2012-07-13JWOC relay SVK
Chloupek Adam
Petržela Jan
5Chromy Adam2007-07-12JWOC middle final AUS
5Fürst Matouš2016-07-11JWOC long SUI
5Kodeda Štepan2007-07-09JWOC long AUS
5Kubat Pavel2011-07-04JWOC long POL
5Zakouril Tomaš1994-07-13JWOC short final POL
5Zakouril Tomaš1995-07-11JWOC classic DEN
5Krčal Jaroslav2002-07-13JWOC relay ESP
Vodička Jan
Dlabaja Tomaš
6Minar Marek2013-07-03JWOC middle CZE
6Novotny Radek1994-07-14JWOC classic POL
6Palas Jan2003-07-12JWOC relay EST
Šedivy Jan
Komanec Vaclav
6Petržela Jan2010-07-10JWOC relay DEN
Nykodym Miloš
Kubat Pavel
6Sykora Vojtech2016-07-15JWOC relay SUI
Fürst Matouš
Kettner Vojtech